13 березня 2016

Дізнавшись про створення природного заказника, землевласники терміново вирубують ліс

В Вецлайцене через пару років може вступити в силу новий зонування території природного заказника, в яку увійдуть і приватні лісові угіддя. Власники земельних ділянок, стурбовані перспективою втратити можливість в майбутньому отримувати будь-яку прибуток від своєї власності, масово вирубують ліси, повідомляє Vidzemes TV.

Фото: J.Cinkus

Та ж історія - в інших місцях, де грядуть аналогічні зміни правил землекористування. А проблема - в мізерних компенсації, які держава платить господарям лісу і які не покривають недоотриманий ними прибуток.

Частина території Вецлайцене входить в загальноєвропейський список особливо охоронюваних природних ландшафтних зон. Максимальна компенсація, яку держава в особі Служби підтримки села пропонує землевласникам, чиї ділянки виявилися в зоні, що охороняється, де заборонено будівництво і інша господарська діяльність - 160 євро за гектар щорічно.

Вецлайцене - найбільша в Латвії територія, на якій очікуються масштабні зміни в зв'язку з розширенням території природного заказника. Очікується, що нова детальне планування вступить в силу через два роки. Але, схоже, на той час прекрасні пейзажі, заради яких все це і затівається, придбають інший, вельми потворний вигляд. Вони втратять багатьох гектарів лісів.

Власник лісових угідь Андис Скайсткалнс розповів, що пропонована компенсація не відшкодує йому втрату деревини:

«Цей край лісу буде вирубаний, іншого виходу немає. Що мені за радість дивитися, як такі дерева рубають - адже я сам їх виростив, все тут виходив, все знаю! Ліс був як банк - за спиною стояв, підмогою був. Можна було взяти якийсь кредит і жити, знаючи - якщо що, я зрубаю ліс, здам, і порядок. Але тепер нічого цього не буде ».

Обурений майбутніми змінами і Івар Келпс, лесозаводчік: «Цей проект спричинить за собою жахливі наслідки. Що зараз відбувається з ландшафтом! Він просто елементарно знищується, і про це, думаю, там просто ніхто не замислювався ».

Спілкування [чиновників Міністерства з охорони навколишнього середовища та регіонального розвитку (VARAM)] з землевласниками ведеться за правилами Кабінету міністрів - а вони не вимагають, щоб кожного інформували індивідуально. Повідомлення про громадських обговореннях нового детального плану перед його розробкою і відразу після неї були розміщені в муніципальній пресі і в Інтернеті.

«Коли я на засіданні думи задав таке питання, скільки ж грошей витрачено на те, щоб проінформувати людей, то відповідь була - а нуль грошиків. І тоді може статися те, про що ми розробників плану застерігали: коли прилетить той дятел, замість лісу будуть одні пеньки », - нарікає голова Алуксненский крайової думи Артур Дукуліс.

Чи зміниться грунтовий покрив, освітленість, стане іншою вегетація, попереджає власник лісу Івар Келпс. Звичайно, років через сто знову все стане як і раніше, тому що природа не терпить порожнечі ...

Схожа ситуація - і в Вецпіебалгском краї, де з подачі VARAM силами експертів з навколишнього середовища із залученням норвезького фінансування ведеться зміна зонування території. Мешканці околиць озера Алаукста вже тепер масово вирубують великі лісові площі, буквально спотворюючи пейзаж. Це - їх протестний відповідь на перспективу втратити право приймати рішення про долю своєї власності, своєї землі.

http://www.lsm.lv/ru/statja/ekonomika/novosti/uznav-o-sozdanii-prirodnogo-zakaznika-zemlevladelci-srochno-virubayut-les.a172994/

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар