24 січня 2017

Марія Пігуляк: Учасники ринку лісу зацікавлені працювати на прозорих умовах з досвідченими і перевіреними посередниками


Товарна біржа «Львівська універсальна» на ринку України працює 11 років. Торгують на біржі всім, та найбільше останнім часом – лісом.Мораторій на продаж сировини за кордон дав можливість вітчизняним підприємцям збільшити обсяги виробництва, а відтак – кількість робочих місць та відрахування до бюджету. Прогнозують, що завдяки мораторію виробництво з деревини в Україні зростатиме, і на ринок прийдуть іноземні компанії, які інвестуватимуть у галузь. А торги на біржах забезпечують прозорість та однакові умови для всіх учасників ринку.
Про це та інші справи, пов’язані з продажем деревини, ми розмовляли з Марією Пігуляк, яка є директором Товарної біржі «Львівська універсальна».
Пані Маріє, цікаво, чи зросла кількість сировини за останній рік на торгах і чи збільшився попит на наших підприємствах?
Так, звичайно. Багато підприємців – і великих, і малих – збільшили обсяги переробки сировини, закупили нову техніку, розширили свої штати працівників. За останній рік відкрилося чимало нових підприємств. І, до речі, з’явилися підприємства, які вийшли на ринок з новою продукцією, що має попит. Якщо наводити цифри, то, наприклад, 2011 року було виставлено лотів на продаж загальним обсягом у 106.171.00 м3 , а торік –  утричі більше.
«Львівська універсальна» працює лише з підприємствами Львівщини?
Та чому ж! Ми працюємо з усіма суб’єктами господарювання України, зокрема з державними, військовими та лісогосподарськими підприємствами «Галсільліс».
Торги відбуваються лише у Львові?
У Львові зручно проводити торги для більшості покупців, оскільки до центру Галичини з’їжджаються з усіх регіонів. Але ЛУТБ організовує і виїзні торги на прохання продавців та покупців. Усі торги ми проводимо із застосуванням технічних засобів та відповідного програмного забезпечення так, як цього вимагають накази Державного комітету лісового господарства України. Ми також проводили виїзні аукціонні торги з реалізації необробленої деревини державних лісогосподарських підприємств Закарпатської області.
Наскільки мені відомо, 20 грудня минулого року у Львові відбулися ще одні торги лісосировиною на іншій біржі – «Галконтракт», і комунальне підприємство «Галсільліс» продавало свою сировину там. Чому так сталося? Це – випадковість, що торги збіглися в один день? Чи ви відстежували й порівнювали цінову політику?
Щодо підприємства «Галсільліс» і торгів на іншій біржі, то про це ви спитайте в їхнього керівництва та обласної ради. Адже комунальне підприємство «Галсільліс» підпорядковується Львівській облраді. А щодо цінової політики, то, мабуть, це мають вивчати відповідні органи. Ми маємо претензії у вигляді позовної заяви до «Галсільлісу» у частині невиконання з їхнього боку угоди між нашими підприємствами. Я думаю, що відповідь на це дасть суд.
Чи маєте інформацію про роботу інших товарних бірж України, якось співпрацюєте з ними? І чи з’явилися ще новачки цієї справи на ринку?
«Львівська універсальна» є членом Асоціації «Союз бірж України». Ми активно співпрацюємо з провідними товарними біржами інших регіонів України, запозичуємо досвід та переймаємо один в одного найкращі методи роботи, а також проводимо міжбіржові торги, що пришвидшує купівлю-продаж товарів. А щодо створення нових товарних бірж, то це недоцільно. Адже у всьому світі учасники торгів працюють з досвідченими і перевіреними біржами. Біржа, яка працює впродовж кількох років на ринку і з різноманітною сировиною, робить це прозоро й має багато інструментів, завдяки яким і продавці, і покупці задоволені.
Зокрема, знижуючи власні відсотки за посередництво так, як це зробили ми. А новий гравець зазвичай хоче дуже швидко заробити кошти, і його непрофесійне посередництво дорого коштує учасникам торгів. Наприклад, вартість послуг на інших біржах утричі вища, порівняно з нашими. Крім того, нині така тенденція у світі, коли товарні біржі укрупнюються, об’єднуються, бо продавцям і покупцям невигідно витрачати час на пошуки варіантів продажу чи купівлі товару.
Пані Маріє, очевидно, на вашій біржі працюють висококваліфіковані кадри. Як ви підбираєте їх, чи, можливо, частково навчаєте їх самостійно?
Усі працівники нашого підприємства мають вищу економічну чи юридичну освіту. Всі вони пройшли добру школу перед початком роботи на нашій товарній біржі. Але, попри те, вони щороку підвищують свою кваліфікацію на різних конференціях, семінарах, тренінгах, які відбуваються в Києві за участю вітчизняних та іноземних фахівців. Окрім того, постійно бувають на семінарах у державних органах влади та на всіляких заходах для бізнесу, щоб також тримати руку на пульсі. Штат працівників у нас укомплектований і ми цінуємо кожного. Для нас найважливіше – інтереси клієнта і його задоволення нашою роботою.

0 коммент.:

Дописати коментар