24 жовтня 2016

У лісі пропонують ввести паспортний контроль

Депутати пропонують дозволити купувати ділянки лісу і перевіряти документи у туристів.

Перший заступник голови комітету з природних ресурсів, власності і земельних відносин Василь Тарасюк пропонує змінити Лісовий кодекс і дозволити орендарям викуповувати угіддя, призначені для відпочинку громадян. А відпочиваючих пускати на ці території після пред'явлення паспорта. Експерти вважають, що такі заходи ліс не збережуть.

Василь Тарасюк розповів «Известиям», що відповідно до законопроекту вхід за паспортом буде тільки на територію лісових ділянок, переданих під рекреаційну діяльність. За його словами, це незначна частина всього лісового фонду країни і в 95% випадків вхід до лісу буде повністю вільним.

- Якщо орендар здійснює рекреаційну діяльність, йому необхідно надати гарантії збереження наданих лісових ресурсів, спортивних майданчиків, альтанок. Представлені в законопроекті засоби контролю і є така гарантія, - каже Тарасюк.

У законопроекті йдеться, що при здійсненні рекреаційної діяльності в лісах допускається зведення тимчасових огорож. А доступ громадян на лісову ділянку вирішувати через кожні 100 м його межі. За словами Тарасюка, перевіряти документи буде сам орендар або найнятий ним контролер.

Керівник Управління лісового господарства Воронезької області Олександр Величко розповів, що зараз, щоб зайти в ліс, туристу не потрібно нікому пред'являти документів. Пропуски оформляються тільки робочим, які ведуть порубкові роботи.

- Контроль в лісі потрібен, але ми ж не в поліцейському режимі живемо. У містах не менше проблем, але ж поліцейські не стоять на кожному розі, - дивується Величко. За його словами, зараз за порядком в лісі стежать лісники, співробітники МВС, прокуратури та МНС.

Професор кафедри держслужби та кадрової політики Інституту держслужби та управління РАНХиГС Володимир Соколов вважає, що перевірка документів особливо не вплине на стан угідь. Бо якщо навіть людина спочатку показала паспорт, а потім влаштувала пожежу, то обчислити його і довести провину майже неможливо.

- Я вітаю будь-які заходи з охорони лісових масивів, але туристи завдають незначної шкоди в порівнянні з напівбандитськими організаціями, які вирубують величезні площі за липовими документами, - пояснює Соколов.

На його думку, набагато більш дієвим заходом для збереження лісів є відродження лісових патрулів, розширення повноважень лісників і введення кримінальної відповідальності для орендарів, що допускають несанкціоновані вирубки.

- Перевіряти паспорти у всіх відвідувачів рекреаційної зони технічно неможливо, для цього доведеться їх обнести парканами, поставити КПП і найняти величезний штат перевіряючих. Замість цього треба просто відродити лісництва і нормальну лісову охорону, яка стежила б за станом лісів, - вважає голова Московського обласного відділення Всеросійського товариства охорони пам'яток історії та культури (ВТОПІтК) Євген Сосєдов.

На думку адвоката Олександра Островського, пропозиція про перевірку документів в лісі - абсолютно неправомірна вимога і юристи напевно її не підтримають.

- Такого права немає навіть у лісників, більш того, навіть поліцейські можуть вимагати пред'явити документи, тільки якщо у них є на це вагомі підстави, - каже Островський.

Пропозиція депутата Василя Тарасюка, що стосується викупу ділянки, полягає в тому, щоб наділити таким правом орендарів, які протягом 10 років займалися відтворенням лісу на ділянці і здійснювали на ньому рекреаційну діяльність. При цьому автор поправок підкреслює, що доступ громадян до лісу залишиться вільним, оскільки це є незмінним принципом лісового законодавства.

Професор Володимир Соколов каже, що навіть якщо ділянка лісу приватна, то гуляти в ньому ніхто не може заборонити. А ось, наприклад, поставити намет або влаштувати пікнік - вже не можна.

Євген Сосєдов упевнений, що пропозиція щодо можливості викупу лісових ділянок - це чергова спроба пролобіювати приватизацію лісів, національних надбань, яке може перебувати тільки в держвласності.

- У Підмосков'ї, наприклад, це призведе до того, що величезні лісові масиви будуть просто вилучені з державної власності, обнесені парканами і вирубані. Ці пропозиції робляться в інтересах осіб, які правдами чи неправдами отримали в оренду лісові ділянки, а не в інтересах збереження лісів і тим паче, більшості громадян, - переконаний Сосєдов.

Депутат Тарасюк вже двічі ініціював поправки до Лісового кодексу. У травні 2014 року він запропонував дозволити на землях лісового фонду відкриття об'єктів дорожнього сервісу. А в червні того ж року вніс до Держдуми законопроект, що дозволяє орендарю викупити лісову ділянку, якщо протягом 15 років він на ньому здійснював рекреаційну діяльність.

newsland.com


Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар