НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 26.10.2017 р. N 40-р/з
Щодо подання особою, яка бажає взяти участь у конкурсі на зайняття вакантних посад державної служби, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
Статтею 25 Закону України "Про державну службу" (далі - Закон) передбачено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, разом з іншими документами подає в установленому порядку до конкурсної комісії декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік.
Згідно із частиною третьою статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, та особа, зазначена у пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, до призначення або обрання на відповідну посаду, подає в установленому цим Законом порядку декларацію, за минулий рік.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" подання декларації здійснюється шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за формою, що визначена Національним агентством.
Національне агентство з питань запобігання корупції у своєму роз'ясненні щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" стосовно заходів фінансового контролю, затвердженому рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 11 серпня 2016 року N 3, розрізняє чотири типи декларацій: щорічна декларація, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та декларація суб'єкта декларування, який є особою, що претендує на зайняття посад, зазначених у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".
Водночас Законом передбачено, що особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має подати декларацію за минулий рік. Інших вимог щодо декларації такої особи Законом не встановлено.
Виходячи з положень Закону України "Про запобігання корупції", щорічна декларація, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та декларація суб'єкта декларування, який є особою, що претендує на зайняття посад, зазначених у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", подаються за один і той самий звітний період, а саме за минулий рік.
Отже, при поданні особою, яка бажає взяти участь у конкурсі, в установленому порядку до конкурсної комісії декларації, до уваги береться лише звітний період, за який така декларація подається, як того вимагає Закон без урахування типу поданої декларації.
Виходячи із зазначеного, будь-який тип раніше поданої декларації може бути використаний особою, яка бажає взяти участь у конкурсі, при поданні до конкурсної комісії відповідних документів, якщо такою декларацією охоплено необхідний звітний період.
Водночас абзацом другим частини п'ятої статті 25 Закону встановлено обов'язок переможця конкурсу перед призначенням на посаду державної служби подати декларацію за минулий рік.
Така необхідність у поданні переможцем конкурсу декларації обумовлена тим, що період, який охоплюється відповідними деклараціями, залежить від часу, коли вони були подані: наприклад, якщо документи для участі у конкурсі були подані у грудні 2016 року, то перша декларація повинна охоплювати попередній 2015 рік; при цьому, якщо рішення про перемогу в конкурсі було ухвалено вже у 2017 році (наприклад, у січні), то друга декларація повинна охоплювати попередній 2016 рік.
Голова К. О. Ващенко
0 коммент.:
Дописати коментар