Кабінет Міністрів має намір створити нову структуру в системі лісового господарства і передати їй функції щодо здійснення господарської діяльності в сфері лісового і мисливського господарства, а також створити Службу лісових інспекторів.
Про це йдеться у Стратегії реформування лісового господарства країни на період до 2022 року, яку Кабмін схвалив своїм розпорядженням на засіданні в середу, передають «Українські Новини».
Серед цілей, прописаних в стратегії, – зміна моделі і механізмів держуправління в галузі, зміна підходів до держуправління лісовим і мисливським господарством на базі чіткого відділення функцій регулювання, нагляду та контролю від функцій здійснення госпдіяльності в лісовому господарстві, оптимізація та реорганізація структури і функцій держлісгоспів.
Згідно з текстом стратегії, пріоритетами є посилення ролі центрального органу виконавчої влади, який формує політику у сфері лісового господарства.
Будуть внесені відповідні зміни в законодавство, згідно з якими центральний орган виконавчої влади, який реалізує політику в сфері лісового і мисливського господарства, отримає функції держуправління, моніторингу та контролю суб’єктів господарювання.
При цьому передбачається передача функцій здійснення господарської діяльності в сфері лісового і мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання держвласності, повноваження з управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів.
Крім того, для вирішення проблеми незаконних рубок планується створити Службу лісових інспекторів.
Також в стратегії прописано впровадження електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів і дистанційного зондування землі та аерокосмічної фотозйомки.
Також будуть передбачені спрощені умови отримання правовстановлюючих документів для постійних лісокористувачів на землю лісгоспзначення
Крім того, цілями є впровадження єдиної процедури продажу деревини, впровадження системи економічних стимулів, пільг, дотацій для активізації суб’єктів господарювання в деревообробній галузі при безвідходному виробництві.
Згідно зі стратегією, планується посилити адміністративну та кримінальну відповідальність, чітко розділити повноваження між правоохоронними органами для фіксації і збору доказової бази щодо правопорушень в галузі.
Автори стратегії вважають, що об’єднання функцій регулювання, нагляду та контролю обігу деревини з функціями держдіяльності є недоліком системи управління лісовим господарством.
Також автори визнають проблему істотного обсягу незаконних рубок та тіньового ринку деревини, корупції в лісовому господарстві на всіх рівнях.
середа, 15 листопада, 2017, 12:41 Влада
Ділянка лісу, де проводилась вирубка дерев. Фото: Соколовська Інна/УНІАН
0 коммент.:
Дописати коментар