Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив екс-міністр екології і природних ресурсів Сергій Курикін.
«Є статистика, скажімо в співвідношенні між нелегально і легальною лісозаготівлею, показник складає 75%. Мається на увазі, що нелегальна лісозаготівля складає 75% у порівнянні із легальною, це якщо взяти як 100% легальну лісозаготівлю», — наголосив Курикін.
За його словами, ці цифри підтверджуються офіційними статистичними даними щодо експорту деревини до ЄС.
«Це колосальна цифра. І статистика експорту це підтверджує. Якщо в минулому році було офіційно експортовано до ЄС, це вже коли почав діяти мораторій, під виглядом дрів, 2 тисячі тон лісу за нашою статистикою, тол за даними ЄС, туди надійшло 477 тисяч тон лісу. Ось вам обсяги нелегальної лісозаготівлі», — наголосив Курикін.
Водночас, він додав, європейські компанії усвідомлюють, що з України надходить нелегально добута деревина.
«Я хочу сказати, що з того боку не можуть не усвідомлювати, що вони одержують контрафактний товар з України, тобто ліс значна частина якого, заготовлена нелегально… У європейському законодавстві є спеціальний регуляторний документ, який має запобігати такого роду практиці, але на превеликий жаль, він теж не спрацьовує, і виявляється, навіть законодавство Європи виявляється у цьому випадку неефективним», — підкреслив екс-міністр.
Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.
Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, в той же час збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.
Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.
Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хто знищує українські ліси?
Раніше повідомлялось, що Євросоюз готується до початку арбітражних слухань проти України через мораторій на експорт лісу-кругляка.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В Україні створили інтерактивну мапу
7 вересня, 2018 21:11
0 коммент.:
Дописати коментар