Понеділок, 14 березня 2016
Як повідомляє прес-служба відділення ОНФ, дане регіональне відділення підтримує рішення про створення електронної карти лісів і особливо охоронюваних природних територій водоохоронних зон в цьому регіоні.
Учасники засідання регіональної групи громадського моніторингу з проблем захисту лісу та екології розглянули пропозиції учасників екологічної конференції ОНФ, що відбулася в Іркутську, і визначили сутність проектів і основні напрямки роботи за даними проектами.
«На що відбулася в Іркутську конференції експерти ОНФ висловили пропозицію розробити електронну карту лісів і охоронюваних природних територій водоохоронних зон. За допомогою даної карти всі бажаючі могли б отримати в інтерактивному режимі інформацію, що стосується кордонів лісопарків, лісництва, які розташовані на територіях, що належать державному лісовому фонду. Також за допомогою даної карти можна буде отримати відомості про розташування кордонів особливо охоронюваних природних територій та інших зон з природоохоронними режимами. Дана карта була б надзвичайно корисною для підмосковного регіону, де потрібно поліпшити ефективність контролю за станом охоронюваних територій », - зазначено в повідомленні.
На думку учасників засідання, не менш актуальним для підмосковного регіону є й озвучене в Іркутську пропозицію перевірити достовірність і повноту відомостей, що містяться в державному кадастрі нерухомості про межі ООПТ. Крім цього, експерти ОНФ вважають за необхідне почати розробку і затвердження порядку погодження соціальної та економічної діяльності на територіях національних парків.
На що відбулася в Іркутську конференції також було озвучено пропозицію провести зонування земель, включених в національні парки, на їхню природного і екологічної цінності без їх вилучення з господарської діяльності. Дана міра буде корисною для вирішення проблем «Лосиного острова».
Експерти ОНФ звертають увагу на необхідність моніторингу не тільки водойм і їх водоохоронних зон, а й підземних вод. Ситуація, що склалася з водоносними горизонтами викликає заклопотаність у фахівців. Народний фронт також контролюватиме вирішення проблем малих річок.
«На думку експертів, біологічне різноманіття в Московській області останнім часом знизилася. Це сталося через збільшення фрагментації лісових масивів, а також погіршення гідрологічних і мезокліматіческіх умов в регіоні. Вважаємо, що в Московській області повинна вестися збалансована містобудівна політика, яка базується на принципах сталого розвитку. Містобудівна політика повинна грунтуватися не на короткострокові інтереси девелоперів, а на довгострокових інтересах всього суспільства. Потрібно активніше розвивати сільське господарство, екологічний і пізнавальний туризм, необхідно створити умови для відпочинку жителів регіону в природних, природних умовах », - заявив Антон Хлинов, глава групи громадського моніторингу ОНФ в Підмосков'ї.
Автор: Агентство Агрофакт
0 коммент.:
Дописати коментар