17 квітня 2016

Поради лікарів, як уберегтися від весняних кліщів.

Що таке Клещевой боррелиоз? 

17 апреля 2016 г., 11:01, ИА "Амител"

О симптомах и причинах инфекционной болезни


Фото: lecenie.ru
Клещевой боррелиоз — инфекционная болезнь, вызываемая бактериями группы Borrelia burgdorferi. Передается боррелиоз только при укусе инфицированного клеща. Распространен клещевой боррелиоз в Европе, Азии, Америке. О том, что это за болезнь и чем она опасна — читайте в рубрике "Вопрос-ответ".
1
Какие симптомы у боррелиоза?
Клещевой боррелиоз — опасное заболевание, часто протекающее в хронической форме и приводящее к инвалидности. Возбудитель — микроб спирохета Borrelia burgdorferi. Вызывает поражение нервной системы, суставов, кожи и сердца. Другое название инфекции — болезнь Лайма. Распространена она практически на всей территории России, где обитают клещи. Симптомы болезни Лайма после укуса клеща зависят от стадии заболевания.
- В ранней стадии повышается температура, возникает слабость и ломота в мышцах и суставах. Специфический признак — в месте укуса образуется мигрирующая эритема — кольцевидное покраснение кожи, которое в течение нескольких дней расширяется. В некоторых случаях эритема может отсутствовать. Возможны покраснения кожи, зуд и увеличение регионарных лимфоузлов.
- Во второй стадии инфекция распространяется по организму и поражает нервную систему, кожу и сердце. Признаки появляются через несколько недель или месяцев после заражения: невралгические боли в пояснице или в области лица, аритмия, миокардит, красные высыпания на коже.
- В хронической стадии развиваются поражение суставов, снижение памяти, появление узелков на коже.
Боррелиоз не ведёт к смертельному исходу, но при поздно начатом лечении человек может стать инвалидом.
2
Как лечить боррелиоз?
Возбудитель инфекции находится в пищеварительном тракте клеща, поэтому если паразита снять не позднее 5 часов после присасывания, то заражения можно избежать. Для экстренной профилактики боррелиоза после укуса клеща в течение 72 часов принимают антибиотики. Вакцины против этого заболевания нет, равно как и специфических средств лечения (иммуноглобулинов). Необходимо в любом случае обратиться к врачу.
3
Профилактика боррелиоза
Для профилактики болезни необходимо соблюдать основные профилактические мероприятия:- При выходе в лес следует надевать защитную одежду — рубашки с длинными рукавами, сапоги, длинные брюки, перчатки, шапку.
- На одежду нужно нанести средства, отпугивающие насекомых



http://www.amic.ru/voprosdnya/325332
http://ru.sputnik-news.ee/infographics/20160414/1167453.html


Як уберегтися від весняних кліщів. Поради лікарів

  • Неділя, 17 квітня 2016, 08:00
klichЩороку весною починається сезон відпочинку на природі, котрий відкривають малесенькі, але дуже небезпечні комахи – кліщі. Вони, як правило, прокидаються в березні голодні та агресивні і продовжують своє полювання аж до травня, - пише Дзвін.


Підраховано, що кожен десятий кліщ може передавати інфекції. Особливо небезпечні енцефалітний кліщ і кліщ заражений бореліозом. Від енцефаліту рекомендують щеплення, а от вакцини від бореліозу, на превеликий жаль, не існує.

За словами очільника Департаменту охорони здоров’я черкаської міської ради Олега Стадника, Україна не є територією, уразливою до кліщового енцефаліту, тому такої вакцини в країні і зокрема в Черкасах немає. При потребі, її можна замовити в Росії.

“За останнє десятиліття популяція кліщів на Черкащині збільшилася. Головна причина – збільшення популяції гризунів, – повідомила нашому виданню кандидат біологічних наук, старший викладач ЧНУ Ольга Зубенко. – Так званий “собачий” кліщ, тобто той, що переносить небезпечні для людини хвороби, проходить три стадії розвитку: перша – ще личинкою на дрібних гризунах, наприклад мишах-полівках, друга – на більших гризунах, їжаках, тхорах, ласках, куницях, а вже третя стадія – на великих теплокровних тваринах”.

За словами Ольги Григорівни, у 60-х – 80-х роках минулого століття в сільськогосподарських господарствах активно боролися з гризунами. Це було державною політикою. Зараз мишей розплодилося багато, а вони є основними “розсадниками” кліщів.

Також на занадто високу активність цих комах впливають і коливання клімату останніми роками.

“Якщо раніше піком розмноження кліщів були квітень та початок вересня. То цього року “кровопивці” зактивізувалися вже у лютому. Минулого року “кусали” черкащан до початку грудня. При +9 кліщ вже акивний. Також любить вологість. Тому якщо літо спочатку засушливе, а далі йде сезон дощів – спостерігаємо у кліщів активність”, – каже науковець.

Як зазначає Ольга Зубенко, вже у березні цього року троє черкащан захворіло на бореліоз (хворобу Лайма).

Ця хвороба є досить небезпечною, адже вражає центральну нервову систему.

Передача захворювання відбувається через укус кліщів. Перші симптоми хвороби Лайма виявляються жаром, головними болями, втомою і мігруючою еритемою (висипами на тілі).

Основне лікування хвороби Лайма — антибіотики. Зазвичай тритижневого курсу антибіотиків досить, щоб вилікуватися.

Дуже важливо почати лікувати дану хворобу якомога швидше. Якщо не лікувати хворобу Лайма, вона може призвести до серйозних проблем зі шкірою, суглобами, нервовою системою і серцем. Ці наслідки можуть проявитися через тижні, місяці і навіть роки після укусу. Зазвичай хвороба проходить при лікуванні антибіотиків, але в рідкісних випадках може залишитися до кінця життя.

За останній рік кількість тих, хто захворів, на Черкащині значно збільшилася, так у 2013 році захворіло 137 мешканців області, у 2014 – 126.

А минулого року – вже 305. Найбільше хворіли у Черкасах, Канівському, Городищенському, Корсунь-Шевченківському та Кам’янському районах.

Проте стерегтися кліщів варто не лише людям, але й їхнім пухнастим улюбленцям.

“Найбільше від кліщів страждають собаки, – розповідає ветеринарний лікар клініки “Панда” Єгор Єлисєєв. – Небезпечною для собак є хвороба бабізіоз (піропламоз), яка чимось нагадує малярію. Вона вражає кровотворчі органи такі як кістковий мозок, селезінка, та очисні – печінку, нирки, найчастіше викликає гепатити. Також собаки можуть заразитися бореліозом, але це рідкість, зазвичай така хвороба вражає людей”.

За словами Єлисєєва, у хвороб, які передаються кліщами, чітко виражена сезонність. Це періоди з березня по травень та з кінця серпня по листопад. Найбільш безпечним періодом вважається літо, особливо спекотне.

Незважаючи на те, що бабізіоз – хвороба давно відома, легко діагностується і має сучасні методи лікування, тварини гинуть від неї щороку.

“Я б назвав цю хворобу “дамокловим мечем” для тварини, адже якщо вчасно діагностовано і почато лікування немає ніякої гарантії, що собака виживе. Вакцини теж на жаль не існує”, – додає ветеринар.

Основними методами профілактики лікар називає обробку тварини синтетичними препаратами для відлякування кліщів, є краплі, ошийники. Гарно зарекомендували себе препарати німецької фірми “Байєр”, є й інші. Також після кожної прогулянки варто оглядати тварину. А ще поменше вигулювати свого улюбленця в місцях скупчення інших тварин, щоб уникнути взаємозараження. Адже самі по собі кліщі безпечні, вони лише передають хворобу від тварини до тварини.

Якщо в місті будуть масово обробляти тварин – собак і котів, особливо безпритульних, препаратами, що відлякують кліщів, то їх популяція постійно зменшуватиметься, а згодом і зникне”,– каже Єлисєєв.

А ще ветеринар порадував любителів котів. За його словами, хоч кліщі і кусають пухнастиків, алезаразити котів небезпечними хворобами не можуть.

Існує декілька способів видалити кліща у домашніх умовах.

Найбільш зручним інструментом для видалення цього членистоногого є звичайний пінцет.Причому, для правильного видалення захопити кліща необхідно якомога ближче до хоботка, а не за його тіло, щоб не розірвати або не роздавити його.

Ще одним відомим способом видалення є груба нитка, з якої необхідно зробити петельку. Такою петлею кліща необхідно захопити якомога ближче до хоботка, для чого шкіру потрібно розтягнути пальцями. Затягнувши петлю, нитку потрібно акуратно крутити проти годинникової стрілки, злегка витягаючи, щоб не розірвати комаху.

У випадку, якщо кліщ виявлений в лісі, а відповідних інструментів для його видалення під рукою не має, можна скористатися звичайною голкою (шпилькою). Бажано інструмент попередньо обробити спиртом, якщо він є, або пропалити на вогні. Що ж стосується ранки, то її, після вилучення кліща потрібно обробити йодом, зеленкою або будь-яким іншим антисептиком.

Проте, ми радимо черкащанам не ризикувати своїм здоров’ям, і при виявленні кліща, якщо є можливість – звернутися за допомогою до лікувальної установи.

0 коммент.:

Дописати коментар