Італійський економіст Вільфредо Парето одного разу зауважив, що 20% гороху, посадженого на його городі, дають 80% врожаю. Це дозволило йому сформулювати правило про 20% зусиль, дають 80% результату.
Використовувати принцип двадцяти до вісімдесяти можна не тільки на роботі, але і в інших сферах життя. Це популярний спосіб оцінки ефективності та оптимізації діяльності в різних галузях промисловості та бізнесу. Компанії часто помічають,
- що 80% свого прибутку вони отримують від 20% клієнтів;
- що 20% торгових представників закривають 80% продажу,
- і що на 20% цінності припадає 80% витрат.
Те ж саме з часом
- 80% продуктивності займає 20% часу,
- 80% прибутку приносять 20% співробітників.
Приклади можна наводити далі й далі, але суть одна - звичайно цифри не завжди саме 20-ть до 80-ти. Може бути і 76 до 24, і 83 до 17. Але співвідношення чотири до одного простежується завжди.
Принцип Парето широко використовується в бізнесі, але його можна застосовувати і в повсякденному житті. В першу чергу - в роботі. На які завдання ви витрачаєте 80% часу: на електронну пошту, месенджери? Пам'ятайте, що це приносить лише 20 відсотків користі і зосередьтеся на дійсно важливих справах. А яка частина трудової діяльності приносить вам 80% заробітку, заьребуванысть з боку начальства і повагу колег?
Спробуйте відповісти так само на наступні питання. Вони здаються складними, але тільки тому, що ви ніколи раніше не пробували цього підрахувати.
- Які 20% речей мають для вас максимальну цінність?
- На що Ви витрачаєте 20% свого часу, отримуючи при цьому 80% задоволення?
- Хто з вашого оточення робить Вас максимально щасливим?
- Які 20% одягу Ви носите 80% часу?
- Що входить в ті 20% продуктів і страв, які складають 80% вашого раціону?
Відповіли. А тепер подумайте, як Ви можете поліпшити ці сфери життя. Наприклад, якщо виявиться, що 80% часу ви проводите з тими, хто приносить Вам задоволення тільки на 20%, то варто змінити коло спілкування.
Якщо 80% часу Ви витрачаєте, наприклад, на інтернет, але задоволення отримуєте всього 20%, подумайте - чим Ви займаєтеся в мережі? Може варто змінити діяльність або скоротити час перебування за комп'ютером? Якщо 80% речей Ви використовуєте лише на 20%, викиньте або продайте їх. Теж саме з одягом. Проаналізувавши про принципом 20-ти до 80-ти свій раціоні Ви зрозумієте, наскільки здорове у Вас харчування. Якщо 80% часу Ви їсте жирну їжу, то чи не час сісти на дієту? Перегляньте пропорції, щоб не зовсім корисна їжа займала на вашому столі лище 20%.
Раціональний закон Паретто застосуємо також і до сфери кохання, на перший погляд, абсолютно нераціональної.
- Які 20% вчинків провокують 80% проблем в ваших стосунках?
- Про що були ті 20% розмов, які зробили вас з партнером ближче на 80%?
Більшість з нас ніколи не дивилися на відносини під таким кутом і це може бути дуже корисним. За допомогою принципу 20 до 80 можна не тільки оцінити ефективної життя, а й взяти її під контроль, прийняти на себе відповідальність і поліпшити всі сфери, де є проблеми.
Зрозуміло Закон Парето не панацея. Не слід зводити його в ранг життєвого кредо і зважувати за цим принципом абсолютно все. Але це правило - відмінний інструмент, щоб привести в своє життя щось нове. Подумайте, що Ви могли б змінити, грунтуючись на принципі 20 до 80? Зафіксуйте відповіді на папері і почніть вже діяти
0 коммент.:
Дописати коментар