14 грудня 2017

Проблему знищення волинського лісу винесли на розгляд вищих органів влади



Проблема знищення волинського лісу верхівковим короїдом досі залишається актуальною, а оскільки питання характерне не лише для нашого регіону, його вирішення винесли на розгляд вищих органів влади. Відповідні документи з проханням законодавчо напрацювати план дій, голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик скерував ще на початку осені поточного року.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Наразі ж, облдержадміністрація отримала відповідь Міністерства аграрної політики та продовольства України, у якій зазначено: для роз’яснення звернулися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Водночас, Мінагрополітики напрацьовує відповідні зміни до санітарних правил у лісах України, затверджених поставною Кабміну від 27 липня 1995 року №555, спрямованих на врегулювання питання та попередження масового поширення стовбурових шкідників та запобігання всиханню лісових насаджень.

Винос «Небезпечний шкідник лісових насаджень – верхівковий короїд широко поширений на євразійському континенті. Це звичайний шкідник соснових насаджень, спалах розмноження якого час від асу фіксують в Україні, Білорусі, Росії, Польщі, Німеччині, Чехії, Угорщині, Словаччині, Румунії, Італії, Австралії, Швеції, Фінляндії, Норвегії та інших країнах.

Факт такого широкого поширення комахи, в першу чергу, суперечить терміну – «карантинний організм», який визначений у вітчизняному та міжнародному фіто санітарному законодавстві, а саме: Законі України «Про карантин рослин», Положенні щодо здійснення аналізу ризиків для розробки та/або перегляду фіто санітарних заходів, затвердженому наказом Мінагрополітики України від 11.06.2012 р. №339 та Міжнародному стандарті з фіто санітарних заходів (МСФЗ №5 «Глосарій фіто санітарних термінів»). Так, відповідно до МСФЗ №5 карантинний шкідливий організм – організм, який має потенційне економічне значення для зони, що знаходиться у зв’язку з цим у небезпеці, в якій він поки що відсутній або наявний, але не широко розповсюджений, і слугує об’єктом офіційної боротьби», – йдеться у відповіді Держпродспоживслужби.

Окрім того, у документі вказано, що переліків до регульованих шкідливих організмів, які встановлюють на базі тих, що внесено до списків А1 та А2 Європейської та Середземноморської організації з карантину і захисту рослин (СОКЗР/ ЕРРО) або списків інших відповідних міжнародних організацій, верхівкового короїда не включено.

Не входить шкідник і до одного із основних міжнародних документів у сфері карантину і захисту рослинності, який фахівці держпродспоживслужби враховують при створенні проектів нормативних актів – Директиви Ради 2000/29/ЄС від 8 травня 2000 року «Про заходи захисту від інтродукції на території спільноти».

Відтак, стає зрозуміло, що вирішення проблеми слід розпочати із внесення змін та пропозицій до відповідних екологічних нормативів. Над цим та низкою інших питань, з подачі саме волинян, працюватимуть у столичних кабінетах і далі.

Грудень 14, 2017
http://volyninfo.com/problemu-znishhennya-volinskogo-lisu-vinesli-na-rozglyad-vishhih-organiv-vladi/

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар