18 жовтня 2016

Купранець: Незаконну вирубку лісу покривають керівники лісових господарств

Нацполіція з початку року встановила особи понад 100 учасників незаконної вирубки та експорту лісу.



Про це повідомив начальник Департаменту захисту Національної економіки поліції України, полковник Ігор Купранець в інтерв’ю Лівому берегу.

– Збитки за відкритими кримінальними провадженнями склали понад 47 мільйонів гривень. Велика частина правопорушників – це керівники та працівники лісових господарств, які, переслідуючи свої меркантильні інтереси, нехтуючи буквою закону, діяли в інтересах комерційних структур, а не держави, – зазначив Ігор Купранець.

Він уточнив, що протягом 2016 року Нацполіція відкрила 505 кримінальних проваджень у лісовій сфері, в тому числі 197 – у сфері службової діяльності, 113 – за розкрадання, 26 – за правопорушення, пов’язані з використанням бюджетних коштів, 12 – за вимагання та отримання хабарів.

– Гроші, зокрема, вимагали з підприємців за відпуск лісопродукції без відповідних документів, за відпуск лісу більш високої якості, ніж зазначено в накладних, за видачу сертифікатів про походження продукції, за видачу лісорубних квитків. Суми варіювалися від 5 тис. грн до $4 тис.

Дивіться: Вирубка лісу на Прикарпатті: пні спалюють або знищують кислотою

За зазначеними кримінальними провадженнями 86 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів. 134 провадження направлено до суду з обвинувальними актами. 125 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності, повідомив начальник Департаменту захисту економіки.

Ігор Купранець також повідомив, що втручання Нацполіції у боротьбу з незаконною вирубкою лісу дозволило у п’ять разів знизити обсяги вивезення необробленої деревини з України.


– Тільки силами Департаменту вдалося досягти хороших результатів. За час проведення профілактичних заходів експорт лісопродукції знизився у 5 разів! Якщо раніше щомісяця на експорт було заявлено 1,5-2 тисячі вагонів, а за добу йшло 250-300, то станом на сьогодні більша частина заявок відкликана, а за добу йде 50 вагонів, – уточнив полковник Нацполіції.

За його словами, більшість корупційних схем, пов’язаних з незаконним експортом лісу, будуються на фальсифікації документації на продукцію.

– Торговці незаконно вирубаним лісом підробляють товарно-транспортні накладні або інші документи, які видаються лісогосподарськими підприємствами, щоб отримати сертифікати про походження незаконної лісопродукції для її подальшого експорту.

Більш складну схему використовують державні підприємства лісової галузі при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності з підконтрольними підприємствами-нерезидентами, власники яких зареєстровані в так званих офшорних зонах. Ціна при експорті значно занижується, а надалі продукція продається в європейські країни за ринковими цінами, – пояснив Ігор Купранець.

Раніше Ігор Купранець заявив, що так звана янтарна мафія в Рівненській області сформувалася з місцевих чиновників, керівників правоохоронних органів і кримінальних елементів.
Опубліковано Жовтень, 18 в 10:12

0 коммент.:

Дописати коментар