30 листопада 2017

Чому Вінниччина стала скандально відомою на всю Європу через Тульчинський ліс? ВІДЕО

Замах на життя, рейдерські захоплення майна, побиття та погрози, чому европейські ЗМІ саме так описують співпрацю закордоннийх інвесторів та України? Відповідь на ці запитання ми намагались дізнатись у громадянина Латвії — Андіса Прієндієса.

Вже більше трьох років у европейських країнах інвестори говорять про те, що мати справу з Україною фінансово небезпечно. У той час поки влада розповідає про необхідність залучення до співпраці підприємців з закордону, сусідні держави відмовляють свої фірми вкладати гроші в розвиток України, показуючи на державних телевізійних каналах сюжети про жахливу долю тих, хто бачив перспективу у співпраці з українцями. Зокрема Вінниччина, як батьківщина нинішньої влади привернула до себе увагу усього світу. Річ у тім, що в Тульчиньському районі проживає інвестор який стверджує , що Тульчиньське лісове господарсто брало в нього хабарі, замішане в корупціїї та незаконно вивозить український ліс величезними партіями. Що насправді відбувається в тульчиньських лісах, дивіться у нашому сюжеті.

Любов Завальнюк
Володимир Ромненко
Опубликовано: 29 нояб. 2017 г.





ВІДПОВІДЬ


Міжнародний комерційний арбітражний суд (МКАС)
захистив ДП «Тульчинське ЛМГ»
від псевдоінвестора Андіса Прієднієкса!

Наші читачі знають про конфлікт між державним підприємством «Тульчинське лісомисливське господарство» та громадянином Латвії Андісом Прієднієксом, який, видаючи себе за латвійського бізнесмена, інвестора, намагався заволодіти майном державного підприємства.

В ході судового розгляду виявилося наступне. В 2012 році на підприємство прибув громадянин Латвії А. Прієднієкс, який представився керівником фірми SIA «SOHO ТREE» Республіки Латвія та пообіцяв великі інвестиції в підприємство, розвиток нових видів деревообробки, новітні технології та інше. Арбітражний суд встановив на підставі документів, представлених самим паном Андісом, що єдиним керівником даної фірми є зовсім інша людина – голова правління Райвіс Пунейко. За інформацією Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, представництво фірми SIA «SOHO ТREE» навіть не зареєстровано на території України! А повноваження «псевдоінвестора» не підтверджені жодним документом. Він від імені фірми не має права підписувати договори, вести будь-яку діяльність, розпоряджатися матеріалами, майном!..

Відповідно до договору №226 фірма мала поставити спеціальну пилораму ПЛП-9, виготовлену на українському підприємстві «Явір», підготовити в Латвії операторів для роботи на спецобладнанні. Фірма всього цього не зробила!

Арбітражний суд підтвердив, що жодних договорів з А. Прієднієксом щодо співпраці з підприємством чи використання ним приміщень деревообробної дільниці Журавлівського лісництва не існувало та не існує! Людина самовільно захватила державне майно, завдала значних збитків державі Україна!Але пан Андіс і зараз, після рішення суду, перешкоджає підприємству налагодити на цих державних виробничих майданчиках лісогосподарську діяльність.

У фіскальних органів Тульчинського району, Вінниччини, України немає жодного підтвердження фінансової спроможності та статистики про позитивну роботу на благо України пана з Латвії. Картина досить зрозуміла: є «інвестор» – Андіс Прієднієкс, який всім розповідає, що щось кудись інвестує. І при цьому ні одна інвестиція в нашу державу не була зафіксована! Люди, які на нього працювали, не були навіть оформлені офіційно. Він просто уникав сплати в український бюджет будь-яких податків.

Нарешті після кількох років протистояння, рішень судів різних інстанцій Міжнародний комерційний арбітражний суд (МКАС), керуючись виключно міжнародним комерційним правом та інтересами позивача й відповідача, розібрався в справі і прийняв рішення: договір №226 від 6 грудня 2012 року між ДП «Тульчинське ЛМГ» і фірмою SIA «SOHO TREE» (Латвія) про надання консультативних і практичних послуг розірвати! Керуючись статтями 526,610,612, 651, 653, 907 Цивільного кодексу України, статтею 188 Господарського кодексу України, статтею 31 Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж», статтями 38,42, 48, 49 Регламенту МКАС при ТПП України і пунктом I розділу VI Положення про арбітражні збори і витрати, арбітражний суд задовольнив позовні вимоги ДП «Тульчинське ЛМГ» до фірми SIA «SOHO TREE», розірвав договір, зобов’язав дану фірму виплатити держпідприємству 1799,98 доларів США. Рішення є остаточним, ввійшло в законну силу 2 жовтня 2017 року і належить до негайного виконання.

Рішення найвищої міжнародної судової інстанції підтвердило те, що трудовий колектив ДП «Тульчинське ЛМГ» всі ці роки правдиво представляв на всіх рівнях ситуацію з латвійцем. Тульчинські лісівники справедливо обурювалися великою кількістю негативної та неправдивої інформації про свою роботу, але завжди діяли в правовому полі, наполегливо захищаючи інтереси держави Україна. А неправдива інформація, яка поширювалася в Україні і за її межами, негативно впливала на ділову репутацію держлісгоспу зокрема та держави Україна в цілому.

Тому трудовий колектив підприємства сподівається, що тепер, після рішення міжнародного комерційного арбітражного суду, відповідні державні органи допоможуть виконати рішення суду і повернуть майно державі.

Прес-служба ДП «Тульчинське ЛМГ»

2017-11-22

0 коммент.:

Дописати коментар