Сьогодні низка засобів масової інформації, з посиланням на інтернет-сайт «Обозреватель», поширили лист нібито за підписом заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря до однієї з австрійських деревообробних компаній з проханням розглянути можливість взяти у концесію низку лісогосподарських підприємств України. Як повідомляє УКРОП, про це інформує прес-служба відомства.
Державне агентство лісових ресурсів України офіційно заявляє, що жодного подібного листа з такими пропозиціями відомство не надсилало, і відповідно жодних подібних листів заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар не підписував.
Номер, який зазначається на розповсюдженому у мережі листі, не міститься в журналі реєстрації вихідної кореспонденції Держлісагентства.
Варто зазначити, що Держлісагентство надсилає листи за кордон на подвійному міжнародному бланку і мовою країни, до якої надсилається лист.
Поширений в мережі лист є підробкою. У зв’язку з цим, Держлісагентство звернеться до правоохоронних органів.
Окрім того, питання, які порушенні у фальшивому листі Держлісагентства, не можуть вирішуватися відомством одноосібно.
Також варто зазначити, що Державне агентство лісових ресурсів України постійно звертає увагу на неприпустимість передачі українських лісів у концесію. В усіх публічних виступах та офіційних листах постійно надаються аргументи щодо негативних результатів у разі можливої концесії лісового господарства. Окрім того, Держлісагентство пропонувало та підтримує необхідність зазначення в проекті Закону України «Про концесії» норми про те, що лісгоспи не можуть передаватися в концесію.
Прес-служба просить засоби масової інформації, які поширили фальшивий лист Держлісагентства, спростувати інформацію.
http://укроп.org/війна-за-ліс-держлісагентство-атакув/
НЕПРАВДИВА НОВИНА
Держлісагентство планує передати в концесію австрійській компанії 5 лісгоспів
Державне агентство лісових ресурсів України веде переговори про передачу в концесію 5 лісгоспів австрійській компанії Holzindustrie Schweighofer, найбільшому в Європі лісозаготівельнику. Про це повідомляє "Обозреватель" з посиланням на відповідний лист Держлісагентства, адресований власникові Holzindustrie Schweighofer Геральду Швайгофферу.
Як повідомляється, мова йде про ДП "Новоград-Волинське дослідне лісомисливське господарство" (Житомирська область), "Олевське лісове господарство" (Житомирська область), "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство Камінь-Каширськагроліс" (Волинська область), "Сторожинецький лісгосп" (Чернівецька область), "Хотинський лісгосп" (Чернівецька область).
Наголошується, що пропозиція про взяття лісгоспів в концесію "продиктована важким фінансовим становищем вітчизняних лісгоспів, що різко ускладнилося після введення земельного податку на лісові землі України (введений законом України від 10.07.2018 №2497-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств")".
"До введення цих змін лісові господарства сплачували земельний податок як складову рентної плати. Введення додаткового податку може призвести до вимушеного банкрутства підприємств", - йдеться в листі.
Як повідомляється, виходячи з цього, віденському підприємцю пропонується розглянути можливість взяття в концесію п'яти лісгоспів, що дозволить налагодити на належному рівні міжнародне співробітництво та підвищить конкурентоспроможність українських державних лісогосподарських підприємств.
Фото: obozrevatel.com
Лист датований 6 вересня цього року і підписано заступником голови Держлісагентства Володимиром Бондарем.
Як повідомляється, компанія Holzindustrie Schweighofer працює в сегменті B2B, тобто не виробляє готову продукцію з дерева, а поставляє деревину промисловим клієнтам, по суті будучи дуже великою лісопилкою. Одне з найпотужніших лісопильних підприємств компанії знаходиться всього в 100 км від українського кордону в Румунії.
Також зазначається, що кілька років тому Holzindustrie Schweighofer анонсувала будівництво заводу в Україні, в Коломиї, але відмовилася від цих планів на користь експорту українського лісу на свої румунські потужності.
Крім того, видання з посиланням на інформацію, розміщену на сайті компанії повідомляє, що Holzindustrie Schweighofer - традиційна сімейна компанія австрійського походження, широко представлена у Центральній та Східній Європі, особливо в Румунії. На підприємствах компанії працює більше 3100 співробітників в Австрії, Німеччині та Румунії. Девіз компанії - "Дерево - наша пристрасть".
Ілюстративне фото (РБК-Україна)
Джерело: https://www.rbc.ua/
24.09.2018, 18:51
0 коммент.:
Дописати коментар