З початку січня 2017 року повністю заборонено вивезення необробленої деревини за межі України.
Закон про мораторій на експорт деревних порід сосни у необробленому вигляді на найближчі 10 років, тобто, до 1 січня 2027 року, набув чинності з 1 січня.
Раніше, з 1 листопада 2015-го була встановлена заборона на експорт інших порід дерев, так званого "твердого лісу".
Тепер з України дозволено вивозити лише пиломатеріали.
Автори закону, серед яких колишній депутат Микола Томенко, впевнені, що мораторій має сприяти розвитку деревообробки в Україні, а також завадити незаконним вирубкам лісів.
Проте заборону експорту лісу-кругляка з України критикував Європейський Союз.
ЄС називав скасування мораторію умовою для надання Україні чергового траншу макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн євро.
Президент Петро Порошенко запевняв європейських лідерів, що мораторій буде скасовано.
Читайте: Як рубають і продають український ліс
17 листопада глава представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив, що український уряд передав Європейській комісії пропозиції щодо врегулювання проблеми заборони на експорт лісу-кругляка.
"Це складне питання, і ми разом працюємо з українськими партнерами над пошуком його вирішення", - сказав він.
Водночас в ЄС підкреслювали, що підтримують українських громадян, які захищають свої ліси від незаконної вирубки і що готові допомагати Україні в цій сфері.
Водночас, в Євросоюзі також наголосили, що мораторій може сприяти збільшенню контрабанди лісу за кордон.
У серпні 2016 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявляв, що в Україні відкрили більше сотні справ про незаконну вирубку лісу.
За його словами, збитки від цієї діяльності становлять мільярди гривень.
У прокуратурі кажуть, що розслідування незаконного експорту лісу ускладнюється "необхідністю проведення слідчих дій за межами України та вимушеним очікуванням виконання міжнародних доручень про проведення відповідних процесуальних дій".
0 коммент.:
Дописати коментар