03 листопада 2019

Житомирські лісівники обробляють молоді дерева препаратом для захисту від диких тварин




Вирощування лісу – це довготривалий і трудомісткий процес. Найбільшої уваги потребують молоді лісові культури в перші роки вирощування.


До основних доглядів за молодими насадженнями з настанням холодів додається ще й уберегти їх від пошкодження дикими тваринами.

Особливо страждають ділянки з хвойним молодим лісом при щільній заселеності дикими тваринами. В зимовий період, коли косулі, кози та лосі відчувають нестачу вітамінізованих кормів, вони часто об’їдають верхівкові бруньки, молоді пагони та кору молодих дерев.


Як показала практика, дієвим засобом протидії ушкодженням лісових культур дикими тваринами є застосування в осінньо-зимовий період репелентів.

Тож, по лісництвах лісова охорона проводить обробку молодих насаджень, в місцях масового об’їдання дерев, репелентом «Цервакол-Екстра».

Це суміш кварцового піску та каоліну, має вигляд пасти блакитного кольору. Препарат вручну наноситься на верхню частину молодого саджанця. Захисна дія спричинена в основному механічною протидіючою речовиною в продукті, котра не лише перешкоджає знищенню дерев в даний час, а й виключає можливість адаптації тварин до препарату в майбутньому.

Препарат-репелент не є фітотоксичний. Це означає, що використаний восени на початку вегетаційного відпочинку він не входить в тканини рослин і не викликає їх знищення або зміни функції.


Діє на кілька почуттів тварин:

• на смак (вміст кварцового піску викликає те, що після пробних обгризань олені і сарни випльовують згризений пагін);

• на нюх (вміст специфічних речовин визначає не тільки густину пасти але і виділення специфічного запаху, який відлякує тварин);

• на зір (колір голубий, з часом білий, відлякує тварин).

Обробка репелентом лісонасаджень дає результат, хоча і є досить затратною.

https://www.1.zt.ua/themes/rizne/zhitomirski-lisivniki-obroblyayut-molodi-dereva-preparatom-dlya-zahistu-vid-dikih-tvarin.html

0 коммент.:

Дописати коментар