13 жовтня 2016

Економічна складова лісової галузі

 

Ліс є предметом і засобом праці, за допомогою лісових насаджень ми отримуємо деревину та інші продукти лісу, тобто в даній ситуації ліс виступає як засіб праці. Той самий ліс піддається догляду, захисту, рубкам догляду та іншим заходам впливу, тобто є предметом праці.
Слід зазначити, що основним видом використання лісових ресурсів залишається заготівля деревини, це як збір врожаю сільськогосподарських  культур.

У лісовому господарстві треба враховувати стиглість лісу. Наприклад в Руднянському лісництві в кв. 82 на рубці головного користування сосни звичайної перестигла деревина, яка втратила свою якість, хоча вік всього 102 роки, і ціна на неї нижча, ніж на стиглу. Проте чи потрібно держати ліси захисного і соціального призначення, якщо вони досягли віку стиглості, або їх санітарний стан є не задовільним.

Адже ще ніхто не довів, що з підвищенням віку захисні функції деревостанів підвищуються, але існує маса доказів, які обґрунтовують протилежну точку зору. Наприклад, добре відомо, що ліси в більшій мірі виділяють кисень і депонують  вуглець в середньовіковому віці (від 30 до 60-80 років). Соснові насадження І класу бонітету з повнотою 0,8 виділяють в рік 10,9т/га кисню, березові -10,8, осикові - 9,7 т/га.

З економічної точки зору перестигла деревина – причина зниження ефективності виробництва, адже з збільшенням віку насадження, що перевищує вік стиглості збільшується вихід дров’яної деревини. Тому для забезпечення сталого розвитку галузі лісового господарства важливо, щоб питаннями вирощування і використання лісових ресурсів займалися фахівці даної галузі.

Старший майстер Руднянського лісництва Холодний І.Г.

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар