На Черкащині працює унікальна сушарка для заготівлі соснового насіння. 70 років тому її збудували місцеві лісівники
Нині установку оновили і запустили в роботу. За місяць тут можна обробляти до 25 тонн шишки та заготовити насіння для створення соснових плантацій. Як народжується ліс – бачили кореспонденти "5 каналу".
Лісничий Ігор Ткач показує перший етап заготовлення насіння сосни. На верхньому ярусі шишкосушарки температура сягає 50 градусів тепла. За таких умов шишки зберігають два дні. Далі переміщують на нижній, де прохолодніше. Тут вони повністю розлущуються.
"Із розкритої шишки висипається насіннячко", – пояснює лісничий Руськополянського лісництва Ігор Ткач.
За один раз лісівники переробляють 700 кг шишок, натомість отримують 7 кілограмів насіння. Вручну відділити соснове насіння від лушпиння вкрай складно, тому шишки пересипають у спеціальний барабан.
Цього року лісівники планують заготувати 120 кілограмів соснового насіння. Запевняють: цього вистачить, щоб поновити десятки гектарів насаджень сосни.
"У цьому році ми заготовили понад 12 тонн шишки сосни звичайної. Ми її переробимо, деяку частину весною висадимо у наш розсадник, а деяку лишимо на зберігання", – розповідає головний лісничий Черкаського лісгоспу Олександр Сидоренко.
З однієї пригорщі насіння виросте більш як тисяча соснових сіянців, які вже через кілька років стануть молодими лісами. Натомість відпрацьовану шишку черкаські лісівники використовують як паливо для сушарні.
Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"
ЧЕРКАСИ
16.02.2019 21:15
16.02.2019 21:15
0 коммент.:
Дописати коментар