В Євросоюзі в черговий раз нагадали, що очікують від України зняття мораторію на вивезення деревини за кордон. Нібито такі обмеження заважають повноцінній торгівлі ЄС з Україною. А ось економіст Олексій Дорошенко впевнений, таким чином ЄС лише сприяє збереженню за Україною статусу сировинного придатка розвиненого світу.
ЄС вимагає скасування мораторію
Під час дискусії «Угода про асоціацію - покажчик для комплексної модернізації України», яка проходила 27 січня в Києві, заступник голови Представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен заявив, що ЄС наполягає на прийнятті екологічних змін, а саме закону про проведення екологічної експертизи, який ветував Президент Петро Порошенко.Також для "подальших зрушень на шляху євроінтеграції українській стороні потрібно скасувати мораторій на експорт лісу", в черговий раз нагадав представник ЄС.
«Це також стосується заборони на експорт лісу. Треба захищати ліси, як у ЄС, але щоб це не заважало торгівлі з ЄС», - сказав Фреллесен.
Європа бачить Україну лише як сировинний придаток Заходу
Чому ж європейцям так заважає мораторій на вивіз українського лісу-кругляка, коротко пояснює економіст Олексій Дорошенко.«Це звичайна політика будь-якої розвиненої країни, яка хоче отримувати ресурси - сировину, і потім з них виробляти продукцію, яка буде коштувати вже значно дорожче», - говорить експерт.
Сама по собі деревина коштує набагато дешевше, ніж те, що з неї зроблять в результаті. Тому західні країни не зацікавлені, щоб Україна успішно вибудувала свій замкнутий цикл переробки деревини. Адже тоді ЄС втратить не тільки постачальника дешевої сировини, але і ринок збуту, так як зі споживача, наприклад італійських меблів, ми перетворимося на продавців не менш якісної, але ще і більш дешевої аналогічної продукції.
Аналогічну політику сповідує ЄС і щодо іншої продукції, яка поставляється з України, констатує Дорошенко. У країнах Євросоюзу віддають перевагу зерну, насінню, металобрухту - з якого вже у себе виробляють металеві вироби, соняшникову олію та хліб. І европейци роботою зайняті, й орати, сіяти, збирати, тобто займатися низькоприбутковою роботою, яка до всього ще й дуже витратна, не треба.
Наприклад, з вересня 2016 року мита на вивезення металобрухту за межі України було збільшено, що дозволило значно зменшити експорт другосортного металу. Цей факт представники ЄС теж дуже бурхливо критикували і навіть писали українському уряду «гнівні» листи. Але нововведення не скасували.
На думку Дорошенка, так само варто вчинити і з мораторієм на експорт українського лісу.
«Треба слухати ЄС, кивати головою, говорити, що ми дуже сильно стурбовані, ми виправимось, але виправимось у майбутньому, через 2-3-4 роки, а поки, вибачте, наша економіка не дозволяє на сьогодні експортувати сировину. В цьому випадку я б краще послухав їхню заклопотаність, ніж ще додав збитків у нашу економіку», - вважає Дорошенко.http://asn.in.ua/ua/news/publishing/84297-moratorijj-na-ehksport-lesa-pochemu-es-zainteresov.html
0 коммент.:
Дописати коментар