Ліси в області зростають на площі 695,8 тис. га, а загальний запас деревини становить 207,5 млн куб. м. Лісовий фонд, що наданий у постійне користування Ужгородського лісгоспу, займає 17,4 тис. га. Маючи велику й цікаву історію, лісівники вирішили зробити музей, присвячений нашим зеленим легеням, на екскурсії в якому може побувати будь-який турист.
Лісівники Срібної Землі здавна займалися заготівлею лісу – з деревини робили майже все: будинки, посуд, предмети інтер’єру, човни, господарське приладдя й навіть взуття. Людина завжди залежала від лісу. Це зараз усе виробництво автоматизоване, а в XIX столітті процес обробки деревини був неймовірно трудомістким.
Суворі лісоруби в непрохідних масивах рубали сокирами велетні-дуби й буки. Первинна обробка відбувалася тут же на місці – деревину очищали від сучків і гілок.
Після цього колоди по бурхливих гірських річках і спеціальних каналах сплавляли до деревообробних фабрик, звідки їх шлях лежав уже в усі куточки Європи.
Важливим етапом була й сушка лісу – адже якщо деревину не висушити належним чином, вона починає гнити. Про весь цей процес можна дізнатися, завітавши в музей Великодобронського лісництва.
Працює він уже два роки і з кожним місяцем користується дедалі більшою популярністю серед місцевих жителів. Але туристи про нього ще не дуже знають. Плату за екскурсії тут не беруть, але потрапити можна тільки за попереднім записом: школярі різного віку вельми охоче відвідують музей, приходять і літні люди.
Представлені в залі й колекції комах – шкідників лісу й ентомофагів (корисних комах, що полюють на шкідників або їхніх личинок), а також набір фрагментів різних деревно-чагарникових порід, пошкоджених комахами й хворобами. Є тут і колекція насіння деревних і чагарникових порід, які ростуть на території нашої області. Цікавими є гербарій червонокнижних рослин, породи дерев та багато інших експонатів. Що стосується колекції комах і опудал тварин – то їх підготували фахівці Ужгородського лісгоспу.
На стендах музею добре представлена діяльність лісгоспу за всіма видами робіт, які тут виконують протягом багатьох років. Один із них присвячений засновнику – Володимиру Войтовичу. У вітринах музею також виставлені унікальні книги з лісової справи, фотографії з історії лісгоспу та його керівників.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
0 коммент.:
Дописати коментар