03 листопада 2019

«Чому до лісівників завжди більше запитань, а ніж відповідей?» – приклад Івано-Франківської області



Якщо задати у всесвітній пошуковій мережі запит «Розкрадання лісу»,

«Контрабанда лісу», «Лісова мафія», то Вам «видасть» сотні посилань на матеріали розслідувань правоохоронних органів, міжнародних журналістських та природоохоронних організацій, еко-активістів, тощо, Так звана тема «лісу» його незаконної вирубки, заготівлі, експорту та незліченна кількість пов’язаних з цим корупційних скандалів вже більше 10-ти років не сходить з перших рядків ЗМІ та стало невідємним явищем в iнформаційному житті українського суспільства.



Проте, на радянських «планьорках» та колегіях, що системно проводить Державне агентство лісових ресурсів України Вам з радістю розкажуть про те, що в Україні здійснюсться збалансоване і відповідальне ведення лісового господарства, що соцільно-opiєнтований підхід лісгоспів сприяє зростанню добробуту місцевого населення та суспільства в цілому, а впровадження «надсучасних» технологій для ведення лісового господарства не нищить природню екосистему, Однак, на цих нарадах Вам ніколи не розкажуть про те скільки насправді в України вирубуються деревини, скільки земель лісового фонду знаходиться у «приватній» власності, скільки службових осіб понесло реальні покарання за розкрадання лісу і чому різняться дані експорту деревини нашої митниці та митних органів сусідніх держав (за оцінками минулорічного Британського розслідування результати, якого обговорювалися на засіданні Кабінету міністрів України, різниця може сягати десятків мільйонів доларів).



Останнім часом, експерти відзначають появу в Україні досі не відомої форми корупційної систем елементами котрої с так звані чиновники-«гастролери», що працоюють за схемою «ротації». Практично функція таких чиновників нічим не відрізнялася від решти держаного апарату відмінність полягає лишень в тому, що це категорія службовців, яких за системою переміщають по регіонах в Україні задля реалізації тих чи інших корупційних схем з розкрадання і знищення державного майна та її ресурсів. На практиці це виглядає наступним чином. До обласного центру на посаду керівника органу центральної виконавчої влади призначають особу, яку вище керівництво без конкурсу шляхом ротації «переводить» з іншого кутка України задля «боротьби» з корупцією, «проведення реформ», «підняття показників» на місцях. Здебільшого це не публічні люди з п’ятьма «вищими» освітами (школи з вченим званням), високими рангами службовців, відзнаками та подяками за «особливий внесок» в розвиток Батьківщини тощо.

Призначення шляхом «переведення» дає змогу таким людям довший час залишатися поза увагою суспільства та ЗМI, шо власне є запорукою успішного відпрацювання корупційної схеми. Згодом, за дуже короткий період часу (від року до двох) такий чиновник підписує всі можливі та неможливі документи та «переводиться» в інший регіон, а наслідки його діяльності можна буде побачити та оцінити тільки згодом із державного реєстру досудових розслідувань, де за статтями про розкрадання державного майна, перевищення службових повноважень, підробки документів фігурує цей посадовець.

Будучи на 50% вкритою лісом, вочевидь така схема просто не могла оминути і нашу область.

Так, нещодавно на посаду керівника Iвано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства призначили (шляхом “переведення”) Віктора Анатолійовича Сахнюка. Здавалось би типовий з вигляду чиновник відзначився дуже нетиповим та швидким кар’єрним ростом.

Віктор Сахнюк

Зокрема за свій досить молодий вік ( Віктор Сахнюк народився 29.05. 1985 року) встиг побувати першим заступником, а згодом і керівником Волинського ОУЛМГ, пізніше заступником та відповідно керівником Чернівецького ОУЛМГ, а відтак керівником Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Я вважаю, що ротація керівників регіонів себе виправдовує. Це не дозволяє скластися уставленим стосункам. І керівники можуть проявити себе в нових умовах»-зазначив Володимир Бондар, тепер вже колишній в.о. голови вищезгаданого Державного агентства лісових ресурсів України під час представлення Віктора Сахнюка колективу районних лісгоспів та громадськості.

У своїй промові Володимир Бондар чомусь не згадав про те, що новопризначений керівник управління є його племінником, а стрімкий кар’єрний ріст жодним чином не пов’язаний з тим хто його по цій кар’єрній драбині просуває і про те, що переведення в нашу область було зумовлене ухилянням від кримінальної відповідальності на попередньому місці роботи (Чернівецьке ОУЛМГ), коли Bіктору Сахнюку довелося вистрибувати з вікна власного робочого кабінету ховаючись таким чином від правоохоронних органів пан Боднар чомусь також не згадав.

Володимир Боднар

Власне через сукупність вищенаведених факторів та «співпадінь» Віктор Сахнюк підпадає під категорію «гастролера».

Працівники районних лісгоспів неохоче коментують появу в області молодого керівника, тому, що бояться втратити свої робочі місця, зате добре на собі відчувають методи та підходи його правління. Зазначають лишень те, що такого ніколи не було за попереднього керівництва Івано-Франківського ОУЛМГ.

В цілому складається враження, що Держлісагенство України функціонує за вертикальною корупційною моделлю де вся влада та незаконні кошти сконцентровується в руках однієї особи – її керівника і не важливо, яким буде прізвище цієї особи, система за задумом її авторів повинна працювати і надалі та приносити колосальні доходи.

Скільки вона проіснує і чим це закінчиться думаємо ми дізнаємося найближчим часом, основне, щоб в боротьбі за гроші та перерозподіл ресурсів суспільство не втратило одне із своїх національних надбань-ЛІС. А поки що в нас, як завжди до лісівників більше запитань, ніж відповідей!

1 коментар:

  1. Перестаньте вже розгойдувати фейк про вистрибування Сахнюка з вікна. Такого ніколи не було. П’яному Кобевку наснилося, а інші підхопили. Цей фейк недостойний професійних журналістів.

    ВідповістиВидалити