Буковина теж пам’ятає повені 2008 та 2010 років. Експерти сходяться на тому, що однією з найголовніших причин цих стихійних лих є вирубка лісів.
«А тепер погляньте на ці знімки, зроблені мною не деінде, а в урочищі Кінашка Національного природного парку «Вижницький», – обурюється постійний читач газети, член громадської ради при Чернівецькій облдержадміністрації, відомий турист і рятувальник, без команди якого під час повені 2010 року у нас на Буковині було б чимало людських жертв ,Володимир ЗАХАРЧУК. – Посеред лісу спиляли дерева, залишивши голу галявину.
Національні природні парки України – заповідні території, що є частиною природно-заповідного фонду України. До них дозволений вільний доступ туристів
– Ганебні жадібні людиська, хоча б за собою прибрали! Не можна ж таке сміття залишати після себе в лісі, – каже він. – Такого «бєспрєдєла» в лісі не спостерігалося навіть за Януковича, – стверджує Володимир Миколайович. – І такої кількості вагонів, які йдуть нашою залізницею за кордон, я ще не бачив. Кажуть, що везуть дрова. Та об’їздивши всю Європу, я не зустрів жодного місця, де топили б сосною. Тож ці «дрова» призначені, певне, зовсім для іншого. Зрештою, всі ми розуміємо, що це і не дрова, а добра якісна сировина.
Довідка «Версій»
Про унікальність НПП «Вижнцький»: (Вікіпедія)
* Головним багатством парку є ліси, що займають понад 95% його території. До його території увійшли ландшафтні заказники загальнодержавного значення і «Лужки», заповідні урочища «Стаєчний» та «Яворів» із ділянками корінних високопродуктивних букових та буково-ялицевих насаджень Незважаючи на достатню обжитість цих місць, тут ще трапляються окремі ділянки пралісів, на яких буки та ялиці сягають висоти 40 м і 70—90 см у діаметрі.
* Тільки тут, у Вижницькому НПП, зустрічається найрідкісніша орхідея – надбородник безлистий. Нині у Карпатах відомі лише два місця, де росте ця орхідея, і обидва розташовані на території парку «Вижницький».
Але й це ще не все
*«Вижницький» НПП – єдине місце в Українських Карпатах, де ростуть усі три реліктові види папороті з роду багаторядників: папороть шипувата, папороть списоподібна та папороть Брауна. Зрештою, щоби перелічити всі релікти, які трапляються в парку Вижницькому, потрібна сторінка тексту.
Від редакції: Член громадської ради при Чернівецькій ОДА п. Захарчук та редакція газети «Версії» чекають на пояснення керівництва НПП «Вижницький» та управління екології й природних ресурсів у Чернівецькій області. Оскільки рубки в Національних природних парках заборонені, повинна бути й реакція відповідних контрольних органів.
Опубліковано 21/12/2017 | залишити коментар
http://versii.cv.ua/news/povin-u-zakarpatti-poperedzhennya-bukovyntsyam/43581.html
0 коммент.:
Дописати коментар