15 лютого 2019

Праця лісівника - на користь суспільству

 


Володимир Бондар взяв участь у фестивалі «Пізнай ліс» на Вінниччині

Сто років тому, 14 ЛЮТОГО 1919-го, Директорією Укра­їнської Народної Республіки (УНР) затверджено Закон про Губерніяльних та Повітових лісничих. Документ приймали у Вінниці, де на той час перебував уряд УНР. Тоді ж створено інституцію Подільського губернського лісничого, нині.це об­ласне управління лісового та мис­ливського господарства. У лісівни­ків краю — ювілей.

Тому саме цю дату утворення територіального органу управління лісами Подільської губернії можна по праву вважати днем утворення Вінницького обласного управління лісового та мисливського господар­ства. З 1917 року це був перший законно діючий орган влади, який займався лісовим господарством на підпорядкованій території,

В день ювілею у приміщенні Він­ницького обласного українського академічного музично-драматич­ного театру ім. М.К. Садовського пройшов лісівничо-просвітницький захід «Пізнай ліс».

Юні лісівники (члени учнівських лісництв області) разом із началь­ником обласного управління лісо­вого та мисливського господарства Анатолієм Бондарем привітали чис­ленних поважних гостей, які при­йшли розділити радість величного свята з лісівниками Вінниччини.

Участь у фестивалі «Пізнай ліс» взяв заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Воло­димир Боцдар. Він зазначив, що ді­яльність лісівників не окреслюється цією сотнею років з дня створення урядом УНР у Вінниці інституції По­дільського губернського лісничого, як територіального органу управ­ління лісами Подільської губернії та прообразу Вінницького обласного управління лісового та мисливсько­го господарства. Звичайно, історії лісового господарства та праці лі­сівників набагато більше років. 1 це заслуговує на повагу та вдячність.

«Лісівникам Вінниччини осо­бливо є чим пишатися у своїх до­сягненнях. На жаль, не збереглися дані за сторічну історію... А от дані за останні 75 років показують, що на Вінниччині створено майже 175 тисяч гектарів лісів. У тому числі, уже за роки незалежності України у вашій області, руками працівників лісу, створено більше 37 тисяч гек­тарів лісів. 1 це не просто статистич­ні дані. Це титанічна повсякденна праця лісівників різних поколінь», — наголосив Володимир Бондар.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар вручив лі­сівникам Вінниччини відзнаки Дер­жавного агентства лісових ресурсів.

Так, начальник Вінницького ОУЛМГ Анатолій Бондар нагоро­джений нагрудним знаком «За без­доганну службу в державній лісовій охороні», а також Почесними гра­мотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Директор державного підпри­ємства «Дашівське лісове госпо­дарство» Валентин Кавуненко та директор державного підприємства «Вінницьке лісове господарство» Віктор Попельнюк нагороджені По­чесними грамотами Кабінету Міні­стрів України.

Лісничого Жмеринського ліс­ництва державного підприємства «Жмеринське лісове господарство» Сергія Горбатюка та лісничого Тиврівського лісництва державного підприємства «Вінницьке лісове господарство» Михайла Рошака нагороджено нагрудними знаками «За бездоганну службу в державній лісовій охороні» Держлісагентства.

Начальника Відділу лісового гос­подарства державного підприємства «Вінницьке лісове господарство» Олександра Дороша, завідувача Сектору мисливського господарства управління Вінницького ОУЛМГ Василя Мельника та головного лісничого державного підприєм­ства «Могилів-Подільське лісове господарство» Олександра Хомича нагороджено нагрудними знаками «Відмінник лісового господарства України» Держлісагентства.

Роботу ряду працівників Вінниць­кого ОУЛМГ та держлісгоспів об­ласті відзначено Почесними грамо­тами та подяками Держлісагентства.

Зазначимо, що до 100-річчя утворення першого в області те­риторіального органу управління лісами Вінниччини видано книгу «Лісове господарство Вінниччини: становлення і майбутнє». Автори видання А.О. Бондар, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського госпо­дарства, С.Т. Вовк, керівник прес-служби Вінницького ОУЛМГ.

Наш кор


Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар