17 жовтня 2016

У Нацполіції заявили, що вже знають всі схеми незаконного експорту лісу

У Нацполіції заявили, що вже знають всі схеми незаконного експорту лісу

На території України проводяться масштабні загальнодержавні профілактичні заходи, спрямовані на протидію незаконній вирубці та вивезенню лісу. Створено мобільні групи з числа співробітників Департаменту захисту економіки Нацполіції, так само задіяні і співробітники фіскальної служби.

Збитки від незаконної вирубки лісів і його експорту наноситься не тільки економіці країни, а й екологічній системі. В Україні найнижчий показник в Європі по відновленню лісових ресурсів. Тому Департамент, в межах своїх повноважень, проводить комплекс превентивних та профілактичних заходів щодо захисту інтересів держави та збереження лісового фонду.
«Ми не тільки виявляємо правопорушення, пов'язані з легалізацією доходів, отриманих незаконним шляхом, а й домагаємося припинення незаконних рубок лісу, блокуємо незаконні зовнішньоекономічні операції при експорті лісу. Більше того – нам відомі всі корупційні схеми, пов'язані з незаконним експортом лісу, – повідомив начальник Департаменту захисту економіки Ігор Купранець.
Він назвав найбільш поширені з таких «схем». Першим таким способом є фальсифікація документації на продукцію. Торговці незаконно вирубаним лісом підробляють товарно-транспортні накладні або інші документи, які видаються лісогосподарськими підприємствами, щоб отримати сертифікати про походження лісопродукції для її подальшого експорту.
Ще одним правопорушенням є зловживання з боку службових осіб підрозділів Держлісагентства при видачі сертифікатів. Крім того, таким ж порушеннями є здійснення державними підприємствами лісової галузі зовнішньоекономічної діяльності з підконтрольними підприємствами-нерезидентами, власники яких зареєстровані в так званих «офшорних зонах». Ціна при експорті значно занижується, а в подальшому продукція продається в європейських країнах за ринковими цінами.
Також правоохоронці виявляють такі правопорушення, як змова співробітників держорганів з представниками бізнес-структур.
За словами начальника Департаменту захисту економіки, щоб побороти «лісову мафію», потрібно посилити первинний контроль при завантаженні і відпуску лісопродукції в державних лісогосподарських підприємствах, контроль з охорони насаджень лісового фонду і контроль під час перевірки вантажів на пунктах пропуску. З цією метою на базі Національної поліції необхідно створити групу зі співробітників поліції, Державної фіскальної служби і представників Держагентства лісових ресурсів. Діяльність робочої групи дозволить оперативно не тільки протистояти незаконному експорту, а й припиняти злочинну діяльність на стадії її зародження.
За час проведення профілактичних заходів експорт лісопродукції знизився в 5 разів. Якщо раніше щомісяця на експорт було заявлено 1,5-2 тисячі вагонів, а за добу йшло 250-300, то станом на сьогодні велика частина заявок відкликана, а за добу відправляється 50. Якщо об'єднати зусилля трьох підрозділів, ці показники будуть ще нижчими.
Так само розроблюється механізм громадського контролю на стадії судового процесу. Як показує практика, розгляд справ часто затягується, а суди виносять досить м'які вироки. До вирішення цієї проблеми залучили представників громадських організацій. Оперативники підрозділу проводять комплекс заходів по документуванню правопорушень, витрачають сили і час не для того, щоб злочинці потім залишалися безкарними. Департамент захисту економіки спільно з громадськістю опрацьовує механізм громадського контролю у цій сфері.
«Мною підготовлено доповідь про обстановку, яка склалася в лісовій галузі, про проблематику у цій галузі та шляхи її вирішення. Упевнений, що наші ініціативи підтримають», – повідомив Ігор Купранець.
Він також наголосив, що мобільні групи будуть продовжувати стежити за дотриманням законності в лісовій сфері і зовнішньоекономічній діяльності. «Для бізнесу є лише один шлях – переводити свою діяльність в законне русло», – зазначив Ігор Купранець.
До відома
Ліс - це деревина, крона, коренева система, земля, де ростуть дерева, звірі, мікроорганізми, гриби, флора, фауна, лісові пташки. Як це все разом можна експортувати. На експорт іде тільки ДЕРЕВИНА

0 коммент.:

Дописати коментар