01 лютого 2019

Про організаційні заходи щодо запобігання пожежам - ДАЗВ

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ЗОНОЮ ВІДЧУЖЕННЯ

НАКАЗ

від 6 квітня 2018 року N 80

Про організаційні заходи щодо запобігання пожежам

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 N 1417 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України від 05.03.2015 за N 252/26697, Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 27.12.2004 N 278 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України від 24.03.2005 за N 328/10608, з метою запобігання пожежам на підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери управління ДАЗВ, та на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення на 2018 рік, наказую:

1. Затвердити Організаційні заходи щодо запобігання пожежам на підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери управління ДАЗВ, та на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення у 2018 році (далі - Організаційні заходи), що додаються.

2. Керівникам підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ, забезпечити безумовне виконання Організаційних заходів.

3. Керівникам підприємств, установ і організацій інших відомств, незалежно від форм власності та підпорядкування, що здійснюють діяльність у зоні відчуження та не належать до сфери управління ДАЗВ, рекомендувати виконання Організаційних заходів.

4. Контроль за виконанням Організаційних заходів покласти на в. о. начальника управління з питань забезпечення бар'єрної функції зони відчуження, природно-заповідного фонду, радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту Байталу М. Р.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фещенка В. П.

Голова
В. В. Петрук



Додаток
до наказу Державного агентства України з управління зоною відчуження
06.04.2018 N 80

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ
щодо запобігання пожежам на підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери управління ДАЗВ, та на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення на 2018 рік

I. Пожежна безпека на території та виробничих об'єктах

Керівникам підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ДАЗВ:

1. Забезпечити постійний контроль за дотриманням працівниками встановленого протипожежного режиму згідно вимог Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 N 1417, та Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 27.12.2004 N 278, та інших нормативно-правових актів України, що регламентують заходи пожежної безпеки.
2. До настання пожежонебезпечного весняно-літнього та осінньо-зимового періоду провести для працівників під підпис позапланові інструктажі щодо виконання вимог пожежної безпеки на виробництві та у побуті.
3. Переглянути (у разі необхідності) накази про призначення відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, дільниць, технологічного та інженерного устаткування, а також за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту.
4. Розробити (при наявності - відкоригувати), погодити з відповідними органами ДСНС та ввести в дію плани взаємодії на випадок виникнення пожеж на підвідомчих об'єктах.
5. Організувати щоденний огляд службових та виробничих приміщень, після закінчення робочого часу відповідальними за протипожежний стан, з метою виявлення та усунення можливих порушень вимог пожежної безпеки.
6. Підтримувати у належному протипожежному стані закріплену територію, регулярно очищати її від горючих виробничих та будівельних відходів, заборонити та не допускати спалювання сміття та відходів, стежити за справним станом під'їзних шляхів до будівель, споруд та джерел протипожежного водопостачання, обладнання.

7. Під час капітальних ремонтів установок пожежної сигналізації, систем оповіщення про пожежу несертифіковані сповіщувачі замінювати на сертифіковані, а також ті у яких вийшов термін експлуатації згідно з паспортом.
8. Постійно проводити перевірки справного стану електротехнічного, тепломеханічного та вентиляційного обладнання, пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу. У разі виявлення несправностей негайно вживати заходів щодо приведення їх у відповідність до вимог нормативних актів.
9. Забезпечити проведення технічного діагностування та перезарядку вогнегасників на спеціалізованих пунктах технічного обслуговування вогнегасників, які мають ліцензії на ці види робіт.
10. Провести аналіз наявності і необхідності забезпечення об'єктів і території вогнегасниками. У разі не забезпечення, спланувати та організувати їх закупівлю.
11. Провести аналіз стану обробки дерев'яних конструкцій будівель і споруд вогнезахисними засобами для визначення необхідності її оновлення. У разі потреби провести обробку дерев'яних конструкцій, відповідно до витрат, передбачених планом використання у поточному році, та передбачити зазначені видатки у бюджетному запиті на 2019 рік.
12. Виконати обробляння засобами вогнезахисту дерев'яних конструкцій в будинках усіх ступенів вогнестійкості, у тому числі елементів горищних покрівель (крокви, обрешітка тощо), за винятком вікон, дверей, воріт, підлоги, стелажів, що повинні забезпечувати 1-у групу вогнезахисної ефективності відповідно до ДБН В.1.1.7-2016 "Пожежна безпека об'єктів будівництва", крім будинків V ступеня вогнестійкості.
13. Під час поточних та капітальних ремонтів приміщень виконати заміну двополюсних розеток на триполюсні, а також штепсельних роз'єднувачів у побутових кондиціонерах та комп'ютерах.
14. Забезпечити території підприємств, а також будівлі, споруди, приміщення відповідними знаками безпеки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір", а також інструкціями, пам'ятками на протипожежну тематику.
15. До початку пожежонебезпечного весняно-літнього періоду визначити та скласти перелік автотракторної та спеціальної техніки, що буде використовуватися на роботах у лісах, на перелогах, у тому числі під час проведення заходів з рекультивації земель і робіт на науково-дослідних полігонах та складах із легкозаймистими і горючими рідинами. Обладнати зазначену техніку іскрогасячими пристроями та забезпечити порошковими вогнегасниками.
16. Провести огляд і за необхідності відремонтувати роздавальні колонки, запірну арматуру, заземлюючі пристрої, трубопроводи, резервуари на АЗС.
17. Перевірити протипожежний стан місць зберігання легкозаймистих та горючих речовин (рідин та матеріалів). При виявленні порушень негайно їх усунути.
18. Провести ревізію пристроїв захисту від блискавок із складанням акту. Усі виявлені у пристроях захисту від блискавок та вказані в акті порушення і дефекти негайно усунути.
19. Провести перевірки наявних постійних місць проведення вогневих робіт відповідно до пункту 1 розділу VII Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 N 1417, облаштувати їх відповідно до встановлених вимог. Наявні та нові постійні місця проведення вогневих робіт, а також місця для куріння визначити розпорядчим документом.
20. Провести перевірку та визначити порядок зберігання у складських приміщеннях (складах, витратних коморах) вибухопожежонебезпечних речовин, балонів з газами та інших вибухопожежонебезпечних матеріалів.
21. Не допускати проведення тимчасових вогневих робіт на об'єктах без оформлення наряду-допуску на проведення вогневих робіт, попереднього інструктажу виконавців, підготовки робочого місця та наявності на ньому первинних засобів пожежогасіння. Забезпечити посадовою особою, відповідальною за пожежну безпеку, де проводилися вогневі роботи, перевірку місця проведення цих робіт упродовж двох годин після їх закінчення із відповідним записом у наряді-допуску на виконання вогневих робіт.

22. Проводити (не рідше одного разу на рік) з персоналом повторний інструктаж з питань пожежної безпеки відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 N 1417, Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 27.12.2004 N 278, та Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 N 444.
23. Організувати та забезпечити навчання посадових осіб, які до початку виконання своїх обов'язків і періодично (один раз на три роки) зобов'язані проходити навчання з питань пожежної безпеки у навчально методичних закладах, які мають ліцензію на проведення такого виду діяльності.
24. Організувати проведення спеціального навчання (за програмою пожежно-технічного мінімуму) та перевірку знань відповідних нормативних актів з пожежної безпеки особам, яких приймають на роботу, пов'язану з підвищеною пожежною небезпекою (до початку самостійного виконання роботи), та працівникам, зайнятим на цих роботах (періодично один раз на рік) безпосередньо на підприємстві, в установі та організації, за затвердженою об'єктовою програмою навчання. Заборонити та не допускати до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки.
25. Вжити невідкладних та вичерпних заходів щодо виконання пунктів приписів у встановлені терміни, запропоновані посадовими особами органів державного нагляду (контролю) у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
26. Провести перевірку у працівників наявності і стану засобів індивідуального захисту. За необхідності провести їх заміну на придатні до застосування (термін яких не вийшов).
27. Відключати від електроживлення об'єкти, які не експлуатуються.
28. У тематичний план проведення занять з питань цивільного захисту до рекомендованих тем включати питання щодо дотримання вимог пожежної безпеки, дії працівників у разі виявлення (виникнення) пожежі, застосування первинних засобів пожежогасіння та правила поведінки при участі у гасінні пожежі тощо.
Під час проведення занять, залучати фахівців (за погодженням) відповідних органів ДСНС для проведення поглибленого курсу лекцій на протипожежну тематику.
29. Під час проведення капітальних ремонтів чи реконструкції приміщень, будівель, здійснювати комплекс заходів, направлених на усунення конструктивних недоліків керуючись чинними будівельними нормами України.
30. Здійснювати контроль та забезпечувати дотримання правил радіаційної безпеки персоналом, що залучається до гасіння пожеж (попередньо проводити цільовий інструктаж).
31. Організувати проведення профілактичних оглядів та планово-попереджувальні ремонти електрообладнання і електромереж, виконувати заміри опору ізоляції електромереж, електроустановок, а також своєчасно усувати виявлені порушення, що можуть призвести до пожежі.
32. Провести перевірку стану стаціонарних зовнішніх пожежних сходів та драбин, сходів на перепадах висот, огорожі на покриттях будівель та споруд. Утримувати їх у справному стані та пофарбованими.
33. Не допускати перепланування приміщень, споруд та зміну функціонального призначення без узгодження проектної документації, згідно з нормативно-правовими актами України.
Керівникам ДСП "Чорнобильський спецкомбінат" та ПАТ "Київобленерго" Чорнобильського районного підрозділу (за погодженням):

34. З метою запобігання виникнення пожеж внаслідок коротких замикань електромереж забезпечити розчищення від захаращеності деревами, кущами вулиць та територій під ЛЕП у м. Чорнобиль.
Керівникам ДП "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" та 11 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Київській області (далі - 11 ДПРЗ) (за погодженням)

35. Спільно проводити роз'яснювальну роботу серед "самопоселенців" щодо дотримання ними вимог правил пожежної безпеки у побуті, під час експлуатації пічного опалення, електрообладнання тощо.
Протягом року

Керівникам 11 ДПРЗ (за погодженням) та ДСП "Чорнобильський спецкомбінат":
36. Підготувати тексти радіобесід на протипожежну тематику для трансляції по об'єктовому радіомовленню та забезпечити їх радіотрансляцію впродовж року.
Керівнику 11 ДПРЗ (за погодженням)
37. На час проведення днів пам'яті (поминальних днів) організувати чергування інспекторського складу на контрольно-пропускних пунктах зони відчуження для проведення роз'яснювальних бесід та вручення пам'яток відвідувачам щодо дотримання правил пожежної безпеки у зоні відчуження.

II. Пожежна безпека у вахтових гуртожитках

Керівнику ДСП "Чорнобильський спецкомбінат":
38. Скласти графік та регулярно проводити огляди гуртожитків з метою дотримання мешканцями правил пожежної безпеки.
39. Забезпечити у гуртожитках наявність та придатність до застосування первинних засобів пожежогасіння. За необхідності доукомплектувати гуртожитки вогнегасниками, пожежним інвентарем, наочною агітацією та пам'ятками щодо дотримання мешканцями вимог встановленого протипожежного режиму та дій під час виявлення осередків пожеж.
40. До початку пожежонебезпечного весняно-літнього та осінньо-зимового періоду провести позапланові інструктажі для усіх мешканців з питань дотримання вимог пожежної безпеки. Під час поселення нових мешканців у гуртожитки обов'язково проводити (під підпис) інструктаж про дотримання встановленого протипожежного режиму.
41. До початку пожежонебезпечного періоду навколо гуртожитків очистити від захаращення протипожежні розриви.
42. Продовжити проведення у м. Чорнобилі перевірки житлового фонду, в якому використовуються колишні приватні будинки, з метою виведення з експлуатації гуртожитків, на які не укладені договори про оренду.
Залучити (за погодженням) до проведення цієї роботи представників Відділу поліції зони ЧАЕС, 11 ДПРЗ та ПАТ "Київобленерго" Чорнобильського районного підрозділу.
43. На базі матеріально-технічного забезпечення "Залісся" складські будівлі в яких зберігаються балони з горючими газами забезпечити газоаналізаторами та системою вентиляції.
44. Перевірити та привести у працездатний стан зовнішні мережі протипожежного водогону, а також перевірити технічний стан встановлених гідрантів. На зимовий період забезпечити захист люків колодязів із пожежними гідрантами від їх примерзання, налипання снігу, льоду.

III. Пожежна безпека лісів, сільгоспугідь, торфовищ на територіях зони відчуження зони безумовного (обов'язкового) відселення

Керівнику ДСП "Північна Пуща":

45. Поновлювати наявні та створювати нові мінералізовані смуги вздовж доріг, у лісах, на колишніх сільгоспугіддях та підтримувати їх у належному стані. До початку пожежонебезпечного періоду на лісових дорогах відремонтувати та встановити шлагбауми.
46. Продовжити прокладання протипожежних просік і розривів у лісових масивах, регулярно проводити розчищення згарників, просік та доріг від захаращеності.

47. До початку пожежонебезпечного періоду забезпечити стовідсоткову заправку техніки лісових пожежних станцій та автотракторної техніки лісництв. Підтримувати недоторканий запас паливно-мастильних матеріалів у кількості: бензин - 6 тонн, дизпаливо -6 тонн, мастило дизельне - 0,5 тонни, мастило карбюраторне - 0,5 тонни.
48. Забезпечити повітряне патрулювання території зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення згідно договору з відповідною аеронавігаційною організацією.
49. Організувати цільові навчальні заняття (з прийняттям заліків) для пожежних та водіїв лісових пожежних станцій, залучивши до цього фахівців 11 ДПРЗ (за погодженням).
Провести спільне практичне навчання працівників лісових пожежних станцій ДСП "Північна Пуща" та особового складу 11 ДПРЗ щодо ліквідації умовної пожежі з метою коригування спільних дій.
50. Забезпечити, на пожежонебезпечний період постійну готовність пожежної техніки, пожежно-технічного обладнання та необхідного спорядження персоналу лісових пожежних станцій. Спільно з представниками 11 ДПРЗ (за погодженням) перевірити готовність лісових пожежних станцій за призначенням. За результатами перевірки поінформувати ДАЗВ з поданням відповідних документів.
51. Виготовити та встановити (наявні відремонтувати) вздовж автошляхів: на в'їзних дорогах до лісових масивів (перелогів) шлагбауми; протипожежні панно, аншлаги, сіті-лайти, буквені написи, заборонні знаки з інформацією про заборону в'їзду до лісу транспортних засобів.
52. Встановити шлагбауми на лісових дорогах, що не використовуються для виробничого призначення.
53. Переглянути і відкоригувати у разі потреби оперативний план організації гасіння пожеж у лісах, на колишніх сільгоспугіддях та торфовищах при взаємодії з силами та засобами 11 ДПРЗ.
54. Передбачити кошти на придбання пожежно-технічного та спеціального оснащення, паливо-мастильних матеріалів для ефективного гасіння та ліквідації пожеж у місцях, до яких відсутній під'їзд пожежних автомобілів.
55. Забезпечити постійний контроль та виконання заходів щодо забезпечення пожежної безпеки лісів, колишніх сільгоспугідь та місць залягання торфу на території ЗВіЗБ(О)В.
56. Забезпечити взаємодію з правоохоронними органами щодо підвищення якості розслідування справ осіб, винних у виникненні пожеж у, лісових масивах, на перелогах та в місцях залягання торфу на території ЗВіЗБ(О)В, для притягнення їх до відповідальності.
57. Вжити заходів щодо поновлення та утримання у належному стані мінералізованих смуг навколо колишніх населених пунктів, де мешкають "самопоселенці".
58. Заслухати керівників структурних підрозділів про стан готовності підрозділів лісових пожежних станцій та виконання протипожежних заходів у лісовому фонді зони відчуження. Про результати заслуховування доповісти ДАЗВ.
59. Забезпечити пожежні автомобілі укомплектованими медичними аптечками. Організувати перевірку наявності та термінів придатності медпрепаратів в аптечках на лісових пожежних станціях (у тому числі в пожежних автомобілях). У разі виявленні відсутності або розкомплектованості аптечок медпрепаратами негайно їх поновлювати.
Керівнику ДСП "ЦППРВ":
60. Поновити наявні та створювати нові мінералізовані смуги навколо ВК "Вектор", ПЗРВ "Буряківка", ПЗРВ "Підлісний", ПЗРВ "3-я черга ЧАЕС", ПТЛРВ та навколо лісових масивів, які знаходяться на території, що закріплена за ДСП "ЦППРВ", підтримувати їх у належному стані.

Керівнику ДП "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження"

61. Забезпечувати, у разі необхідності, питною водою осіб, залучених до гасіння лісових пожеж, що тривають понад три години.
Керівнику ДСП "Чорнобильський спецкомбінат":

62. Узбіччя вздовж автомобільних доріг з твердим покриттям, що проходять територією зони відчуження очищати від наземних горючих матеріалів (трави).
63. Забезпечувати харчування осіб, залучених до гасіння лісових пожеж, що тривають понад три години.
64. Забезпечити виїзд на гасіння пожеж автомобіля зв'язку центру телекомунікацій ДСП "Чорнобильський спецкомбінат" одночасно з підрозділами ДСП "Північна Пуща" та забезпечити керівників структурних підрозділів лісових пожежних станцій, які здійснюють гасіння пожежі надійним зв'язком.
Керівнику ДСП "Екоцентр":

65. Привести у готовність до пожежонебезпечного періоду пересувний вузол "Діброва" на меліоративній системі "Галло".
66. Провести обстеження гідротехнічних споруд, при виявлені недоліків виконати їх ремонт.
67. Підтримувати у стані готовності меліоративні системи та свердловини, на яких проведені ремонтно-відновлювальні роботи, для підтоплення торфовищ у разі їх загоряння.
68. Перед початком гасіння пожежі здійснювати дозиметричну розвідку, з визначенням та доведенням до керівника гасіння пожежі часу перебування пожежних на лінії вогню.
Керівникам ДСП "Екоцентр" та ДСП "Північна Пуща":

69. Провести розчищення та ремонт під'їзних шляхів до гідротехнічних споруд, розчищення замулених і зарослих рослинністю каналів меліоративних систем зони відчуження.
Керівникам ПАТ "Київобленерго" Чорнобильського районного підрозділу (за погодженням), Київських магістральних електромереж (за погодженням), ДСП "Чорнобильський спецкомбінат", ДСП "ЦППРВ", ДСП "Екоцентр":

70. Забезпечити утримання у безпечному протипожежному стані лісові просіки у межах проходження повітряних ЛЕП та охоронних зон ЛЕП, у віданні яких перебувають ці лінії, у т. ч. у лісових масивах та в межах населених пунктів, відповідно до вимог Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.97 N 209, Правил пожежної безпеки України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ від 30.12.2014 N 1417, та Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 27.12.2004 N 278.
Керівникам ДСП "Екоцентр", ДСП "Північна Пуща", 11 ДПРЗ (за погодженням):

71. Спільно здійснити технічний огляд меліоративних систем, у тому числі у місцях залягання торфу, та перевірити готовність роботи шлюзів-регуляторів для підтоплення і підтримання у вологому стані торфовищ.
Керівникам ДСП "Північна Пуща" та Відділу поліції зони ЧАЕС (за погодженням):

72. Проводити спільні рейди щодо виявлення фактів незаконного проникнення сторонніх осіб на територію зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення; розкладання вогнищ, випалювання сухої трави на луках, по берегах річок, водоймищ тощо.

Керівнику Боярського ЛВУМГ філії УМГ "КИЇВТРАНСГАЗ" ПАТ "УКРТРАНСГАЗ" (за погодженням):

73. Утримувати у належному протипожежному стані, протягом пожежонебезпечного періоду, смуги відводу та охоронні зони газопроводів від огорожі 30-кілометрової зони до розподільчого пункту м. Чорнобиль.
Керівнику Відділу поліції зони ЧАЕС (за погодженням):

74. Посилити контрольно-пропускний режим з метою запобігання несанкціонованому проникненню в зону відчуження сторонніх осіб та транспортних і плавзасобів. В'їзд на територію зони делегацій та організованих відвідувачів здійснювати виключно за дозволом ДАЗВ.
75. За зверненням оперативного чергового ДАЗВ (відповідно до заявок ДСП "Чорнобильський спецкомбінат") пропускати пожежну техніку із номерними знаками зони через зовнішні КПП для гасіння пожеж на прилеглих та суміжних до ЗВіЗБ(О)В територіях.
Керівникам Відділу поліції зони ЧАЕС (за погодженням) та 11 ДПРЗ (за погодженням):
76. У період проведення у зоні відчуження днів пам'яті (поминальних днів) встановити постійний контроль за виконанням відвідувачами зони відчуження окремих заходів, спрямованих на забезпечення громадського порядку та пожежної безпеки.
Керівникам підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ та 11 ДПРЗ (за погодженням):

77. Для вчасного виїзду на пожежу підрозділу (дозиметриста) ДСП "Екоцентр" забезпечити своєчасну передачу повідомлень про пожежі черговому оператору за телефоном 5-21-38.
78. Забезпечувати радіаційний контроль в місцях ліквідації пожеж та надавати необхідну інформацію до ДАЗВ.
79. Для проведення радіаційного контролю у місцях гасіння пожеж залучати дозиметриста ДСП "Екоцентр" (номер телефону чергового дозиметриста у робочий час 5-22-90, у неробочий час 5-21-38), який доставляється автотранспортом 11-ДПРЗ.
80. Після гасіння пожеж у 10-кілометровій зоні відчуження обов'язково направляти персонал залучений на гасіння пожежі для обстеження на спектрометрі випромінення людини вмісту цезію в організмі до ДСП "Екоцентр".
Керівнику ДЗ "ЦСМД ЗВ МОЗ України" (за погодженням):

81. Проводити навчальні заняття з питань надання домедичної допомоги з персоналом підприємств, який залучається до гасіння пожеж.
82. Перевірити наявність та за необхідності поповнити запаси медпрепаратів, призначених для надання першої медичної допомоги постраждалим від пожеж.
83. Забезпечити, у разі необхідності, медогляд осіб, які брали участь у ліквідації пожеж, і обов'язково тих, які залучалися до гасіння на територіях з високими рівнями радіаційного забруднення.
Керівникам ДСП "Чорнобильський спецкомбінат", ДСП "Північна Пуща", ДСП "Екоцентр", ДП "Управління забезпечення функціонування об'єктів Чорнобильської АЕС":

84. Забезпечувати наявність та справність необхідної кількості допоміжного автотранспорту, що буде залучатися до ліквідації великих пожеж, на вимогу керівника гасіння пожежі згідно з класифікаційною картою.
Протягом пожежонебезпечного періоду
85. Забезпечити недоторканий запас паливно-мастильних матеріалів для автотракторної техніки, що буде залучатися до ліквідації пожеж.
Протягом року

Керівнику 11 ДПРЗ (за погодженням):

86. Провести вибіркові перевірки готовності підприємств, установ та організацій, що здійснюють діяльність у зоні відчуження до проходження весняно-літнього пожежонебезпечного періоду, про результати перевірки поінформувати ДАЗВ з поданням відповідних документів.
Керівникам ДСП "Чорнобильська АЕС" та ДП "Управління забезпечення функціонування об'єктів Чорнобильської АЕС":

87. Забезпечити поновлення наявних або утворення нових мінералізованих смуг уздовж залізниці, яка підпорядкована ДСП "Чорнобильська АЕС", при можливій експлуатації.
88. Утримувати протягом пожежонебезпечного періоду смуги відводу та охоронні зони газопроводів від розподільчого пункту в м. Чорнобиль до ДСП "Чорнобильська АЕС".
89. Забезпечити недоторканий запас палива (1 - 2 т.) та мастила на випадок гасіння можливих пожеж та аварійно-рятувальних робіт.
90. Випробувати систему пожежогасіння "Сухо-труб" 4-го блока ЧАЕС, а також пожежні гідранти зовнішнього протипожежного водопроводу на закріпленій за ДСП "ЧАЕС" території пуском води і перевіркою на водовіддачу, перевести їх на літній режим роботи.
91. На території проммайданчика ЧАЕС укомплектувати пожежні щити вогнегасниками (знятими на зимовий період).
92. Перевірити запас води в пожежних резервуарах пожежної насосної станції побутового корпусу об'єкта "Укриття" та підрядних організацій, включаючи СП "НОВАРКА", за необхідності поповнити до необхідного рівня. Випробувати засувки мокрих колодязів.
93. Провести перевірку дренажних пристроїв кабельних споруд, що забезпечують відведення води.
94. Провести перевірку систем протидимної вентиляції на ДСП "ЧАЕС".
95. Провести оранку ґрунту (мінералізованих смуг) по зовнішньому периметру ВРУ-110, 330, 750 кВ, уздовж автошляхів на проммайданчику ЧАЕС, а також уздовж межі закріпленої за ДСП "ЧАЕС" території, підтримувати у належному стані.
96. Забезпечити будівлі, споруди, приміщення первинними засобами пожежогасіння.
97. Провести перевірку наявних постійних місць проведення газоелектрозварювальних і інших вогневих робіт, за необхідності доукомплектувати їх первинними засобами пожежогасіння.

Начальник відділу радіаційної
безпеки, охорони праці та
цивільного захисту управління
з питань забезпечення бар'єрної
функції зони відчуження,
природно-заповідного фонду,
радіаційної безпеки, охорони
праці та цивільного захисту
О. В. Гавриленко
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/FN041194.html

0 коммент.:

Дописати коментар