14 квітня 2016

Лісгосп: більше 20 регіонів не готові до пожежонебезпечного сезону

Гірше всього ситуація в Сибірському федеральному окрузі, де до сезону не готові більше половини регіонів

Перевірки Рослесхоза показали, що 22 регіону Росії не готові до пожежонебезпечного сезону, повідомив на нараді по підведенню підсумків роботи лісового господарства Росії за 2015 рік глава Рослісгоспу Іван Валентик.

"У минулому році 56 регіонів було не готове. В цьому році за нашими перевірок не готове 22 регіону. В стадії перевірки ще 17, там контрольні терміни готовності не настали, там по сніговому покриву і так далі", - сказав Валентик.

ДОВІДКА

За даними Рослесхоза, у 2015 році на території Росії виникло 12,3 тис. лісових пожеж площею 2,9 млн га, що в 1,3 рази нижче показника 2014 року. На землях лісового фонду виникло 11,3 тис. пожеж на площі 2,6 млн га. При цьому більше 90% від пройденої вогнем площі довелося на Сибірський і Далекосхідний федеральні округи. Найбільш сильні пожежі в 2015 році вирували в Забайкальському краї, Бурятії, Іркутської і Амурської областях, Туві.

Гірше всього ситуація в Сибірському федеральному окрузі, де до сезону не готові більше половини регіонів. На Уралі не готові половина, в Приволзькому федеральному окрузі - трохи менше 50%. А повністю готовий виявився лише Північно-Кавказький федеральний округ. При цьому низький рівень готовності регіону до пожежонебезпечного сезону найчастіше пов'язаний з тим, що до роботи не підготовлена лесопожарная техніка, не укомплектований штат наземних сил пожежогасіння та регіональних диспетчерських служб, а також не укладені держконтракти з авіакомпаніями на патрулювання лісів від пожеж.

"Найголовніше - потрібно організувати систему моніторингу виявлення лісових пожеж. Досі ще тільки в 10 регіонах повністю завершені комплексні процедури, я маю на увазі по регіонах з авиазоной, по укладанню контрактів на авіаційний моніторинг патрулювання. Торік пожежі вже палахкотіли, а держконтракти на авіаційний моніторинг ще не були укладені. Ці пожежі неможливо було виявити і згасити. На жаль, ми відзначаємо, що багато регіонів вже втратили тему з профілактикою", - сказав Валентик.

Роботи з відновлення лісу

Валентик розповів, що орендарі провели роботи по відновленню лісу на площі 650 тисяч гектарів в 2015 році, однак до якості є претензії.

"У сформованих економічних умовах зростає не тільки частка заготовки орендарями, але і частка відтворення лісів. Сьогодні ця частка зросла до 80%. Лісовідновлення орендарі провели вже на площі понад 650 тисяч гектарів при загальній площі 800 тисяч. До якості проведених орендарями робіт є серйозні претензії. Поряд з досить серйозними успіхами, які роблять ряд великих лісопромислових компаній, створюючи власні питомничьи господарства, займаючись якісним відтворенням, є просто провальні договори, де не виконуються заходи в принципі", - сказав Валентик.

При цьому в 2014 році загальна площа лісовідновлювальних робіт досягала 863 тисячі гектарів, а на частку орендарів довелося 70%, або на 622 тисячі гектарів.

Про заготівлю деревини

Обсяги заготівель деревини в 2015 році виросли порівняно з 2014 роком на 2 мільйона кубометрів, що частково пов'язано з виходом лесозаготовщиков з "сірої" зони, повідомив Іван Валентик.

"У 2015 році, незважаючи на непросту ситуацію в економіці, заготовили 205 мільйонів кубів деревини, що на 2 мільйони більше, ніж у 2014 році. Частково, звичайно, ми відзначаємо вихід з тіні тих обсягів, які раніше перебували поза правового поля", - сказав Валентик.

При цьому заготівля лісу громадянами для власних потреб в 2015 році знизилася в порівнянні з 2014 роком з 16,8 мільйонів кубометрів до 15,6 мільйонів кубометрів. На думку глави Рослесхоза це пов'язано, в першу чергу, з тим, що раніше під виглядом заготівлі лісу для власних потреб люди рубали дерева для подальшого перепродажу.

Крім того, Рослесхоз констатує збільшення частки великих компаній, заготовляють від 100 тисяч кубометрів деревини, у 2015 році. Так, в минулому році вони складали 51% від всіх компаній, а в 2014 - 47%.

"Обсяг експортованої продукції в круглому вигляді так само зменшується, в переробленому вигляді - збільшується. Тобто потихеньку реалізується тематика, пов'язана з поглибленням переробки деревини в Російській Федерації", - сказав Валентик.

Детальніше на ТАСС:
http://tass.ru/proisshestviya/3205771

0 коммент.:

Дописати коментар