13 грудня 2017

Повідомили скільки пилорам на Волині працює легально



Для збереження лісового фонду та посилення контролю над несанкціонованими рубками ще у лютому 2016 року голова облдержадміністрації Володимир Гунчик видав відповідне доручення, яке обумовило створення робочої групи та проведення інвентаризації усіх пилорам, деревообробних цехів і підприємств області. Про результати роботи сьогодні, 11 грудня 2017 року, під час оперативної наради в керівника найвищої виконавчої гілки влади в області, повідомив начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Новохатський.

На виконання доручення створено обласну та районні робочі групи для проведення необхідного обліку, залучено і представників громадськості. Нині ж, в управлінні екології створили зведений реєстр підприємств, які діють у межах області.

За словами Дмитра Володимировича, зараз в області функціонує більше 1200 пилорам, найбільше з яких у Камінь-Каширському, Маневицькому, Ратнівському, Ковельському, Ківерцівському районах. Із них юридично зареєстрованих лише 333, у власності громадян – 668, недіючих – 214.

– Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря є тридцяти семи суб’єктів господарювання, що становить 11% від загальної кількості юридично оформлених пилорам. Ще п’ятдесят три дозволи втратили чинність упродовж минулого і поточного років, – зазначив Дмитро Новохатський.

Усього, за період виконання доручення, зареєстрували підприємницьку діяльність 43 особи, ще 251 громадянин офіційно працевлаштувався. Упродовж 2016-2017 років представниками районних робочих груп проведено 771 перевірка, під час яких складено 207 протоколів. До адміністративної відповідальності притягнуто 158 осіб.

Разом із тим, працівниками державної лісової охорони Волинського обласного управління лісомисливського господарства складено 643 протоколи щодо несанкціонованої вирубки лісу. Сума накладених та стягнутих із порушників штрафів дорівнює 57,2 тис. гривень. Відтак, до місцевих бюджетів області за 2016-2017 роки сплачено податку на суму 10,9 млн грн.

Володимир Гунчик своєю чергою погодився, що роботу над виявленням підприємств, які працюють незаконно потрібно продовжити. Зокрема, дію доручення планують поширити і на об’єднані територіальні громади.

– Потрібно попрацювати щодо цього із об’єднаними територіальними громадами, але найголовніше завдання – це легалізація роботи зазначених пилорам у правовому полі та сплата відповідних податків. Це – бізнес, нехай він працює, але він повинен бути прозорим та приносити користь відповідним громадам, сплачуючи податки, – резюмував Володимир Петрович.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Опубліковано: грудня 11, 2017

0 коммент.:

Дописати коментар