«За» проголосувало 235 народних депутатів.
Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що відсутність положень з охорони пралісів в українському законодавстві призвела до того, що відбувається знищення та зменшення площі пралісів у лісах господарського призначення.
Саме тому, на його думку, внесення змін до Лісового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Закон України «Про природно-заповідний фонд» є вимогою часу та відповідає завданням Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
«Праліси – це безцінне природне багатство України, адже ці природні ліси не зазнали безпосереднього впливу діяльності людини в ході свого розвитку». Вони мають важливу природоохоронну, наукову, етичну цінність. Крім того, праліси є місцями оселення значної кількості червонокнижних видів тварин і рослин. В Україні Конвенцією ЮНЕСКО охороняється лише об’єкт Всесвітньої природної спадщини «Букові праліси Карпат та старовірові ліси Німеччини». Прийняття цього Закону дозволить взяти під охорону й інші праліси в Карпатському регіоні», - переконаний Остап Семерак.
Міністр впевнений, що прийнятий законопроект є свідченням наближення українського законодавства до європейського у частині збереження - природних цінностей європейського значення.
Зокрема, українське законодавство приводиться у відповідність до вимог Бернської конвенції, Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, Протоколу про стале управління лісами до цієї конвенції, Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття.
За матеріалами Мінекології
26 січня 2017 року.
0 коммент.:
Дописати коментар