«Майбутнє лісу у твоїх руках». На Харківщині стартувала всеукраїнська екологічна акція, мета якої нагадати людям про дбайливе ставлення до природи та долучити їх до примноження лісових масивів. Представники Жовтневого лісового господарства підтримали акцію і для старту нового сезону озеленення обрали Пісочинський лісовий масив.
Аліна Базелевська, учениця Утківського шкільного лісництва
Корень должен быть ровным, чтобы он не загнулся потому, что дерево будет плохо расти, потом нужно его приподнять, чтобы оно выровнялось, потом залить водой и засыпать землей и подтягиваем.Мы сейчас притрусили , чтобы корень был полностью в земле, потом еще раз зальем водой и потом еще раз землей.
Ось так саджанець за саджанцем і висадили 700 дерев. Це дуб червоний, берізка, липа дрібнолиста, рябина та клен. 8-річний Дамір бере участь в такій акції не вперше. Хлопчик висадив чимало дерев.
Дамір, 8 років
Мне нравится, когда там земля падает в ямки,где растет дерево. Когда они вырастут то будет большое дерево и красивое.
Допомагають лісничим та місцевим мешканцям — школярі. Говорять, саджати дерева – легко, головне – мати бажання. Молодь певна, кожен у своєму житті має посадити дерево.
Аліна Базелевська, учениця Утківського шкільного лісництва
Это важно для экологии – деревья – это наш воздух и в первую очередь донести людям, что нужно беречь природу и уже самому что-то делать для этого.
Олег Шубін, учень Утківського шкільного лісництва
Леса- это легкие планеты, мы ими дышим, не было бы лесов и нас бы не было бы.
Лісничі вже не вперше залучають до екологічної акції школярів, оскільки саме їм в майбутньому доведеться дбати за довкіллям
Віталій Зубко, головний лісничий ДП «Жовтневого лісгоспу»
Молоде покоління, щоб люди розуміли, що він посадив своє дерево і він відноситься до нього дбайливо, якщо я його посаджу, то він йтиме і можливо ще й зламає, а так він посадить і буде доглядати за ним, буде на майбутнє.
А доглядати треба, адже чималою проблемою лісової галузі залишаються лісові пожежі. За минулий рік на Харківщині зафіксовано 170 пожеж. У обласному лісгоспі нагадують — поводитися з вогнем у лісі треба дуже обережно.
Борис Білоус, нач.Харківського облуправління лісового та мисливського господарства
Звертаємось до людей, пояснюємо, ліс, аби посадити потрібно кілька років, а то і сотні, а знищити його можна буквально за 10-15 хвилин.
Руслан Чагоровський, директор Жовтневого лісового господарства
Мы сейчас ставим камеры в этом году. Запланировали и поставим камеру в Ракитном высота 35-40 м, осматривает лесные массивы.
Торік лісоводи Харківщини половину зароблених коштів від своєї діяльності перерахували до місцевого та державного бюджету, а це 161 млн.грн. Держава ж на потреби лісного господарства Харківщини виділила 19 млн.грн. Цього ж року ситуація катастрофічна, бідкаються лісничі.
Борис Білоус, нач. Харківського облуправління лісового та мисливського господарства
В цьому році у нас дуже складна ситуація тому, що від держави не отримали ні копійки бюджетних коштів, у нас зараз проводиться період лісокультурної компанії на що потрібні значні кошти, наступає пожежонебезпечний період. Рахують. що лісове господарство воно виживе і саме, воно то виживе, якби не відбирали кошти, які заробляємо.
Усього на Харківщині 429 тис.га лісів. З початком весіннього сезону посадили вже670 га соснових насаджень, наразі — черга за листяними. Всього ж в цьому році планують висадити близько тисячі гектарів лісових насаджень.
Ірина Клименко, кореспондент
Ось цій березці 7 років, щоб стати таким деревом, до якого ми звикли, потрібно 60 років, а спилити його, ну, десь півгодини. Тож хоч іноді замислюйтесь про цінність дерев та природи.
Ірина Клименко
http://otb.com.ua/programs/inform-analit/novyny/do-vysazhdennja-novyh-lisiv-lisnychi-profi-zaluchajut-shkoljariv-foto.html
0 коммент.:
Дописати коментар