Правознавці пропонують детально прописати в законі поняття незаконної рубки лісу. Це дозволить більш чітко відокремити тих, хто своїм сокирою скоює злочин. І не підводити під кримінальну статтю лісорубів, які нехай щось і порушили, але злочин не вчинили.
В цьому році за незаконну рубку лісових насаджень було засуджено понад 2 тисяч осіб. Фото: РИА Новости
Громадські інспектори попередять про перевірку за п'ять днів
Проблеми відшкодування шкоди навколишньому середовищу обговорювалися на "круглому столі" в рамках XII щорічних наукових читань пам'яті проф. С.Н. Братуся, які пройшли в інституті законодавства і порівняльного правознавства при уряді Росії. Як розповіли вчені-правознавці, загальна площа лісів світу складає близько 4 млрд га, і 20 відсотків усіх лісів планети розташовано на території нашої країни. Ми зобов'язані берегти це багатство. За даними правознавців, за рік було виявлено близько 50 тисяч порушень лісового законодавства. Сума завданих збитків - майже 12 мільярдів рублів. Порушників притягають як до кримінальної відповідальності, так і в рамках КпАП. Як розмежувати кримінальну і адміністративну відповідальність лісорубів, і обговорювали правознавці. До речі, за даними Судового департаменту при Верховному суді Росії, за шість місяців цього року за статтею КК "Незаконна порубка лісових насаджень" було засуджено понад 2 тисяч осіб.
За словами виступаючих на форумі, аналіз судової практики показав, що у судів немає єдиних підходів. Нерідко до кримінальними статтями призводять господарські спори, коли хтось із підприємців взяв в оренду лісову ділянку якраз для рубки, але потім в якихось питаннях розійшовся з місцевою владою. "Однією з таких причин є відсутність законодавчо закріпленого визначення поняття" незаконна рубка лісових насаджень ", - розповів один із виступаючих на форумі. - З цієї причини часто суди не досить коректно і послідовно застосовують норми чинного законодавства в процесі розгляду справ, пов'язаних з посяганнями на лісові насадження, а також в процесі встановлення коректності кваліфікації відповідних діянь органами держнагляду ". Простіше кажучи, десь господарський спір видають за браконьєрство. А десь можуть, навпаки, порахувати економічним конфліктом даний браконьєрство.
За рік виявлено 50 тисяч порушень лісового законодавства, збиток склав майже 12 млрд рублів
Також, за словами експертів, необхідний роз'яснити, що вважати відновними роботами: що саме повинен робити порушник, щоб відшкодувати шкоду. Сьогодні це в законах не прописано, і тому виникають суперечки. Якісь роботи зараховують, якісь ні.
02.11.2017 22:08
0 коммент.:
Дописати коментар