«Сьогодні ми запросили не тільки представників силових та контролюючих структур, але і науковців, які висловлять свою думку з приводу вирубки херсонських лісів. Проблема знищення браконьєрами дерев – не тільки збитки для бюджету і виклик владі, але й пряма загроза екології нашого регіону», – так відкрив зустріч Владислав Мангер.
Слова голови тут же підтвердили кандидат сільськогосподарських наук, директор ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» Віктор Шевчук і професор Херсонського державного університету Олександр Ходосовцев. Вчені одностайні у своїх оцінках: знищення лісів, особливо такими темпами, як це відбувалося останні роки, призведе до того, що піщана пустеля почне збільшуватися. Так, вже сьогодні ця територія в області займає понад 170 тис. га.
Проблема посилюється ще й тим, що з 2015 року лісгоспи фактично позбавлені державного фінансування і переведені на самоокупність. До того ж, згідно з чинними нормативними документами, в лісах Херсонської області заборонено рубки головного користування (тобто промислові), тому всі ліси області віднесені до категорії «ліси з особливим режимом використання». В цьому випадку задача обласної ради, як ініціатора припинення знищення лісів, полягає в тому, щоб зупинити браконьєрство як таке, але й не нашкодити роботі лісгоспів.
В ході гарячої дискусії між силовиками, чиновниками і вченими Олександр Ходосовцев запропонував наступне рішення проблеми: на Херсонщині слід створити Регіональний парк, куди увійдуть ліси і лісосмуги. Наприклад, по цьому шляху вже давно пішли сусідні області – Миколаївська і Одеська, а ось Херсонщина входить в шістку областей, де подібна практика досі не використовується.
«Отже, наше завдання виглядає наступним чином: створити Регіональний парк (РП) та комунальне підприємство, яке візьме на себе функції обслуговування та контролю. Крім того, нам слід визначитися з територіями, які увійдуть до складу РП; юристи розроблять договір спільної діяльності РП та лісгоспів. Також слід подбати про систему охорони та фінансування. Вчених я попрошу зробити наукове обґрунтування», – підсумував Мангер.
На роботу з технічними, юридичними і іншими питаннями Владислав Мангер дав місяць.
20.01.2017
http://khor.gov.ua/ekologichna-katastrofa-zagrozhuye-hersonshhini-vzhe-cherez-rik-dva/
0 коммент.:
Дописати коментар