16 квітня 2016

Климпуш-Цинцадзе розповіла про можливість досягнення компромісу у Верховній Раді щодо питання заборони експорту необробленої деревини з України

Вивезення круглого лісу є одним з питань, від яких залежить надання подальшої макрофінансової допомоги Україні


Віце-премФото: dr.ck.ua
Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає можливим стимулювати українські переробні підприємства, відкрити нові робочі місця якимось іншим шляхом крім заборони на експорт круглого лісу.
"І я думаю, що ми будемо шукати якісь компроміси в парламенті, пояснюючи і аргументуючи", - заявила вона в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна".
Вона нагадала, що відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді.
При цьому, міністр наголосила, що протягом останніх кількох місяців було складно шукати будь-які можливості і компроміси для того, щоб виконати свої зобов'язання перед Європейським Союзом у питанні, яке раніше знайшло у парламенті велику підтримку.
"Я ще не встигла зануритися в дане питання досить глибоко, це потребуватиме від мене додаткового вивчення, але вважаю, що треба стимулювати наші переробні підприємства, відкрити нові робочі місця якимось іншим шляхом, використовувати якийсь інший інструмент крім заборони, наприклад гарантовані держзакупівлі, за допомогою яких можна стимулювати розвиток. Але це не завдання для одного віце-прем'єра, це має бути завдання для командної роботи і бажання вийти на результат, який влаштує і нас, і європейців", - вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Українська деревообробка опинилася на перехресті власних інтересів і євроінтеграцією України.
Відзначимо, що ЄС виступає проти закону України, яким запровадженомораторій на експорт круглого лісу, оскільки він порушує Угоду про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді скасувати заборону на експорт необробленої деревини і врегулювати цей ринок шляхом введення її продажу через аукціони. Відповідний урядовий законопроект №4286 зареєстрований в Раді 22 березня.
Згідно із законом, вводився мораторій строком на 10 років. Діяти він починав для деревних порід, крім сосни, - вже з 1 листопада 2015 року; для деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.
Закон був прийнятий Радою 9 квітня, але Президент Петро Порошенко підписав його лише через три місяці, 8 липня.

0 коммент.:

Дописати коментар