24 березня 2016

Ліси Примор'я в цьому році будуть захищати з допомогою інноваційних методів


Як проходить підготовка до пожежонебезпечного сезону, розповів в. о. директора департаменту лісового господарства Володимир Іванов

Лісові пожежі – одна з найбільш небезпечних загроз, що нависли над унікальною природою . Більша частина території регіону Приморського краю покрита лісами, відомими своїм винятковим біорізноманіттям. І стежити за тим, щоб все це багатство не загинуло у вогні, доводиться людям. Близько 2,5 тисяч людей і 1,2 тисяч одиниць спеціалізованої техніки вже готові. На території краю будуть проведені протипожежні заходи, які включають будівництво доріг протипожежного призначення, прокладка минполос та профілактичні роботи по випалюванню. Про те, як рятують ліс від паліїв, як проходить підготовка до чергового пожежонебезпечного сезону і які інноваційні методи в гасінні пожежі будуть застосовуватися в цьому році, РИА PrimaMedia розповів в.о. директора департаменту лісового господарства Приморського краю Володимир Іванов.

– Володимир Валерійович, з 2013 року в Примор'ї діє державна обласна програма "Розвиток лісового господарства в Приморському краї", розрахована на вироблення заходів щодо захисту лісів від пожеж. Як вона реалізується?

– Департаментом лісового господарства йде підготовка до пожежонебезпечного періоду. У 2015 році ми закрили сезон з досить хорошими показниками. За рік було близько 242 лісових пожежі на площі близько 10 тисяч га. В цілях підготовки до пожежонебезпечного періоду 2016 року був виданий наказ. Департаментом лісового господарства була розроблена дорожня карта з усіма заходами. Дана карта узгоджена з курирує віце-губернатором Євгеном Вишняковим. Було розроблено державне завдання на виконання комплексу протипожежних заходів. 11 січня 2016 року дане завдання було доведено підвідомчій установі КГСБУ "Приморської авіабазі".

– Ведеться робота з орендарями ділянок лісового фонду?

– З лісового законодавства орендарі не зобов'язані гасити лісові пожежі, але ми спираємося на їх добровільну допомогу департаменту в тому, щоб створювати і виділяти додаткові групи пожежогасіння. Очікуємо створення близько 50 таких допгрупп з числа орендарів.

– "Приморська авіабаза" готується до сезону?

– "Приморської авіабазою"крім наземного пожежогасіння здійснюється ще роботи з авіаційного моніторингу гасіння лісових пожеж. В рамках підготовки до авіаційних робіт зараз укладаються договори з повітряними суднами, що проводяться повітряні тренування з парашутистами і десантниками. Крім того, 29 березня на території Владивостоцького лісництва Шкотовского району планується проведення крайових щорічних технічних навчань з відпрацювання тактики і техніки гасіння лісових пожеж. У навчаннях братимуть участь підвідомча установа "Приморська авіабаза", рятувальники МНС, фахівці нацпарку, а також добровільні пожежні дружини і два орендаря ділянок лісового фонду. На навчаннях буде відпрацьована тактика міжрайонного маневрування техніки і взаємодії лісопожежних формувань наземних, авіаційних сил і сил пожежогасіння.

– Чи є якісь інноваційні методи боротьби з вогнем? Планується їх впровадження у нас, в Примор'ї?

– В даний час при "Приморської авіабазі" функціонує Регіональна диспетчерська служба лісового господарства, яка займається контролем і моніторингом пожежної обстановки на території краю. Інженера і диспетчери служби використовують систему космічного моніторингу Інформаційна система дистанційного моніторингу лісових пожеж (ИСДМ-Россельхоз). Ця федеральна програма, що базується на космознімці, дає інформацію, але тільки по великим термоточкам від 25 га і вище.

Нас це не дуже влаштовує, тому що основне завдання загасити пожежу не на 25 га, а при виявленні 1-2 га.

Тому за дорученням губернатора Приморського краю Володимира Миклушевского ми уклали договір з Інститутом космічних досліджень РАН на розробку та впровадження системи космічного моніторингу пожеж на території краю. Вже підготовлено технічне завдання, підписано угоду, наукові співробітники приступили до розробки. Основна ідея системи, щоб вона виявляла пожежі на площі до 1 га, вона буде базуватися на знімках з японського геостаціонарного метеорологічного супутника (GMS). Також ця система в подальшому буде навчена прогнозування поширення пожеж. Вона буде нам видавати прогнозне поширення даних виявленої термоточки. До осіннього пожежонебезпечного періоду дана система вже вступить в дію.

– Які очікування на цей сезон? Пожеж буде більше/менше? І які райони Приморського краю найбільш пожежонебезпечні?

– За прогнозом весна буде як завжди. У нас одна велика проблема, що 90% усіх пожеж – це рукотворні. Тобто це неконтрольовані пали і населення, яке залишає непотушенные багаття. Ми зараз ведемо роботу з агітації у засобах масової інформації. Якщо ми зможемо донести до населення інформацію, що неусвідомлені дії призводять до сумних наслідків, то пожеж буде менше.

Основними пожежонебезпечними районами є, спочатку, це Хасанский муніципальний район. Саме там був зафіксований перший лісова пожежа на площі 2 га 12 січня 2016 року. Також пожежонебезпечними є Прикордонний, Ханкайський райони.

– Чи будуть прийняті спеціальні протипожежні заходи в Хасанському районі, щоб оберегти леопардів і тигрів?

– Спеціальних заходів ніяких немає. На території нацпарку захищається співробітниками "Землі леопарда", а ми з ними щільно співпрацюємо і допомагаємо. Ми зараз працюємо, щоб забезпечити минполосами територію навколо нацпарку.

– "Приморської авіабазі" передані функції по лісовідновленню. Чи Не заважає ця нова функція звичайній роботі?

– Так, дійсно, за госзаданию з минулого року ми передали "Приморської авіабазі" окрім гасіння пожеж ще проведення робіт по лісовідновленню, передали розплідники. Але на цю роботу були залучені додатково в штат люди, залучені фахівці, у тому числі з сусіднього регіону. Посадковий матеріал є.

– Які штрафи загрожують паліям?

Відповідно до Адміністративного кодексу, громадяни, винні у порушенні безпеки пожежонебезпечної притягуються до адміністративної відповідальності. Для громадян штраф — від 1 до 3 тисяч рублів, для посадових осіб – від 10 до 20 тисяч рублів, для юридичних осіб – від 50 до 200 тисяч рублів.

Владивосток, 24 березня, PrimaMedia.
Детальніше: http://primamedia.ru/news/society/24.03.2016/496540/lesa-primorya-v-etom-godu-budut-zaschischat-s-pomoschyu-innovatsionnih-metodov.html

0 коммент.:

Дописати коментар