– Побачити їх, особливо ось ці молоденькі дубочки у повній, так би мовити, красі зможуть лише наші діти, а більш ймовірно – внуки, – говорить лісничий Борис Юрченко, з яким ми побували спочатку в належним чином облаштованій теплиці, а потім милувалися висадженими у відкритий ґрунт деревцями, різнобарвне листя на яких, попри пізню осінь, все ще тримається на тоненьких стовбурцях. – Адже вік стиглості у дуба – сто років. Це у експлуатаційних лісах. А в зелених чи так званих заповідних зонах мінімальний вік рубки дуба – 140 років. От і робіть висновки…
Сто з гаком років – строк чималий. Якщо взяти до уваги досить інтенсивну вирубку лісів, то без належного поповнення насаджень через отих сто з гаком років ми побачили б на їх місці хіба що струхнявілі пеньки. Отож недаром лісівники працюють за правилом: зрубав одне дерево – посади два.
– Цей розсадник ми облаштували неподалік своєї контори для забезпечення потреб у власному посадковому матеріалі, – продовжує свою розповідь Борис Михайлович. – Таке розташування дає можливість не тільки забезпечити належну охорону посадкового фонду, що теж актуально на сьогоднішній день, а й вчасно поливати та проводити різного роду догляди за сіянцями.
Сіянці постійно вимагають уваги. Аби убезпечити маленькі деревця від хвороб, передусім проводять їх хімічну обробку. Бур’яни прополюють вручну. У спекотні та засушливі періоди тут не обійтися без поливу. Особливо це стосується хвойних порід. Тому біля розсадника викопали криницю, яка дає воду як для теплиці, так і для кінного господарства лісництва.
Дотримання всіх передбачених комплексних заходів сприяє оптимальному росту сіянців та їх відмінній якості. Тож Хлипнівське лісництво може слугувати у цій справі прикладом для всіх інших виробничих підрозділів лісового господарства.
– Як раніше, так і тепер пріоритетним напрямом нашої діяльності є нарощування природоохоронного і лісосировинного потенціалу державного лісового фонду шляхом створення нових високопродуктивних насаджень, – зазначає директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко. – Тому, постійно вдосконалюючи лісокультурний напрямок роботи, ми надаємо особливого значення вирощуванню якісного посадкового матеріалу, від якого напряму залежить продуктивність майбутніх лісів Звенигородщини.
За матеріалами: viche.ck.ua
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства
13.12.2017
0 коммент.:
Дописати коментар