04 вересня 2018

За минулий тиждень рятувальники Слов’янська ліквідували 19 пожеж у природних екосистемах



Щодня рятувальники Слов’янська та Слов’янського району ліквідують декілька десятків пожеж у природних екосистемах. Такі пожежі, як правило, трапляються внаслідок того, що вогонь виходить з-під контролю людини, яка за допомогою нього намагається вести господарську діяльність – прибрати чагарники, сухостій, сміття тощо.

Незважаючи на те, що такий спосіб наводити лад на господарчих ділянках та відкритому просторі однак він заборонений, люди не зважають на це і продовжують дедалі частіше підпалювати стихійні сміттєзвалища,луки, яри, пустирі тощо. Дуже часто, не маючи достатньої кількості засобів пожежогасіння, або просто кидаючи палаючу траву напризволяще, громадяни не в змозі далі контролювати її горіння і виникає пожежа, що розповсюджується в часі та просторі. Не рідко такі пожежі перекидаються на об’єкти народного господарства, приватні оселі, поля та ліси, а іноді – забирають людське життя.



Тільки минулого тижня рятувальники здійснили 19 виїздів на гасіння сухої трави, хвойної підстилки, листя, очерету та сміття. На щастя обійшлось без жертв.

6 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Донецькій області, вкотре закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів та на відкритих територіях. Адже частіше за все, пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі житлових будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень.



Кримінальним кодексом України передбачена кримінальна відповідальність за дії, які призводять до виникнення пожеж на об’єктах рослинного світу. Так ст.245 КК України передбачена відповідальність у вигляді штрафу, обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк. Якщо такі дії спричинять загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - відповідальність передбачена у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років. Звертаємо увагу, що дії, які спричинять вказані пожежі не обов’язково передбачають умисність скоєння вказаного злочину, тобто за необережне поводження з вогнем, яке спричинить вказані наслідки наступає також відповідальність.

Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки, позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі. Будьте пильними та у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

Провідний фахівець відділу запобігання НС Слов’янського районного управління ДСНС України у Донецькій області
04 сентября 2018 в 17:38

0 коммент.:

Дописати коментар