03 червня 2015 о 15:50
http://ridna.ua/2015/06/ekolohy-vidznachyly-vazhlyvist-novyh-zakoniv-dlya-ohorony-dovkillya/
http://ridna.ua/2015/06/ekolohy-vidznachyly-vazhlyvist-novyh-zakoniv-dlya-ohorony-dovkillya/
Екологічна громадськість оприлюднила звернення на підтримку природоохоронних, антибраконьєрських, зоозахисних та заповідних ініціатив Верховної Ради України, адресований Голові Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, народному депутату України Миколі Томенку.
У цьому листі, під яким підписались 319 природоохоронців з усієї України, висловлюється підтримка і подяка діяльності Комітету, а також перераховуються найважливіші новації екологічного законодавства, які були ухвалені за цей період Верховною Радою VIII скликання і вже набули чинності.
Подаємо текст цього звернення.
Шановний Миколо Володимировичу!
Ми підтримуємо дії Верховної ради України, зокрема, Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, та інших гілок української влади, направлені на боротьбу з браконьєрством, захист тварин, розвиток заповідності та заповідної справи і збереження природи.
Зокрема, вважаємо важливою подією підписання 5 травня 2015 президентом України П. Порошенком двох важливих природозахисних Законів України — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття» (№ 323-VIII від 9 квітня 2015) та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів Україна з охорони тваринного світу "(№ 322-VIII від 9 квітня 2015).
1. Цими законами завдано потужного удару по браконьєрству:
— У ст. 85-1 Адмінкодексу внесені доповнення, якими заборонена реклама браконьєрських знарядь. Штраф за таку рекламу тепер становить для громадян від 850 гривень за 1700 гривень, а для посадових осіб та розповсюджувачів реклами — від 1700 до 4250 гривень. Цією ж статтею заборонено не тільки виготовлення, збут, реклама, а й зберігання браконьєрських знарядь.
— за ст. 88-1 Адмінкодексу (порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного і рослинного світу) штрафи збільшені в 20-30 разів і складають 510- 3655 гривень (було 17-85 гривень). Що стосується дій, які відбулися на території ПЗФ або щодо червонокнижних видів, то тепер чітко вказано, що незаконно добуті об'єкти тваринного і рослинного світу підлягають обов'язковій конфіскації. Що завдасть в першу чергу сильний удар по фотографам, які експлуатують рідкісних птахів, та власникам розважальних закладів, де мучать ведмедів.
— Важливим досягненням даних Законів є відновлення інституту громадських екологічних інспекторів, у яких необгрунтовано в 2000 р було відібрано право складати протоколи за «антибраконьєрськими» статтями Адмінкодексу. Тепер громадським екологічним інспекторам повернуто право (ст. 255 Адмінкодексу) складати протоколи за практично всіма частинами ст. 85 (порушення правил полювання та риболовлі), а також за ст. 88-1 (порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або напіввільних умовах), та за ст. 91 (порушення правил охорони і використання об'єктів природно-заповідного фонду) Адмінкодексу України.
— До браконьєрських знарядь лову (ст. 52-1 Закону «Про тваринний світ») тепер відносяться також петлі, самолови, самостріли, електрогон.
— Нарешті повністю заборонена така варварська снасть як капкани (ст. 20 Закону «Про мисливське господарство та полювання»), що тепер дозволяє складати на «капканників» протоколи за ст. 85 Адмінкодексу. До цього такої можливості не було.
— Заборонений селекційний відстріл мисливцями (ст. 32 Закону "Про мисливське господарство та полювання), чим закрита ще одна лазівка ведення легального браконьєрства. Тут варто згадати зубрів, чисельність яких через «селекцію»скоротили з 700 до 200 голів за 10 років.
2. Завдяки цим законам значних успіхів досягнуто у захисті тварин
Зокрема, посилено Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження». Тепер:
— використання (катування) ведмедів і вовків на цькувальних станціях, а також для проведення випробувань, змагань та притравки мисливських собак заборонено (ст. 20).
— заборонено створення та діяльність (ст. 25) такого варварського явища, як пересувні звіринці, пересувні зоопарки та пересувні виставки диких тварин. .
— заборонена діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води. (ст.25).
— суттєво скорочено чорний список «шкідливих» тварин (ст. 33 Закону «Про мисливське господарство та полювання»). Тепер від видового терору врятовано життя сорок, граків і сойок. Також заборонено видавати нагороди за знищення «шкідливих» тварин.
— при добуванні мисливських тварин (ст. 20 «Про захист тварин від жорстокого поводження») тепер заборонено використовувати газ, дим, струм. Не дозволяється, розоряти природні місця проживання диких тварин — нори, барлоги, гнізда тощо, а також добувати диких тварин, які потрапили в біду (переправляються по льоду, рятуються від бурі, пожежі, снігопаду, розливу, сніжної лавини, страждають від голоду, потрапили в ожеледицю, наст, глибокий сніг.
— Забороняється полювання на обмерзлих птахів, які знаходяться в ополонках, на тварин в інших надзвичайних ситуаціях, на тварин, які знаходяться в безпорадному стані, на нельотний молодняк птахів (хлопунків), на молодняк звірів.
3. Нові закони суттєво покращили охорону червонокнижних видів та інших рідкісних тварин:
— в ст. 19 Закону «Про мисливське господарство та полювання» внесено заборону на полювання на види, занесені до списку Бернської конвенції, Червону книгу. Це 14 видів птахів, зокрема, червононосий нирок, сіра качка, крохаль довгоносий, казарки білощока і червоновола, курочка водяна, пастушок. Життя цих птахів також тепер врятовані.
— до ст. 22 Закону «Про Червону книгу України» внесено доповнення, згідно з яким тепер господарі та користувачі земельних ділянок зобов'язані забезпечувати охорону червонокнижних видів. Крім цього тепер охорона червонокнижних видів означає заборону їх використання, а не просто «обмеження використання» як було раніше.
— нарешті вдалося реалізувати ідею оголошення в місцях розмноження тварин місячників тиші. Місячники тиші триватимуть з 1 квітня до 15 червня, в цей час забороняється проведення будь-яких робіт чи заходів, які є джерелом підвищеного шуму і занепокоєння (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних човнів, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах (ст. 39 Закону «Про тваринний світ, а також ст. 37, 24, 14 Закону» Про місцеве самоврядування в Україні ").
4. Значного успіху досягнуто у наведенні ладу на заповідних територіях
— В заповідниках заборонений селекційний відстріл тварин (ст. 32 Закону «Про мисливське господарство та полювання»).
— громадські екологічні інспектори отримали право складати протоколи за порушення у заповідниках та інших об'єктах ПЗВ (ст. 91 Адмінкодексу).
— заборонено санітарні рубки з 1 квітня по 15 червня по усій території України, в тому числі і в об'єктах ПЗФ (ст. 39 Закону "Про тваринний світ).
— заборонено всі види суцільних і поступових рубок, рубка дуплистих дерев, добування піску і гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні національних парків, регіональних ландшафтних парків, біосферних заповідників (ст. 18,21 Закону «Про природно-заповідний фонд України»).
— Пам'ятки природи тепер можуть мати штучне походження (що створює можливість брати під охорону криниці, кар'єри, посаджені людьми дерева і т.п.). Крім цього пам'ятки природи отримали юридичну можливість бути розташованими на території інших об’єктів ПЗФ, що створює можливості для охорони гнізд рідкісних видів птахів, місць проживання рідкісних комах, кажанів, місць зростання рідкісних рослин, для охорони вікових дерев, наприклад, в господарських зонах нацпарків або регіональних парків, де практично немає ніякої охорони (ст. 3 Закону «Про природно-заповідний фонд України»).
— Однією з головних цілей природних заповідників тепер є «підтримка природних спонтанних процесів і явищ» (ст. 15 Закону «Про природно-заповідний фонд України», що створює законодавчу основу для діяльності заповідників як місць протікання екологічних, еволюційних процесів, процесів видоутворення, і довготривалих спостережень за ними.
— відділи екологічної освіти в об'єктах ПЗФ отримали юридичне обґрунтування свого існування (ст. 12 Закону "Про природно-заповідний фонд України).
Шановний Миколо Володимировичу! Шановні народні депутати, працівники секретаріату Комітету з екологічної політики!
Нам відомо, яких зусиль вам довелося докласти, аби здолати браконьєрське, корупційне лобі, спротив бездушних чиновників, найгірші прояви бюрократії та байдужості, аби законопроекти стали законами.
Щиро дякуємо вам за цю нелегку роботу, роботу з охорони довкілля України, наближення нашої країни до європейського законодавчого поля.
Сподіваємося що й надалі Комітет з екологічної політики, депутати Верховної ради різних фракцій твердо стоятимуть на сторожі довкілля України та екологічних прав громадян України.
З повагою,
1. Андрій Нелипа, голова Громади рибалок України. 2. Олег Листопад, журналіст-еколог. 3. Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру, Заслужений природоохоронець України. 4. Олексій Бурковський, Донецьке відділення Всеукраїнської екологічної ліги. 5. Володимир Радченко, доктор біологічних наук, академік НАН України, директор Інституту еволюційної екології НАН України, член Національної комісії з питань Червоної книги України. 6. Раїса Бурда, доктор біологічних наук, член Національної комісії з питань Червоної книги України. 7. Сергій Попович, доктор біологічних наук, зав. кафедрой Національного університету біоресурсів і природокористування України. 8. Іван Русев, доктор біологічних наук, фонд «Природное наследие», м. Одеса. 9. Віктор Мельник, доктор біологічних наук, зав. відділенням Національного ботанічного саду НАН України, голова секції природно-заповідних територій Українського товариства охорони природи. 10. Сергій Міжжерин, доктор біологічних наук, зав. відділом Інституту зоології НАН України, член Національної комісії з питань Червоної книги України. 11. Олександр Кукуш, доктор фіз.-математичних наук, професор Київського національного університету ім... Т. Шевченко.12. Андрій Єна, доктор біол. наук, професор, зав. каф. фітобіології Академії біоресурсів і природокористування Кримський фед. університет ім. В.І. Вернадського, м. Сімферополь. 13. Іванов С. П., доктор біол. наук, Тавричеський національний університет, професор кафедри екології і зоології Тавричеської академії, м. Сімферополь. 14. Грицан Ю. І., голова Дніпропетровської ГО Всеукраїнської екологічної ліги , проректор з наукової роботи ДЦАЕУ, доктор біол. наук, професор каф. екології та охорони навколишнього середовища. 15. Пікареня Д.С., заступник голови Дніпропетровської ГО Всеукраїнської екологічної ліги., доктор техн. наук, професор ДДТУ. 16. Катан Л.І., доктор екон. наук, зав. кафедри фінансів, керівник Інноваційного центру аграрних технологій ДДАЕУ, м. Дніпропетровськ. 17. Чорна В.І., доктор біол. наук., професор, зав. каф. екології та охорони навколишнього середовища ДДАЕУ, Дніпропетровська ГО Всеукраїнської екологічної ліги. 18. Харитонов М.М.,доктор сільськогоспод. наук, професор кафедри селекції ДДАЕУ, м. Дніпропетровськ. 19. Жуков О. В. доктор біол. наук, професор кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДДАЕУ, м. Дніпропетровськ. 20. Генадій Молодан, директор національного парку «Меотида». 21. Сергій Коломийчук, директор національного парку «Гомільшанські ліси». 22. Олександр Палапиченко, начальник відділу державної охорони національного парку «Голосіївський». 23. Андрій Сагайдак, директор регіонального ландшафтного парку «Межрічинскький». 24. Ярослав Бовт, директор заповіднику «Розточчя». 25. Микола Чорний, екс-директор Канівського заповіднику, голова Черкаського відділення Українського товариства охорони природи. 26. Іван Парнікоза, к. б. н., регіональний ландшафтний парк «Лиса гора». 27. Андрій Трутьба, національний парк «Голосіївський». 28. Олег Горобей, Ужанський національний парк. 29. Світлана Берзина, голова ВГО «Жива планета». 30. Катерина Поляниця, Дружина охорони природи, м. Київ. 31. Валерій Ловчиновський, медіа-група «GreenVideo». 32. Тетяна Лозова, ст. викладач кафедри Національної академії внутрішніх справ. 33. Павло Швидун, командир Дружини охорони природи «Зубр». 34. Ольга Яцеленко, координатор програм Київського еколого-культурного центру. 35. Галина Левіна, юрист «Екоправо-Київ». 36. Оксана Мороз, провідний біолог-дослідник Київського зоопарку. 37. Ігор Плющ, к. б. н., Інститут зоології НАН України. 38. Борис Васильківський, заст. Декану факультету природничих наук Києво-Могилянської Академії. 39. Ірина Вихристюк, голова екоорганізації «Відродження». 40. Володимир Колінько, президент БФ «Київська ландшафтна ініціатива». 41. Михайло Михалко, Голова «Спілки порятунку Голосієво». 42. Віталій Черняховський, головний координатор громадської ініціативи «Форум порятунку Києва». 43. Наталія Целовальніченко, ГО «Луганська правозахисна група». 44. Олена Сибілова, к. в. н., заступник начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА. 45. Олен Дудкін, к. б. н., директор Українського товариства охорони птахів. 46. Сергій Кірпач, громадський інспектор з охорони довкілля. 47. Оксана Поронник, к. б. н., Інститут молекулярної біології і генетики НАН України. 48. Михавйло Злидень, громадський інспектор з охорони довкілля. 49. Андрій Фролкін, чемпіон кубку світу по шахматній композиції. 50. Ніна Омельчук, самоврядна громада Дніпровського району м. Києва. 51. Олексій Шумило, голова ХМГО «Екоправо-Харків». 52. Андрій Гайдай, президент ВГО «Зелений Тризуб». 53. Ганна Мірюта, Інститут молекулярної біології і генетики НАН України. 54. Наталія Мірюта, к. б. н., Інститут молекулярної біології і генетики НАН України. 55. Кшиштов Войцеховський, голова Любленського відділення Польського товариства «На захист всіх істот», м. Люблін.56.Сергій Лобановський, Дніпропетровська Г0 Всеукраїнської екологічної ліги, Дніпропетровськ... 57. Дар'я Корх, голова Красноармійського Товариства Захисту Тварин, Донецька область. 58. В'ячеслав Горобець, ГР «За чисту ігрень», м. Дніпропетровськ. 59. Альфред Дулицкий, кандидат біол. наук, Кримська Республіканська асоціація «Екологія і Світ», м. Сімферополь. 60. Олексій Сілічьов, Дніпропетровська ГО Всеукраїнської екологічної ліги, м. Дніпропетровськ. 61. Ярослав Садовий, голова екологічної ініціативи «Чорногірське Братство», м. Львів. 62. Павлюк С. Є., кандидат біол. наук, екологічна ініціатива «Чорногірське Братство» м. Івано- Франківськ. 63. Садова Б. М. кандидат хім. наук, екологічна ініціатива «Чорногірське Братство» м. Львів. 64. Оксана Муштук, екологічна ініціатива «Чорногірське Братство», м. Львів. 65. Наталія Коновалова, міська зоозахисна організація «Друге життя», м. Дніпропетровськ. 66. Олена Середина, голова міської зоозахисної організації «Друге життя», м. Дніпропетровськ. 67. Вікторія Льовкіна, Голова ГО «Шульгівська громада» с. Шульгівка, Петриківського р~ну, Дніпропетровської обл. 68. Юрій Богданов, ДГЕО «Голос Природи», м. Дніпродзержинськ. 69. Анатолій Пономаренко, головний лісничий Шульгівського лісгоспу (на пенсії), с. Шульгівка Петриківського p-ну, Дніпропетровської обл. 69. Олександр Стецюра, фермер, с. Шульгівка Петриківського p-ну, Дніпропетровської обл. 70. Юлія Гезь, смт. Кіровське, Дніпропетровського р-ну. 71. Наталія Димарчук, Центр здоров’я «Енергія природи», м. Дніпропетровськ. 72. Ганна Каніболоцька, м. Дніпродзержинськ. 73. Костянтин Волошин, с. Шульгівка Петриківського p-ну, Дніпропетровської обл. 74. Барановський Б. О., голова наукової ради Дніпропетровської ОО Всеукраїнської екологічної ліги, кандидат біол. наук., ст. наук, співр., пров. науковий співробітник НДІ біології ДНУ ім. О. Гончара 75. Рижинков В.В., начальник відділу з питань охорони навколишнього середовища, природних та земельних відносин Дніпропетровської обласної ради, м. Дніпропетровськ.76. Переметчик М.М., заступник начальника управління з екології та охорони навколишнього природного середовища міської ради м. Дніпропетровськ, Дніпропетровська ГО Всеукраїнської екологічної ліги.77. Ломакін П. І., голова обласної організації охорони природи, заступник голови Радигромадських організацій екологічного спрямування в Дніпропетровський області. 78. Богданов Ю.В. кандидат техн. наук., декан факультету Екології та безпеки життєдіяльності ПДАБА, Дніпропетровська ОО Всеукраїнської екологічної ліги. 79. Андрух А.М. голова Дніпропетровського МС Всеукраїнської екологічної ліги, співробітниккафедри екології та охорони навколишнього середовища ДДАЕУ. 80. Федорова О.О., провідний аудитор Придніпровського регіональної служби державного вет-санітарного контролю, Дніпропетровська ОО Всеукраїнської екологічної ліги. 81. Манюк В.В. кандидат біол. наук. ДНУ ім. О.Гончара, Дніпропетровська ОО Всеукраїнської екологічної ліги. 82. Голобородько К.К., кандидат біол. наук ДНУ ім. О. Гончара, Дніпропетровська ОО Всеукраїнської екологічної ліги. 83. Харитонов М.М., доктор сільськогоспод. наук, професор кафедри селекції ДЦАЕУ, м. Дніпропетровськ. 84. Олексій Ангурець, голова Дніпропетровської обласної ради Громадських організацій екологічного спрямування, м. Дніпропетровськ. 85. Мелікаєв Ю. М., кандидат техн. наук, ДНУ ім. О. Гончара, зав. кафедри БЖД, Дніпропетровська ОО Всеукраїнської екологічної ліги. 86. Вагнер І.В., аспірант кафедри;екології та охорони навколишнього середовища ДДАЕУ. 87. Усов Ф. М., державне підприємство «Краснолиманський лісгосп», Донецька область. 88. Анісімова А. Є. голова Самарськго РО Всеукраїнської екологічної ліги, м. Дніпропетровськ. 89. Гришко В. М., кандидат біол. наук, голова Криворізького МО Всеукраїнської екологічної ліги. 90. Іванна Данильченко, голова Синельниківського РВ Всеукраїнської екологічної ліги, депутат Синельниківської райради, Дніпропетровська область. 91. Валентина Сокіл, голова МО Всеукраїнської екологічної ліги м. Жовті Води. 92. Антоніна Косих, кандидат пед. наук, голова Нікопольського МО Всеукраїнської екологічної ліги, Дніпропетровська область. 93. Олександр Кіріченко, голова Царичанського РВ Всеукраїнської екологічної ліги, Дніпропетровська область. 94. Гапіч Г.П., голова Дніпродзержинського РВ Всеукраїнської екологічної ліги, м. Дніпродзержинськ. 95. Рудаков В.М. голова «Лівобережного» районного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, м . Дніпропетровськ. 96. Ворошилова Н. В., кандидат біол. наук, Дніпропетровська ОО Всеукраїнської екологічної ліги, м. Дніпропетровськ. 97. Григоренко О. С., доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДДАЕУ, Дніпропетровська ГО Всеукраїнської екологічної ліги. 98. Сюткіна Н. Г. кандидат біол. наук, Дніпропетровська ГО Всеукраїнської екологічної ліги. 99. Марченко Н. Г., Дніпропетровська ГО Всеукраїнської екологічної ліги. м. Дніпропетровськ. 100. Ліна Кармизова, аспірантка НДІ біології ДНУ ім. О. Гончара, м. Дніпропетровськ. 101. Корабльова А.і. кандидат біол. наук, доц. каф. екології та ОНС ПДАБА, Дніпропетровська ГО Всеукраїнської екологічної ліги м. Дніпропетровськ. 102. Федотова Л. О., член-кор. УЕАН, вчитель хімії та екології ЗСОШ еколого-економічного напрямку №67, Дніпропетровська ОО Всеукраїнської екологічної ліги. м. Дніпропетровськ.103. Задорожна Г. О., кандидат біологічних наук., доцент ДНУ ім. О. Гончара. 104. Вікторія Кацевич, асистент кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДДАЕУ, м. Дніпропетровськ. 105. Максимова Н. М. кандидат техн. наук, викладач кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДДАЕУ. 106. Лосевська Т. М., Дніпропетровський МО Всеукраїнської екологічної ліги, м. Дніпропетровськ. 107. Луковенко С.П., Національна спілка краєзнавців України, Донецька область. 108. Ніна Костюк, адвокат, юрист-волонтер Дніпропетровської міської громадської організації захисту тварин «Друге життя», м. Дніпропетровськ.109. Євген Колішевський, директор ДГЕО «Голос Природи», м. Дніпродзержинськ. 110. Павел Дмитров, м. Дніпропетровськ. 111. Юлія Дмитрова, волонтер, м. Дніпропетровськ. 112. Ілля Дмитров, директор ТОВ "Група «Лінія безпеки», м. Дніпропетровськ. 113. Людмила Дмитрова, пенсіонер, директор СШ №46. м. Дніпропетровськ.114. Борис Потеруха, м. Дніпропетровськ. 115. Олег Шевченко, комерційний директор ТОВ СП «Барс», м. Київ. 116. Дмитро Валовой, ЧП Валовой.м. Дніпропетровськ. 117. Володимир Великий, технічний директор ТОВ «Група „Лінія безпеки“, м. Дніпропетровськ. 118. Людмила Гильова, викладач ЛИИТ, м. Дніпропетровськ.119. Сергій Гильов, м. Дніпропетровськ. 120. Володимир Майстренко, м. Дніпропетровськ. 121. Євген Шарапанюк, м. Дніпропетровськ.122. Анатолій Всиленко, провідний інженер, ДП «Антонов». 123. Сергій Ткаченко, зав. пунком охорони здоров’я АБК-1 ГСП ЧАЕС. 124. ВасильДуб, ГО «Центр сприяння електронної ідентифікації тварин». 125. Ірина Дубіль, ГО «Центр сприяння електронної ідентифікації тварин». 126. ЯрославІванішів, ГО «Центр сприяння електронної ідентифікації тварин». 127. Василь Гера, ГО «Центр сприяння електронної ідентифікації тварин». 128. Василь Карпінець, ГО «Центр сприяння електронної ідентифікації тварин». 129. Олександр Шульга, к.б.н., с.н. с. ВФХГК ІнФОВ ім. Литвиненка НАНУ. 130. Роза Вильданова, к.б.н., с.н.с. ВФХГК інФОВ ім. Литвиненка НАНУ. 131. Марьяна Пристай, к.т.н., м. н.с. ВФХГК ІнФОВ ім. Литвиненка НАНУ.132. Олена Дацьо, член ГО „Західноукраїнське товариство захисту тварин“. 133. Михайло Дацьо, член ГО „Західноукраїнське товариство захисту тварин“. 134. ЛюдмилаСенюрина, член ГО «Західноукраїнське товариство захисту тварин». 135. Наталія Зюзіна, член ГО „Західноукраїнське товариство захисту тварин“. 136.Галина Римар, член ГО «Західноукраїнське товариство захисту тварин».137. Любов Сидорчук, член ГО „Зоозахист-Рівне“. 138. Микола Маменко, кандидат біологічних наук, співробітник Відділу інтегративної біології та фармакології Наукового центру здоров’я Університету Техасу у Хьюстоні (СІЛА).139. АндрійАбрамчук., Голова Брестського областноговідділення громадської організації „Ахова птушак Бацькаушчини“.140. Олексій Бондаренко, мисливець. 141. Сергій Струк, Одеський клуб рибалок. 142. Наталія Пахомова, член Правління Миколаївської організації «Зоозахистна громадська організація «Фенікс». 143. Дар’я Трофименко, член Миколаївської організації «Зоозахистна громадська організація «Фенікс». 144. Ельміра Галущенко, член Ради правління Миколаївської організації «Зоозахистна громадська організація «Фенікс». 145. Марина Матвиєнко, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 146. Світлана Миделян, Голова ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 147. Дмитро Желязко, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 148. Лариса Минакова, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 149. Ганна Марченко, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 150. Ольга Широбокова, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 151. Тетяна Малишева, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 152. КрістинаЮзефович, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 153.Ірина Штефан, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 154. Ольга Савосик, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 155. Оксана Заіка, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 156. Ганна Козаченко, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 157. Зінаїда Войтенко, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв.158. Катерина Харибіна, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 159. Катекрина Свирська, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 160. Олена Бардан, членРади Правління ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв.161. Лідія Шуст, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 162. Тамара
Солянникова, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 163. Ірина Мудра, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 164.Ольга Урсолова, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 165. Оксана Луцик, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 166. Ксенія Ставнича, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 167. Аліна Шилейкіс, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 168. Олена Вишневська, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 169. Катерина Стельмащук, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 170. Любов Потапова, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 171. Віктор Поліщук, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 172. Віра Шпиль, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 173. Вікторія Бондаренко, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 174. Дмитро Шумейко, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 175. Анжеліка Морозова, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 176. Олег Корабейник, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 177. Ганна Бенедишина, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 178. Марія Стужак, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 179. Сергій Іглятовський, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв. 180. Ірина Непочатова, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв.181. Галина Горжій, член ГО «Зоозахистна громадська організація «Фенікс», м. Миколаїв.182. Марина Шквиря, к.б.н. біолог. 183. Ася Серпінська, к.м.н., Голова Асоціації зоозахистних організацій України. 184. Тамара Тарнавська,журналіст, президент Міжнародної громадської організації захисту тварин „SOS“. 185. Марія Трунова, біолог, м. Ужгород. 186. Сергій Трунов, зоозахистнимк. 187. Наталія Щеглова,к.б.н., біолог, м. Львів. 188. Віра Романова, керівник ГО «Допоможи другу» м. Ужгород. 189. Олена Боня, членГО «Допоможи другу» м. Ужгород. 190. Марія Пінявська ГО «Допоможи другу» м. Ужгород. 191. Оксана Левінте, керівник ГО «Інститут політики захисту тварин», м. Знаменка Кіровоградської обл. 192. Богдана Плющ, член ГО. 193. Олена Троян, член ГО. 194.Олександра Чмиленко, член ГО. 195. Любов Шевченко, член ГО. 196. Лідія Огир, член ГО. 197. Олексій Луц, член ГО. 198. Юрій Бут, керівник ГО «Білоцерківьке товариство захисту тварин». 199. Олександр Богачик, , член ГО «Білоцерківьке товариство захисту тварин». 200. Віктор Копач, ГО «Центр сприяння ідентифікації тварин». 201. Дана Новарчук, керівник Волинського товариства захисту тварин. 202. Ганна Хоменко, зоозахисник, член ГО. 203. Андрій Хоменко, зоозахистник, член ГО. 204. Ірина Завірюха, зоозахистник, член ГО. 205. Каріна Сопронюк, зоозахистник, член ГО. 206. Руслан Грома, зоозахистник, член ГО. 207. Олександр Сипленко, керівник ГО «Сумське товариство захисту тварин».208. Марія Мілорадова, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 209. Микита Єрисов, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 210. Олександра Бурова, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 211. Марина Шеленкова, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 212. Наталія Літовченко, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 213. Олександр Коритнянський, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 214. Вікторія Коритнянська, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 215. Дмитро Антипов, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 216. Олександр Веред, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 217. Світлана Малиновська, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 218. Ганна Кобилинська, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 219. Віолетта Ткаченко. зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен»,м. Одеса. 220. Зінаїда Трифонова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес», м. Одеса. 221. Лариса Нафігова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 222. Тагір Нафігов, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 223. Євгенія Фоміна, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 224. Єва Соколова, правозахистник, Міжнародний Конгрес захисту прав і свобод людини «Мир», м. Одеса.225. Євген Рейцен, академік Інженерної академії України, професор Київського національного університету будівництва і архітектури. 226. Наталія Морозова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 227. Руслана Сапронова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 228. Наталія Авдєєнко, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 229. Ірина Косянчук, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 230. Вікторія Щербина, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 231. Надія Харченко, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 232. Наталія Борщ, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 233. Катерина Латощенко, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 234. Катерина Леонова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 235. Ірина Березина, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 236. Ганна Куліченко, зоозахистник, керівник проектів — Декларація Прав Тварин в Україні, інформаційний портал – Добрі новини світу, ІАБ — інформаційно-аналітичне бюро адвокатів тварин, редактор і представник ІАБ в Україні. 237. Лариса Зверєва, ГО «Одеське товариство захисту тварин». 238. Наталія Каратова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 239. Тетяна Волошина, ГО"Одеське товариство захисту тварин". 240. Маргарита Марсакова, «Одеське товариство захисту тварин». 241. Віра Подольська, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 242. Олена Корольова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 243. Людмила Корольова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 244. Валентина Іванова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 245. Ірина Вишневська, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 246. Юлія Ігнатенко, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 247. Євгенія Ігнатенко, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса.248. Наталія Ткаченко, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 249. Ганна Кочетова, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 250. Олег Дреус, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 251. Наталія Філоненко, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 252. Олена Марченко, начальник Департамента охорони тваринного світу та природних ресурсів Міжнародного Конгреса захисту прав і свобод людини «Світ», м. Одеса.253. Рафаєль Двоєнкін, Голова Міжнародного Конгреса захисту прав і свобод людини «Світ», м. Одеса. 254. Ксенія Двоєнкіна, правозахисник Міжнародного Конгреса захисту прав і свобод людини «Світ», м. Одеса. 255. Олег Вахрушев, екс-начальник державної екологічної інспекції в Одеській області. 256. Ігор Беляков, директор КУ «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення»,біолог,старший викладач Одеського екологічного універститетум. Одеса. 257. Ірина Момот, віце-президент ГО «Союз захисту тварин», м. Одесса. 258. Надія Мельниченко, журналіст, член Національного і Міжнародного союзу журналістів, голова ГО «Рада опікуні безпритульних тварин», голова БФ «Фонд розвитку і підтримки благодійних ініціатив» «Благодар», м. Одеса. 259. Борис Штейнберг, журналіст, правозахистник, член Національногого союзу журналістів. 260. Ольга Овєчкіна, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 261. Сергій Маничів, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 262. Іна Валешківська, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 263. Костянтин Валешківський, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 264. Людмила Бурлаченко, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 265. Яніна Ясиневич, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 266.Аліна Дехтяр, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 267. Дар’я Андріянова, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса.268. Юлія Рибак, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 269. Олена Шумкова, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 270. Анастасія Поддубська, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 271. Лариса Невідома, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 272. Вероніка Новікова, зоозахистник, волонтерволонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 273. Алла Новікова, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 274. Степан Минько, зоозахистник, волонтер волонтерської групи «Время перемен», м. Одеса. 275. Ольга Хіменко, зоозахистник, волонтер ініціативної групи допомоги тваринам «Кіт і пес", м. Одеса. 276. Дмитро Бакаєв, журналист, правозахисник ТРК Глас», м. Одессса. 277. Оксана Мензатул , зоозахистник, волонтер ініціативної групи по захисту прав тварин, м. Одеса. 278. Сергій Марченко, волонтер ініціативної групи по захисту прав тварин, м. Одеса. 279. ОлегВерник, голова ЦК Всеукраїнського незалежного профсоюза «Захист праці».280. Андрій Іщенко, правозахистник, координатор Всеукраїнського незалежного профсоюза «Захист праці», м. Одеса. 281. Наталія Наумова, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 282. Павел Наумов, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 283. Тетяна Наумова, зоозахистник, громадянське об’єднання«ГраАль" м. Одеса.284. Владислав Наумов, , зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 285. Тетяна Трушко, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 286. Олена Лучкевич, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 287. Анатолій Трушко, зоозахистник, громадянське об’єднання«ГраАль" м. Одеса. 288. Валентина Хоменко, зоозахистник, громадянське об’єднання«ГраАль" м. Одеса. 289. Олександр Мадкевич, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 290. Анастасія Величко, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 291. Галина Величко, зоозахистник, громадянське об’єднання«ГраАль" м. Одеса. 292. Олександра Шостак, зоозахистник, громадянське об’єднання«ГраАль" м. Одеса. 293. Євгенія Сверкович, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 294. Інеса Білявська, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 295. Сергій Кузін, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 296. Світлана Іова, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 297. Ольга Іова, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 298. Катерина Розгон, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 299. Олексій Розгон, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 300. Олена Іванько, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 301. Катерина Ковальова, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 302. Оксана Ярошевська, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 303. Вікторія Вовк, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса. 304. Наталія Скрипниченко, зоозахистник, громадянське об’єднання «ГраАль" м. Одеса.305. Юлія Тернова, Голова ГО «Еколого-культурний центр ім.В.М.Гонтаренка», Одеська обл., Біляївський р-н, с.Маяки. 306. Анатолій Жуков, Одеська обл., Біляєвська районна громадська екологічна організація"Дельта", керівник. 307. Олег Рубель, к.е.н, с.н.с., Одеса. 308. Михайло Петях, вільний фотограф, Київ. 309. Олена Мяло, агроном, Запоріжжя. 310. Оксана Станкевич-Волосянчук, к.б.н., Ужгород. 311. Олена Медовик, біолог, Київ, 312. Ігор Лавриненко, журналіст, Київ. 313. Тетяна Чорна; голова Молодіжного екологічного Центру ім. В.І. Вернадського, Одеса. 314. Олександр Забродський, лісівник, Дніпропетровська область. 315. Костянтин Ярмоленко, помічник міністра екології України на громадських засадах, Київ. 316. Оксана Тотовицька, активіст благодійної організації «Життя», Київ.318. Альфред Цикало, Асоціація «Екологічна безпека та протидія надзвичайним ситуаціям їм. М.І. Андрусова», Одеса. 319. Світлана Сидорова, ГО «Життя», Київ.
0 коммент.:
Дописати коментар