07 вересня 2018

Питання лісової галузі на ранковому засіданні Верховної Ради України 7 вересня 2018 року

Стенограма пленарного засідання
07 ВЕРЕСНЯ 2018
 ЗАСІДАННЯ ШОСТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України
07 вересня 2018 року, 10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ПАРУБІЙ А.В.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Від фракції "Батьківщина" Сергій Євтушок, будь ласка.
...

10:34:37

ЄВТУШОК С.М.



Сергій Євтушок, фракція "Батьківщина". У мене запитання до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Шановний Володимир Борисович, я мав можливість декілька місяців детально проаналізувати, як працює наша лісова галузь. Я розумію, що Міністерство аграрної політики на сьогоднішній день не має керівника, і в цій галузі певний хаос ми спостерігаємо. Скажу відверто, що, проаналізувавши, мені стало зрозуміло, чому я дійшов такого висновку, адже у листопаді місяці урядом було прийнято, схвалено стратегію розвитку лісової галузі, де чітко передбачається прихована концесія або передача, або в кінцевому результаті знищення наших лісів. В парламенті буквально недавно в безобідний і дуже прогресивний закон вноситься поправка, яка додатково оподатковує лісівників, наші державні підприємства. Я вважаю, що і так наші лісівники платять "попневий", так би мовити, податок. Це той податок, який від кожного зрізаного дерева…



ГОЛОВУЮЧИЙ. 30 секунд.



ЄВТУШОК С.М. …Тому я хотів би, Володимир Борисович, щоб ви роз'яснили ситуацію, чому це відбувається. Адже, я вважаю, що такі дії призведуть до того, що ми залишимося повністю без лісів. І зверніть увагу на Південь, там теж вже 3 тисячі працівників звільнилися з роботи, адже відсутнє фінансування для підтримки цієї галузі.

Дякую.


10:36:11

ГРОЙСМАН В.Б.



Дякую за ваше запитання, пане Сергію.

Як ви знаєте, ми почали ретельну перевірку українського лісового господарства в цілому. Відповідне доручення уряду отримала Державна аудитна служба, аудиторська служба, Державна фіскальна служба і також Національна поліція. Вони спільно з Міністерством агропромислового комплексу, аграрної політики працюють над аудитом цієї галузі. До кінця вересня ми будемо мати інформацію про те, як пройшли перевірки. Ми все робимо для того, щоб абсолютно відкрито, публічно і в цифрах і персональних показати, де, який лісгосп, як він працював, скільки він робив вирубки, яка у них була деревина, куди, в які країни вони вивозили, хто були їх контрагенти і так далі, і так далі. То есть ми сьогодні цим питанням займаємося і обов'язково будемо публічно про це звітувати.

Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам.



***
...

І зараз ми переходимо до оголошення запитів. І запрошую до оголошення запитів Ірину Геращенко, будь ласка.

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України

ГЕРАЩЕНКО І.В.

11:23:05

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановний пане Голово.

Шановні колеги, за перший тиждень роботи парламенту у нас зареєстровано 268 запитів, ми всі їх оголосимо до 12-ї години. І після того продовжимо нашу роботу згідно Регламенту.

Отже, надійшли запити від народних депутатів України:
...
Ігоря Гузя до Голови Верховної Ради щодо необхідності внесення змін до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств" в частині оподаткування лісових земель.
...
Валентина Ничипоренка до Прем'єр-міністра, міністра екології та природних ресурсів, голови Черкаської облради, начальника Черкаського облуправління лісового та мисливського господарства щодо сприяння у прискоренні зміни між урочищами "Герман"… меж, вибачте, у прискоренні зміни меж урочища "Герман" з метою реалізації житлових прав громадян.
...
Юрія Вознюка до першого заступника Міністра аграрної політики щодо сприяння Державним агентством лісових ресурсів у пошуку шляхів збільшення заготівлі та реалізації фанерної сировини для забезпечення національних підприємств достатнім обсягом сировини.
...
***
ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Будь ласка, запрошується до слова народний депутат Лінько. Галасюку передає право виступу. Прошу вас. (Шум у залі)

 Я сказала вже: Галаюк, так. Галасюку, будь ласка.


12:46:21

ГАЛАСЮК В.В.



Віктор Галасюк, Радикальна партія Олега Ляшка. Шановні українці, вчора парламент прийняв стратегічно важливий для національний інтересів і для кожного громадянина Закон про збереження українських лісів та криміналізацію контрабанди лісу-кругляка. Цей закон вже був давно ініційований командою Радикальної партії та Комітетом з питань промислової політики та підприємництва. Він передбачає 3 надзвичайно важливих норми. Перша норма – це кримінальна відповідальність за контрабанду лісу-кругляка, щоб ті злочинці, які незаконно вивозять українські природні багатства за кордон, які роблять Україну сировинною колонією, які роблять українців вимушеними заробітчанами і посилають їх в Європу для того, щоб заробити там на виживання, щоб цих злочинців карати тюрмою до 12 років за незаконне вивезення лісу-кругляка всупереч мораторію, який ще раніше ми з вами прийняли в українському парламенті.

Друга, надзвичайно важлива норма цього закону, – це захист мораторію на експорт лісу-кругляка від будь-яких зазіхань в європейських та усіх інших міжнародних судах. Ви знаєте, який шалений тиск чиниться на Україну для відміни мораторію. Пропонують кредити, тиснуть, переконають для того, щоб Україна відмінила мораторій. Але ані ми з Олегом Ляшком і командою Радикальної партії, ані жодна проукраїнська політична сила в нашому парламенті не дасть відмінити мораторій на експорт лісу. І вчора ми суттєво посилили дію цієї десятирічної заборони на вивезення лісу-кругляка з України. Мораторій успішно діє. Тільки за минулий рік він приніс додатково 4 мільярди гривень несировинного експорту готової продукції, проданої за кордон. Він приніс півмільярда гривень додаткових надходжень до бюджету, а це сплата пенсій, зарплат, це скерування на охорону здоров'я, на освіту, на армію. Це дуже важливо.

Вдвічі зросли інвестиції в українську деревообробку. Це реальна підтримка малого і середнього бізнесу по всій країні. Але ви знаєте, що, на жаль, шалена контрабанда стримує ефективність Закону про заборону експорту лісу-кругляка. І тому в Законі про збереження лісів ми включили норму про заборону експорту дров, щоб український кругляк не ввезли під виглядом дров. На жаль, Президент України заветував цю надзвичайно важливу, стратегічну норму. Вето Президента України грає на руку контрабандистам, грає на руку європейським імпортерам незаконним українського лісу, це вето робить українців біднішими, а країну робить заручником Міжнародного валютного фонду.

Ми виступаємо за прийняття цієї норми в новому законі і будемо переглядати державні стандарти, повністю зупинимо контрабанду лісу-кругляка.   

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

...

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо вам за дуже актуальний виступ, шановний пане Рефате.

І до слова запрошується народний депутат Євтушок, будь ласка.


13:28:00

ЄВТУШОК С.М.



Сергій Євтушок, фракція "Батьківщина". Шановні колеги, ми нині в сесійному залі піднімали безліч питань, які стосуються нашої лісової галузі насамперед.

Я сьогодні також задавав запитання Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, щоби він зорієнтував і сесійну залу, і інших, всіх тих, хто нас слухав і дивився по каналах телебачення, що ж відбувається насправді.

Він сказав, що нині триває аудит, який дасть відповідь на багато питань: як, які державні лісові підприємства і куди направляли свої, свій ліс.

Але я хочу сказати, поки триває цей аудит, ми вже бачимо недобру ситуацію в цій галузі, оскільки  ще в минулому році в листопаді місяці урядом було схвалено стратегію до 2020 року, стратегію розвитку лісового господарства, в якій  приховано, передбачено передачу наших лісів у концесію або у приватні структури. Зрозуміло, що метою такої програми є обдерти всі, обібрати до нитки ліси і приватизувати. Це призведе до того, що ми втратимо всі свої ліси.

Більше того, з 2015 року не фінансується програма по збереженню, по охороні лісів, по відновленню лісів – і це також хаотичний механізм, який не дає можливості балансувати, оскільки ми розуміємо, що вирубується дуже багато лісу і вивозиться за кордон.

Я також хочу привернути увагу, що уже протягом 3-х років не фінансуються державні підприємства лісового господарства, які розміщені на сході. Звільняються люди і це якраз знову ж таки виклик на те, що ми втратимо лісовий фонд на сході нашої країни.

В минулій сесії, в восьмій сесії, наш парламент, на жаль, в дуже добрий закон, який слугує для підтримки фермерських господарств, вніс поправку, яка, на жаль, додатково оподатковує лісові підприємства, державні підприємства. Вони і так мали податок з пенька, тобто за кожне зрубане дерево вони сплачували податок. Тепер ще цим законом ділки в нашому, на жаль, скликанні в нашому парламенті спромоглися протягнути поправку, яка унеможливлює роботу цих державних підприємства. До чого це призведе? Це призведе до того, що всі держлісгоспи будуть приватизовані, і ліс перейде в приватні руки.

Тому я прошу вважати мій виступ запитом до Прем'єр-міністра України, оскільки безліч людей звертаються до нас до "батьківщинівців", персонально до Юлії Тимошенко з проханням захистити і дати можливість побачити стратегію як все ж таки буде розвиватися лісова…


ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякуємо.

Будь ласка, до слова запрошується Михайло Папієв. Просимо. 


13:31:16

ПАПІЄВ М.М.



Дякую.

Шановні народні депутати України! Шановні виборці! Шановні громадяни України, які дивляться і слухають нас. От зараз ми завершуємо перший тиждень дев'ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Знаєте, є така народна прикмета: як почнеш якусь справу, так ти її і завершиш. Ну скажіть мені, будь ласка, хоча би один законопроект, з яким ми можемо вийти зараз до людей і сказати, що, шановні громадяни, цей тиждень ми працювали на вас. Жодного такого законопроекту, крім законопроекту, який стосувався захисту українських лісів, ми назвати не зможемо. Авторство не буду казати, щоби ви не мали право на репліку. Тим не менш всі громадяни це знають. І давайте подумаємо, з чого ми почнемо наступний свій пленарний тиждень і взагалі, яка це буде дата, це буде 18 вересня. А якщо ви згадаєте норми Конституції та законів України, то там є імперативна норма, що Кабінет Міністрів України до 15 вересня має внести в Верховну Раду України проект Закону України про Державний бюджет на наступний рік. Тобто закон, за яким буде жити вся країна, громадяни України будуть отримувати зарплати, працівники бюджетної сфери – це вчителі, лікарі, соціальні працівники, пенсіонери будуть отримувати пенсію, і взагалі громадяни України будуть якось планувати своє життя, яке на сьогодні дуже складно назвати достойним життям.

І що виходить? Є головні показники, які закладаються в бюджет. Самий головний – це прожитковий мінімум. І що ми з ним маємо? От я взяв проаналізував: прожитковий мінімум, який встановлювався Законом про державний бюджет з 2000 року. І щоб дуже легко рахувалося, я перевів в ту грошову одиницю, яка за цей час була більш-менш стабільною, це долар Сполучених Штатів Америки. Так от, 2000 рік ми почали з того, що в нас прожитковий мінімум на одну особу складав 51 долар. Після цього до 2014-го року підвищився  прожитковий мінімум до 150 доларів, після 14-го року і відповідних подій ми сьогодні маємо те, що маємо. Прожитковий мінімум –  60 доларів.

На фоні цього, здавалося би, для того, щоб подивитись, як живуть люди, то взяли б порахували теж в стабільній грошовій одиниці роздрібний товарообіг і витрати сім'ї,  на що люди стали б витрачати свої гроші. Якщо до цього продукти харчування складали 30 відсотків, комунальні послуги –  близько 20 відсотків. Зараз ми маємо комунальні послуги – 60 відсотків, харчування – 40. І  у людей взагалі не вистачає грошей, бо я ще закладаю в показник цей і ліки.

Тому треба вимагати від уряду дві речі. Перша – це підвищення прожиткового мінімуму. Мінімум це в 2,5 рази і зменшення…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, 30 секунд завершити. Вибачте.


ПАПІЄВ М.М. І те, що сьогодні ви піднімаєте питання про ціну на житлово-комунальні послуги і особливо на газ, на якому наживається одна структура – це НАК "Нафтогаз України", це абсолютно вірно. Тому що, якщо взяти ціну на газ і тариф на газ, який платять люди, то 90 відсотків – це складає та ціна, яка іде безпосередньо в НАК "Нафтогаз України" і тільки 10 відсотків іде на транспортування газу.

Тому ми підтримуємо. Давайте будемо захищати людей і давайте дамо бій оцій владі, яка працює абсолютно…

...


0 коммент.:

Дописати коментар