04 листопада 2019

Пожежі в екосистемах

В осінню пору особливо актуальним є питання протидії пожежам у природних екосистемах. Щорічно пожежі завдають непоправного збитку природі та державі. У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

Пожежам сприяє довготривала посушлива осіння погода, яка призвела до збільшення природного відпаду сухої рослинності, що служить матеріалами для швидкого розповсюдження вогню та знищення всього живого в його осередках.

Вогонь руйнує родючий шар ґрунту та знищує комах, які в ньому живуть. При спалюванні листя та трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки та лісові ділянки, що призводить, в свою чергу, до знищення лісів, диких рослин та тварин.

Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти дорожньо-транспортних пригод. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.

Звертаємо увагу, що спалювати листя, траву та залишки сухої рослинності заборонено чинним законодавством, а саме ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», ст. 39 Закону України «Про тваринний світ», ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Відповідальність за спалювання залишків рослинності визначається ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачає штраф від 170 до 1190 грн.

Закликаємо жителів області не допускати спалювання опалого листя, оберігати власне здоров’я та здоров’я оточуючих від шкідливого впливу задимленого повітря!



За інформацією Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації

0 коммент.:

Дописати коментар