04 січня 2017

Ліси-пустки: браконьєри знищують оленів у Вільшанському заповіднику


Браконьєрська жадібність. У перші дні нового року мисливці знайшли сліди жорстокого вбивства тварин у заповідному урочищі "Вільшани" на території Новосанжарського району. Місцеві підозрюють, що полювання браконьєри почали ще увечері 31 грудня. На які моторошні знахідки натрапили наші журналісти, далі у сюжеті.

Мисливські угіддя "Кречет" розташовані на території Полтавського та Новосанжарського районів. Площа господарств сягає 52-вох тисяч гектарів. До складу "Кречета" входять й ліси, що охороняються законом.

Ольга Гриненко, журналіст: Ми знаходимось на території заповідного урочища "Вільшане". Напередодні Нового року жителі прилеглого населеного пункту почули постріли зі сторони заповідника. Другого січня мисливствознавці знайшли сліди крові та залишки вбитого оленя.

На думку біолога-мисливствознавця Петра Носа, браконьєри почали полювали на звіра у перші дні нового року.

Петро Нос, біолог-мисливствознавець: Я на другий же день пішов з собакой і бачу вона біжить по сліду... Глядь - сліди крові. Я почав розпутувать по цій території і знайшов, що стріляно два кабана.

Сліди крові та копит на снігу показують, що браконьєри поранили двох оленів, розповідає мисливствознавець Петро Нос. І додає: швидше за все, одному оленю вдалося втекти, а інший помирав від вогнепального поранення.

Петро Нос, біолог-мисливствознавець: Він пройшов через урощище, через річечку. Он бачите кров. Потім вийшов - буквально 60 метрів і ліг, і там його забрали.

Мисливці проводять нас до місця, де браконьєри розрубали вбиту тварину. Поруч у водоймі знаходяться внутрішні органи та шкура оленя. За словами Петра Носа, розрубану тушу тягли кілька чоловік.

Петро Нос, біолог-мисливствознавець: Головне, он сліди потаска. Тягли здалеку. Це говорить про те, що велика кількість людей, притом не в ночі це явно відбувалося - навіть в день важко ходити.

Депутат Тростянецької сільської ради Максим Брехнич розповідає, ще до заснування мисливського господарства "Кречет" у 2004 році, заповідник "Вільшане" увійшов до природного фонду України та отримав статус відтворювальної ділянки, тож будь-які полювання на території урочища - заборонені законом.

Максим Брехнич, мисливець: На природоохоронній ділянці - наголошуємо, заповідна територія - в якій не те6 що якісь види полювання, а без винятку тут навіть людям, не мисливцям, не бажано знаходитись. Тут бачимо факти колективного масового полювання.

Представники громадських організацій звернулися до обласної ради з вимогою ініціювати екологічну інспекцію мисливських угідь.

0 коммент.:

Дописати коментар