14 жов 2016, 20:00
11-13 жовтня 2016 року керівники і фахівці Рослесхоза і Рослесинфорга їздили до Фінляндії з метою участі у семінарі з лісоустройству, державної інвентаризації лісів та сталого управління лісами. У заході взяли участь, зокрема, керівник Рослесхоза В. В. Валентик, керівник Рослесинфорга С. Н.Штрахов та інші. В рамках семінару були представлені доповіді фінських фахівців про лазерне сканування лісів в цілях лісовпорядкування, подеревной таксації насаджень з використанням безпілотників, ГІЛ у Фінляндії, інтенсивному лісовому господарстві у Фінляндії, а також про можливості використання фінських технологій в області лісовпорядкування і ГІЛ в Росії.
До чого це все призведе - поки незрозуміло. Минулий досвід запозичення зарубіжних підходів в області лесоучетных робіт виявився зовсім невдалим. Дев'ять років тому відбулася схожа відрядження керівних працівників тих же організацій в Чеську республіку, за підсумками якої було прийнято рішення про створення російської системи державної інвентаризації лісів на основі чеського досвіду. Однак, при адаптації чеської підходу до російських умов були допущені фатальні помилки (наприклад, введена система попередньої "стратифікації" насаджень - об'єднання їх у класи - за матеріалами старого лісовпорядкування, та ін), які зробили всю подальшу роботу і всі наступні витрати на ГІЛ практично безглуздими. Незважаючи на витрачені колосальні зусилля і мільярди бюджетних грошей, поки ніяких корисних результатів ГІЛ в частині визначення кількісних і якісних характеристик лісів отримати не вдалося, і в найближчі роки явно не вийде.
З іншого боку, німецьке лісівництво, запозичене в XVIII - XIX століттях, цілком прижилася на нашому грунті, було творчо розвинене і принесла в свій час цілком відчутні плоди. Але і тоді процес впровадження зарубіжних нововведень не було швидким, і призвів до суттєвих змін у масштабах країни тільки тоді, коли до цього виникли передумови: відповідний рівень розвитку економіки, культури, держави і суспільства, усвідомлення гострого дефіциту лісових ресурсів, розвиток приватної ініціативи та підприємництва, і т. д.
Олексій Ярошенко, керівник лісового відділу Грінпіс Росії
http://forestforum.ru/viewtopic.php?f=9&t=20121&sid=10e63e111ecc4ddd274ca4c4b7f532b2
0 коммент.:
Дописати коментар