Після переведення стрілок на годину вперед люди стануть веселіші, а тварини стурбованіші
18 березня в усьому світі відзначають День сну. Його святкують з 2008 року в рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я з проблем сну і здоров'я. Тому сьогодні кореспондент ТІА «Острова» з'ясував, як вплине майбутній переведення часу на Сахаліні на відпочинок людей і тварин. Через вісім днів, в ніч з 26 на 27 березня, остров'яни зрушать стрілки на годину вперед.
Олена Малицька, головний лікар сахалінського центру медичної профілактики, вважає, що переведення годинників благотворно вплине на сон сахалінцев. Збільшення світлового дня нівелює всі негативні ефекти. Остров'яни стануть отримувати більше сонячного світла, що збільшить вироблення ендорфінів. У сахалінцев покращиться настрій і з'являться сили для фізичної активності.
- Дорослий організм адаптується до змін часу за два-три дні, - повідомила кореспонденту ТІА «Острова» Олена Малицька. - Дітям може знадобиться близько тижня. Малюки можуть спочатку недостатньо розуміють цю годину. Дорослі повинні допомогти їм прийняти зміни. Щоб знизити стрес для організму, в день переведення стрілок можна лягти на годину раніше. Наприклад, не в 12, а в 11 годин. Заснути допоможуть фізичні навантаження або вечірня прогулянка. Не варто в цей день дивитися кольорове телебачення. Краще вибрати спокійну передачу в чорно-білому спектрі. Заснути буде легше, якщо замість комп'ютера провести вечір, читаючи книгу або слухаючи радіо.
Зараз більша половина населення Сахалінської області не досипає, доповнила Олена Малицька. Вона зазначила, що одна година недосипу у дошкільнят знижує їх коефіцієнт інтелекту на 10%. Вся необхідна інформація щодо правильного сну є в архівах на сайті сахалінського обласного центру медичної профілактики.
Переведення часу на годину вперед вплине не тільки на життя людей, а й на життя тварин в Сахалінському зооботанічному парку. Відвідувачі стануть приходити і йти пізніше. Зміниться і час годування.
- З досвіду минулих років можна сказати, що тварини почнуть хвилюватися. Вони не відразу зрозуміють, чому раптом їм перестали давати їжу в належний час, - розповів кореспонденту ТІА «Острова» прес-секретар зоопарку Олексій Байдаков. - Звикання до нового розпорядку відбувається приблизно за тиждень. Ті звірі, які знаходяться на карантині у зв'язку з вагітністю або після лікування, живуть за своїм спеціальним графіком, і на них переведення часу не вплине.
У зоопарку також розповіли, що в цьому році з-за теплий грудень деякі ведмеді погано лягли в сплячку. Вони періодично прокидаються, а потім знову засипають на два-три дні. У природі ведмеді-шатуни можуть навіть загинути від голоду. За словами фахівця, на тих звірів, які живуть в неволі, така поведінка ніяк негативно не впливає. Працівники зоопарку відстежують, коли прокидається той чи інший господар лісу і своєчасно дають йому корм.
Святкову програму «Ведмедик прокинувся» запланували на кінець квітня. Точна дата стане відома пізніше. Вона буде залежати від фактичного поведінки тварин. Єнотовидні собаки стануть активні вже через один або два тижні.
0 коммент.:
Дописати коментар