19 січня 2017

Заголовок повідомлення: Уряд схвалив законопроект про масової легалізації вилучення лісових ділянок під забудову та інші нелісові види діяльності (про так звану "лісовий амністії")


6 січня 2017 року комісія Уряду РФ із законопроектної діяльності схвалила підготовлений Мінекономрозвитку Росії законопроект "Про внесення змін у законодавчі акти Російської Федерації з метою усунення протиріч у відомостях державних реєстрів", що передбачає масову легалізацію вилучення лісових ділянок зі складу земель лісового фонду під забудову і тому подібні види діяльності, які не передбачають існування лісу. Подальша процедура прийняття цього законопроекту включає в себе розгляд його на засіданні Уряду РФ, внесення в Державну Думу, розгляд та прийняття його в Думі в трьох читаннях, розгляд і схвалення в Раді Федерації, підписання Президентом РФ і офіційне опублікування.

Оскільки мова йде про легалізацію вилучення з державної власності та загального користування громадян величезних площ, головним чином, у найбільш густонаселених регіонах, де ціна землі досягає астрономічних величин - підтримка законопроекту буде дуже потужною на всіх етапах його прийняття. Законопроект дійсно передбачає вирішення деяких старих проблем - наприклад, легалізацію використання лісових ділянок, зайнятих лісовими селищами, старими будинками відпочинку, піонерськими таборами і тому подібними об'єктами, що з'явилися в лісах законним чином, але не вписуються в нині діюче законодавство, а також дозвіл давніх земельних конфліктів. Однак, під приводом вирішення цих проблем законопроект створює колосальні можливості для нового "розпилу" лісових земель і для узаконення ділянок, різними шахрайськими способами виведених з державної власності та загального користування російських громадян.

З урахуванням того, що в нашій країні на державний кадастровий облік зараз поставлена лише чверть земель лісового фонду, номінально перебувають у власності Російської Федерації (25,2% станом на 2015 рік) - прийняття цього законопроекту може призвести до безпрецедентного за своїми масштабами "розпилу" найбільш дорогих і важливих для населення лісових земель. Результати цього можуть виявитися цілком несподіваними - як в частині порушення прав громадян на сприятливе навколишнє середовище, так і в частині протестів громадян, чиї законні інтереси будуть зачеплені. За масштабами переділу власності наслідки прийняття цього законопроекту при найгіршому розвитку подій цілком можуть зрівнятися з масовою приватизацією початку 90-х років ХХ століття.

Поточна версія законопроекту, схвалена Урядовою комісією, поки недоступна, але є версія, яка розміщувалася на спеціалізованому сайті regulation.gov.ru навесні 2016 року. Законопроект великий, передбачає внесення змін у декілька існуючих федеральних законів: Земельний кодекс РФ, Містобудівний кодекс РФ, Лісовий кодекс РФ, федеральний закон від 21 грудня 2004 року № 172-ФЗ "Про переведення земель або земельних ділянок з однієї категорії в іншу", федеральний закон від 4 грудня 2006 року № 201-ФЗ "Про введення в дію Лісового кодексу Російської Федерації", федеральний закон від 24 липня 2007 року № 221-ФЗ "Про державний кадастр нерухомості", і федеральний закон від 13 липня 2015 року № 218-ФЗ "Про державну реєстрацію нерухомості". 

Суть змін полягає в тому, що як би не був земельну ділянку враховано в державному лісовому реєстрі, лісовому плані суб'єкта Російської Федерації і (або) лесоустроительной документації - якщо він знаходиться в межах населеного пункту або є інші правовстановлюючі документи на його використання, він практично в будь-яких випадках підлягає виключенню зі складу земель лісового фонду. 

Посилання:

О внесении изменений в Земельный кодекс Российской Федерации и отдельные законодательные акты Российской Федерации


Посилання на попередні повідомлення за цією темою:

0 коммент.:

Дописати коментар