18 жовтня 2018

Італія співпрацюватиме з українцями в лісовій галузі



Українські та італійські лісівники співпрацюватимуть в лісовій галузі.

За словами заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря, сторони домовились про підписання двостороннього Меморандуму щодо співпраці.

Цього тижня делегація українських спеціалістів перебуває з робочим візитом в Італії. Про це пише Ресурс з посиланням на прес-службу Держлісагентства України.


фото Держлісагентство України

Під час поїздки відбувся круглий стіл, на якому заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар та керівник департаменту міжнародної та національної лісової політики Італії Енріко Помпей обговорили особливості ведення лісового господарства в обох країнах, поділилися досвідом, законодавчими та науковими досягненнями, визначили напрямки співробітництва у майбутньому.

Делегація також зустрілася з представники Міністерства сільського господарства, продовольства та лісової політики Італії, Лісової служби, деревообробних підприємств та науковцями.

Довідка: Ліси Італії займають 10,4 млн. га, 59% з них гірські і 36% розташовані на схилах,
5% лісів на рівнинних територіях, у тому числі 3% в якості виробничих
плантацій. Листяні породи складають дві третини запасу деревини, основними з них є дуб звичайний і дуб вічнозелений, тополі та каштан. Основні хвойні породи: сосни, ялина і модрина європейська.

В Італії здійснюється дієва державна підтримка господарств, що займаються лісовідновленням у горах (залісненням гірських лісових територій, поліпшенням пасовищ тощо). Державні ліси в Італії зорієнтовані на виконання корисних функцій, приватні – на виробництво деревини.

Три п’ятих лісів придатні для лісозаготівель, дві п’ятих – не придатні, оскільки виконують важливі природоохоронні та екологічні функції.

Лісове господарство Італії характеризується дрібними лісоволодіннями. Середня площа одного лісоволодіння у приватних лісах складає 3 га, громадських лісах – 150 га, державних – 850 га.

Італія є основним споживачем, виробникам і продавцем продукції, яка виготовляється з лісової сировини у Європі. Її частка у виробництві паперової і деревообробної продукції складає близько 10%. Паперова індустрія базується на імпортній сировині. Імпортує країна значні об’єми круглих лісоматеріалів та пиломатеріалів з Австрії та Фінляндії. На основі імпортної сировини розвиває національну меблеву промисловість, позиція якої на європейському ринку меблів є досить стійкою.

Меблева промисловість, яка є дуже потужною і динамічною, експортує половину своєї продукції, є основним споживачем плит і пиломатеріалів.

16 October 2018

0 коммент.:

Дописати коментар