Бізнес, 14.03.2016
Прокуратура через суд примушує орендарів виконати рубки реконструкції, щоб уникнути пожеж.
Прокуратура перевірила виконання лісового законодавства в зв'язку з підготовкою до пожежонебезпечного сезону. Встановлено, що в порушення вимог Лісового кодексу, не всі орендарі в повній мірі забезпечили заходи щодо догляду за лісами, передбачені договорами оренди лісових ділянок, а також проектами освоєння лісів. Так, ТОВ «Зарічне» не виконані рубки реконструкції на площі 2 гектари, а також прохідні рубки на площі 2,4 гектара. Аналогічні порушення виявлені в діяльності ТОВ «БОІЛ», ІП Якимов, ТОВ «Оймур-меблі», ТОВ «Іркілік». - Невиконання заходів, передбачених проектом освоєння лісів, може привести до виникнення і тимчасовому поширенню лісових пожеж, погіршення загального санітарного стану лісів, - відзначають в прокуратурі. За результатами перевірки до суду направлено позовні заяви про спонукання юридичних осіб та індивідуального підприємця усунути виявлені порушення закону. Позови знаходяться на розгляді, повідомляє прес-служба прокуратури Бурятії.
Повна версія: http://www.baikal-daily.ru/news/45/198408/
150 сіл Бурятії потрапили в «вогняну» зону
Понеділок, 14 Березень 2016 10:30У республіці назвали самі пожежонебезпечні райони
Цього року Бурятії передрікають досить складну лесопожарного обстановку.
Не виключено, що республіку знову може охопити «вогняне кільце» - так, як це було в 2015 році. Нагадаємо, що в минулому році на території Сибірського федерального округу було зафіксовано 6882 пожежі. Вогонь знищив 2,5 мільйона га зелених насаджень. При цьому 900 тисяч га пошкодженого лісу довелося на Бурятії. Протягом усього літа райони республіки і Улан-Уде буквально задихалися від падав з неба попелу. А через дим десь навіть удень було темно, немов вночі. Пожежі коштували республіці майже 35 мільярдів рублів.
Тому влада, судячи з усього, вирішили врахувати торішні помилки і почали підготовку до «вогненному льоту» завчасно. Відповідне розпорядження глава Бурятії В'ячеслав Наговіцин підписав ще в середині лютого. Згідно з цим документом, з настанням пожежонебезпечного сезону в регіоні заборонять розводити багаття на полях, випалювати траву на землях запасу і в населених пунктах, в смугах відводу автодоріг і охоронних зонах залізниць. Під табу потрапляє також вхід і в'їзд в ліси для тих, хто не має спеціальних дозвільних документів.
Так звані «сельхозпали», які заборонені в Росії постановою уряду з листопада минулого року, мають намір взяти під контроль в Рослесхозом. Відомство вже підготувало відповідний проект змін до Кодексу про адміністративні правопорушення (ст. 8.32). Згідно з ним, штрафи за випалювання хмизу, сухої трави та інших горючих лісових матеріалів для громадян складуть від 4 до 40 тисяч рублів, для посадових осіб - від 25 до 300, а для юридичних - від 250 до 500 тисяч.
Відпрацьовано алгоритм дій і в разі, якщо пожежі виникнуть в важкодоступних місцях і охоплять великі території. Тоді до гасіння підключаться повітряні сили і засоби федерального резерву. Відповідну угоду вже підписано. У республіканському агентстві лісового господарства планують активніше залучати і громадськість. Близько 300 добровольців вже пройшли навчання і отримали відповідне посвідчення. Є спільний план дій і з окружним козачим суспільством. Крім того, налагоджений механізм міжрайонного взаємодії - на випадок, потрібно термінове перекидання сил з одного муніципального утворення в інше.
У цьому році на охорону лісів республіканське агентство отримає 162 мільйони рублів - на 16% більше, ніж в минулому.
До слова, цього року список районів, які з настанням пожежонебезпечного сезону можуть виявитися в зоні «ризику», поповнили Еравнінскій (6 населених пунктів), Згурівського (9), Кабанский (12), Північно-Байкальський (10), Тункинський (11 ) і Хорінськ (10). Разом - 58 селищ і сіл. Всього ж їх у переліку 151. Відповідну постанову підписав днями голова Бурятії В'ячеслав Наговіцин.
http://www.infpol.ru/glavnye-novosti/item/20007-150-sjol-buryatii-popali-v-ognennuyu-zonu.html
0 коммент.:
Дописати коментар