13 квітня 2016

Перші кроки реалізації Угоди між Україною та Туреччиною у сфері лісового господарства

12.04.2016



Основне завдання Міжнародного навчального центру лісового господарства Туреччини - це навчання з гасіння лісових пожеж в країнах середземноморського клімату та інших країнах з аналогічними умовами. Системи управління ліквідації лісових пожеж, інтегровані як в теоретичному плані, так і на практиці, дозволили підвищити потенціал забезпечення професійної підготовки спеціалістів.




Під час навчань лісових експертів з України та Киргизстану, центр відвідав Генеральний директор лісів Туреччини Ісмаїл Юзмез, який був радий спілкуванню з іноземними колегами.

У 2015 році Навчальний центр лісового господарства Генеральної дирекції лісів здійснив навчання 692 лісових інженерів та фахівців з пожежної підготовки, протипожежне навчання 865 лісничих і 789 операторів пожежних машин. У цілому пройшли навчання 2346 осіб.




Для практичних занять було використано унікальний комплекс на основі дієвого симулятора (Combat Simulator), який імітує реальну пожежу для тренування навчальних груп з її ліквідації.

За останні роки Туреччина досягла значних результатів у навчанні щодо організації боротьби з лісовими пожежами.

У подальшому програму навчання буде реалізовано для 61 представника технічного персоналу України, Киргизстану, Азербайджану, Таджикистану, Казахстану, Туркменістану, Македонії, Палестини, Пакистану, Боснії і Герцеговини.

Прес-служба Держлісагентства


Міністерство лісового та водного господарства Туреччини на базі Міжнародного лісового навчального центру, розташованого в Анталії, почало курс навчання представників країн з аналогічними кліматичними умовами.

Навчання буде проходити весь квітень. Представники країн заїжджають невеликими групами. З 5 по 8 квітня в Анталії перебували 11 фахівців з України і Киргизії (Узбекистан не приїхав, та не повідомив про це адміня Попковського попковода). Безумовний інтерес для господарів проведення навчань являв симулятор, що дозволяв моделювати розвиток пожеж і знаходити оптимальні методи гасіння, додаток для смартфонів, що дозволяє в режимі реального часу визначати масштаб загоряння і передавати інформацію про нього лісовій службі, а також сама система організації охорони лісів від пожеж та тренінгу лісових пожежних в Туреччині.

Треба сказати, що лісникам України є чому повчитися у колег з Туреччини. В країні жарко, сухо, часто вітряно, тому люди звикли жити з вогнем і знають, як важливо не дати йому набрати сили. Тим паче, що всі пожежі майже верхові - час перекидання вогню з низової на дерева набагато швидша, ніж встигають до пожежі під'їхати турецькі бійці.



У своєму виступі перед курсантами Міністр лісового господарства Туреччини назвав цифри. У середньому щорічно в Туреччині фіксується 2500 загорянь лісу. Загальна площа пожеж близько 10 тис. га в рік. Лісівники не очікують, що ситуація покращиться: навпроти фіксують її постійне погіршення.

Охороною лісів від пожеж у Туреччині займається 15 тисяч фахівців. В країні 776 пожежних вишок і цього, за словами Міністра, не вистачає. Працює гаряча лінія (номер 177) цілодобово приймає дзвінки про загоряння. Серед населення поширюється безкоштовно написане на ANDROID додаток позвјляющее легко зафіксувати координати пожежі і передати їх на гарячу лінію.


В гірській країні добре розуміють важливість авіаційної охорони лісів. В авіаційному загоні Міністерства 46 повітряних суден: в основному гелікоптери, з них 12 велико-габаритних. На літній період додатково орендуються великі літаки і вертольоти, пристосовані для боротьби з вогнем. У планах Міністерства, придбання реактивних літаків для швидкого перекидання персоналу на гасіння великих пожеж.

Лісівники Туреччини донесли до влади країни той простий факт, що для відновлення одного сантиметра згорілої грунту, потрібно більше тисячі років. Може бути тому грошей на протипожежні заходи в країні не шкодують. (Чомусь адмін Попковського Попковода не згадує, що пожежі відгонять численних туристів, які є основним джерелом поповнення казни Туреччини, а їм якраз і не до вподоби, що на фоні безхмарного неба щось горить)


Що стосується Центру навчання то це сучасний комплекс, який спеціалізується на навчанні з допомогою тренажерів, імітаційних моделей та програм фахівців різних галузей народного господарства, армії і флоту. Крім пожежних там навчаються льотчики, оператори дронов і т. п.

Тренажор для підготовки до боротьби з лісовими пожежами (OUMES) створений для навчання боротьбі з пожежами з допомогою технологій імітаційного моделиррвоания.Тренажер призначений для поліпшення можливостей організації та координації протидії вогню, посадовими особами, відповідальними за борьбус з лісовими пожежами; штабами координуючими гасіння і лісовими фахівцями, які безпосередньо гасять вогонь. Система призначена для навчання семи різних типів користувачів, які одночасно беруть участь у віртуальній рольовій грі, моделюючи взаиные дії з гасіння пожежі у заданій місцевості, при заданих характеристиках погоди. Опрацювання різних сценаріїв дозволяє досягти високого ефекту навчання.












Детально про роботу Центру та системи (OUMES) дивіться на сайті. Напевно автор цієї статті сам особисто на безпілотнику літав до Туреччини, за що йому ми вдячні.



http://www.lesovod.org.ua/node/28547

0 коммент.:

Дописати коментар