Останні місяці ім'я «великого комбінатора» Віталія Шелемби все частіше стало згадуватися в мас-медіа. Асоціює він себе як «мисливця за корупціонерами у галузі лісового господарства» і активного громадського діяча. Тоді як лісівники, виявляючи хабарників передають справи до правоохоронних органів, а винних звільняють. Так і напрошується думка, що це недарма.
Сьогодні лісівників звинувачують у всіх гріхах, а чи не роблять це самі грішники? Я сам все життя попрацював в лісі, знаю декількох людей, які були справжніми фахівцями своєї справи, але їх звільний легинь, який тільки-но очоливши лісове господарство, вигнав понад 30 людей на вулицю без права повернення. А хто дав йому таке право? Чи всі були такі неугодні? Після цього за його звільнення лісівники збирали підписи, але через тиск на людей і вміння як кажуть серед простого люду де треба «підмазати», він виходив сухим з води. Іван Іванович: Я попрацював лісничим понад 30 років, поки не прийшов Віталій Шелемба. Одразу ж йому сказав, що роздачею землі займатися не буду, дрова виписувати на рідних не буду.
Попрацювавши місяць з новим начальником мене викунули на вулицю, навіть не давши допрацювати пів року до пенсії Вищеназваний «мисливець за корупціонерами» потрапив в поле зору правоохоронних органів за чисельні оборудки й афери. Проти нього навіть кілька разів порушувалися кримінальні справи, однак, в результаті, все обходилося без всяких наслідків. Одне тільки – його звільняли з тріском з посади. А він воліє повернутися в лісову галузь аби спокійно продовжував робити те, що приносило величезні бариші не тільки йому особисто, а й ще декому.
Віталій Шелемба до того, як став великим борцем був директором філії «Тячівдержспеслісгосп» ГДСЛАП «Закарпатагроліс». На той час фахової освіти лісівника не мав. За освітою юрист з Слобожанщини лісівником він вирішив стати після звільнення у 2012 році. Зрозуміло, що він не був готовий до такої аскези, і так чи інакше вирішив воювати. Але із собою він уніс й борг у розмірі майже мільйон гривень. Прямо якийсь «Корейка» з «Золотого теля» Ільфа і Петрова. . . Звісно, що легше це зробити коли знаєш систему зсередини. З 2012 по 2014 роки провчився у Львівському національному університеті, працюючи паралельно у філії «Хусьтького ЛАГу» до 2016. Щоб розібратися у цьому колосальному корупційному кублі під обгорткою «борець за справедливість» остаточно, не можу не розповісти факти, від яких у вас, любі читачі, буде легкий шок.
Після звільнення у 2012 році Шелемба балотувався до Верховної Ради від політичної партії «ЕЦ». Правда, за ствердженням експертів Громадської мережі «Опора» був лишень технічним кандидатом Василя Петьовки. У 2015 році аналогічно балотувався до Закарпатської обласної ради від «Радикальної партії Олега Ляшка».
Під час свого керування він регулярно більшу частину зарплати всього Тячівськогодержлісгоспу, виділеної з бюджету Міністерства на цілий штат, забирав собі, і лишень мізерну долю, як собакам кістку, кидав працівникам. Але це все - насіння на декілька тисяч гривень. А ось те, що на Шелембу відкривались кримінальні справи за афери, тут уже цікавіше. Перший раз на нього була відкрита кримінальна справа працівниками міліції та прокуратури про хабар.
Невже є люди зі здоровим глуздом, які вірять людині, котра зафіксована серед журналістів як знешкоджений корупціонер України? Про тячівського хлопа є багато чуток, але й серед них кричущі факти. Я наведу тільки суть як пан Шелемба працюючи директором філії «Тячівдержспецлісгосп» ГДСЛАП «Закарпатагроліс», бувши службовою особою, на яку покладено виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, з використанням свого службового становища, 9 березня 2011 року, близько 16 години 30 хвилин, в с. Нересниця по вул. Грушевського, 160, Тячівського району в робочому приміщенні й знаходячись в службовому кабінеті головного лісничого вказаного філіалу, одержав від Форкош Миколи Івановича в якості хабара дві тисячі доларів США за видачу останньому липової довідки про те, що земельна ділянка площею 1,0586 га. в урочищі «Чертіж» с.Грушево для ведення особистого селянського господарства не відноситься до земель лісового фонду філіалу «Тячівдержспецлісгосп». Якщо тут перераховувати всі документи, підтвердження, нотаріально завірені довідки і копії, які організатори стоять за фівником, то піде не менше сторінки тексту.
Другий раз за зловживання службовим становищем – під час його директорства утворилася чималенька «діра» у 90 тисяч гривень заборгованості за використання паливно-мастильних матеріалів. А ці гроші могли піти на заробітну плату або ж на озеленення Закарпаття.За це його кримінальної відповідальності притягнули працівники КРУ та УБЕЗу. Але це ще не все. Перед тим, як піти з філії «Хустдержспецлісгосп» ГДСЛАП «Закарпатагроліс» він довів лісогосподарське підприємство до «ручки» і залишив борги в розмірі понад 3,5 мільйони гривень. А тепер він працює при Міністерстві юстиції і бере безпосередню участь у ліквідації одного з найпотужніших підприємств.
У читачів, напевно, виникне питання - чи простежується тут інтерес самого Шелемби аби й надалі вводити в оману всіх і вся. Адже сьогодні він радо ліквідує одну фірму, а через рік-два зліквідує Закарпатські лісгоспи. А людей виженуть. А й справді, навіщо вони? Що – мало де в Закарпатті працювати? Правильно, що зроблять лісівники на свій захист? Так само, як і інші підуть на заробітки на чехи.
А поки хлоп зайнятий однією фірмою, то він уже намагається вплинути на людей, що лісова галузь вся перенасичена корупціонерами. Невже ще довго люди, а тим паче журналісти віритимуть ось таким «брехунцям»? Шкода, що ці праведники не розповідають нікому про себе і своє «кримінальне минуле. Обіцяю розібратися в цьому питанні і повідомити читачам у наступних матеріалах. Але десятки лісівників свою оцінку діяльності Віталій Шелемби вже дали. “РІО”не ставить крапку на цій історії, адже вона отримала неабиякий розголос на теренах Закарпаття. До того ж, йдеться не лише про те, як житиме лісова галузь в майбутньому, а й про те, хто буде в ній працювати – люди з кришталево чистою репутацією чи ділки, що погрузли в корупційних схемах та сумнівних оборудках.
У суспільстві мають відбутися докорінні зміни, і це в першу чергу має стосуватися люстрації всіх, за якими тягнеться рясний корупційний слід. Чудово розумію, що на лісівників тепер може чинитися неабиякий тиск. Був дзвінок із «попередженням» і на адресу автора цього матеріалу. Але запевняємо: ми і надалі здійснюватимемо свою діяльність, стоячи на позиціях закону, правди і справедливості.
Ті ж, хто думають інакше, мають залишитися як казав Жеглов «вор має сидіти у тюрмі».
Іван Сімчар, старий лісівник і постійний читач самої чесної газети “РІО”
0 коммент.:
Дописати коментар