15 січня 2017
ГОЛОВНА »
ЕКОЛОГИ Б'ЮТЬ ТРИВОГУ
» Охорона лісів в Україні: підсумки 2016 року і що потрібно зробити в 2017 р
Охорона лісів в Україні: підсумки 2016 року і що потрібно зробити в 2017 р
Українське товариство охорони птахів, Київський еколого-культурний центр, ВВФ в Україні, ЕкоПраво-Києва 11 січня 2017 р провели в Інтерфаксе- Україна прес-конференцію "Охорона лісів в Україні: підсумки 2016 року і що потрібно зробити в 2017 р"
Підсумками охорони лісів в Україні в 2016 р стало:
Активна участь облрад щодо введення мораторіїв на суцільні санітарні рубки в об'єктах ПЗФ. 18 листопада сесія Херсонської облради прийняла рішення про введення мораторію на проведення рубок в області. 23 листопада сесія Полтавської облради прийняла рішення про введення мораторію на проведення суцільних рубок в об'єктах ПЗФ області. 20 грудня сесія Вінницької облради прийняла рішення про введення мораторію на проведення суцільних рубок в об'єктах ПЗФ області. Таким чином, Вінницька область стала п'ятою областю України, де заборонені суцільні рубки в об'єктах ПЗФ. Подібне рішення також було прийнято Закарпатською обласною та Київською міською радами.
26 жовтня 2016 р Кабміном України були затверджені нові Санітарні правила в лісах України, що значно обмежують рубки лісу. Громадськими екоорганізацій і народними депутатами України розроблено законопроект про охорону стародавніх карпатських лісів-пралісів, який в січні 2017 р виноситися на сесію Верховної Ради України.
У 2017 р необхідно:
Домогтися прийняття мораторіїв на суцільні рубки в ПЗФ у всіх областях України, прийняти закон з охорони пралісів, прийняти закон про заборону суцільних рубок на гірських схилах Карпат, почати роботи по виділенню пралісів в Поліссі, домогтися реформування Держлісагентства України, домогтися зняття таємності на матеріали лесустройства, домогтися внесення змін до Порядку спеціального використання лісових ресурсів (затв. Кабміном України 23.05.2007 р), заборонивши рубки головного користування в заказниках і хоззону нацпарков і регіональних парків, створити національні парки Дніпровсько-Тетерівський і Холодний Яр, домогтися зняття Х. Юшкевич з поста керівника Держлісагентства України.
У прес-конференції взяли участь Галина Левіна (ЕкоПраво-Київ), Світлана Матус, Андрій Плига (ВВФ в Україні), Володимир Борейко (КЕКЦ).
Прес-служба КЕКЦ
http://ecoethics.ru/ohrana-lesov-v-ukraine-itogi-2016-g-i-chto-nuzhno-sdelat-v-2017-g/
0 коммент.:
Дописати коментар