Робоча група з питань реформи лісового господарства, яка нещодавно розпочала працювати, має на меті не лише розробити актуальну та дієву лісову стратегію, а й рекомендуватиме ліквідувати Державне лісове агентство. Саме це пропонує народний депутат України Остап Єднак, який очолює цю групу.
Депутат вже направив лист до прем’єр-міністра В. Гройсмана, у якому виклав власне бачення реформування лісової галузі. Зокрема, розробити нову концепцію Лісової стратегії за прикладом Великобританії. Далі Єднак хоче ліквідувати Держлісагентство. Депутат пропонує розвести функції по управлінню лісами на певні категорії. Формування політики залишити за міністерствами АПК та довкілля, її реалізацію покласти на новостворену Службу лісів України, контроль забезпечуватимуть реформовані контролюючі органи при Мінприроди, а самі лісоспи об’єднати у регіональні холдинги.
Мало віриться, що такі радикальні нововведення сприятимуть нормальній подальшій роботі та розвитку лісової галузі. Підпорядкування двом міністерствам та службі лісів – хіба це додасть ладу галузі та допоможе побороти корупцію? Чи зможуть змінити ситуацію регіональні холдинги? За такої кількості керівників – управлінців, малоймовірно, що результати будуть позитивні, як того бажає депутат.
Та й лісівники з усіх областей країни, які віддали багато років свого життя українському лісу, навряд чи підуть на такі радикальні зміни, які лише ускладнюватимуть їх роботу. Чи розуміє депутат, що на кону доля 50 тисяч співробітників лісового господарства.
Поспішні рішення, основані лише на зарубіжному досвіді, без врахування специфіки на місцях, можуть призвести до повного колапсу всієї галузі. В першу чергу треба брати до уваги думки самих лісівників, спиратись на думку науковців, експертів. Оптимальним варіантом буде розробка єдиної національної програми, яка б поєднувала і закордонний досвід, і місцеву специфіку. До речі, регіональні програми розвитку вже розробляються по областях. А розпорошення функцій та створенні нових служб, холдингів, лише додасть проблем лісовій галузі, яка наразі потерпає більше від популістичних заяв політиків, ніж від будь-яких інших. Доцільніше було б сконцентруватись на розробці грамотної концепції Лісової стратегії, та виділенню фінансової підтримки лісгоспів Півдня та Сходу на наступний 2017 рік. Це було б більш дієво для лісової галузі, ніж займатись питаннями ліквідації Держлісагентства.
Читайте також: Боротьба з незаконними рубками почала давати результати.
0 коммент.:
Дописати коментар