08 грудня 2017

ЄС надасть макрофінансову допомогу Україні лише після створення Антикорупційного суду - ЗМІ

Антикорупційний суд є однією з ключових вимог МВФ.



Європейці дадуть гроші тільки після створення Антикорупційного суду

Європейський союз виділить Україні нову макрофінансову допомогу за умови створення Антикорупційного суду.

Як зазначає видання "Європейська правда", після надання Україні безвізового режиму у ЄС залишилося не так багато важелів впливу на офіційний Київ. Одним із таких важелів є макрофінансова допомога. Зокрема, про нову програму після саміту "Східного партнерства" повідомив президент Петро Порошенко.

Співрозмовник видання в структурах Єврокомісії зазначив, що відповідну допомогу може отримати країна, яка має діючу програму співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Правила макрофінансової допомоги кажуть, що ми можемо домовлятися про неї тільки з країною, яка має діючу програму співпраці з МВФ. А значить, поки ви не відновите роботу з МВФ, ніякого руху не буде", - сказав він.

Видання пише, що таким чином європейці дадуть гроші тільки після створення антикорупційного суду, так як він є одним з ключових вимог МВФ.

Відзначається також, що умовою для видачі одного з перших траншів буде, зокрема, автоматична перевірка декларацій.

Видання підкреслює, що, за словами співрозмовників у Брюсселі, умови видачі нових коштів будуть прописані вкрай детально.

"А ось ліс-кругляк у новому договорі можуть і не згадати. Принаймні, така ідея обговорюється в Брюсселі", - йдеться в статті.


Читайте також: Порошенко та Лагард обговорили створення в Україні Антикорупційного суду

Як повідомлялося раніше, Європейська комісія прийняла рішення не перераховувати Україні третій транш макрофінансування на 600 млн євро, який є частиною затвердженої в 2015 році програми. Вказувалося, що Україна виконала більшу частину зобов'язань, узгоджених з ЄС, однак чотири зобов'язання, пов'язані з третім і остаточним траншем програми, залишилися невиконаними, в тому числі скасування заборони на експорт лісу-кругляка.

Однак в Єврокомісії заявили, що готові розглянути питання подальшого макрофінансування України за умови активізації реформ.

0 коммент.:

Дописати коментар