Все проходить. Практично завершилися аукціонні торги з реалізації необробленої деревини на 2 квартал 2016 р Залишився поки відкритим питання по Житомиру і Івано-Франківську. Причому по Житомиру в даний час йдуть "торги" між біржами: «Всеукраїнської лісової біржею» та біржею «Житомирські торги». Заплановані на 9-10 березня аукціонні торги в Житомирі переносячи на третю декаду березня. Аналогічні біржові пристрасті спостерігаються і в Сумах. «Сумська ресурсна біржа (СРБ)» і «Сумська агропромбіржа (САПБ)» також з'ясовують стосунки між собою.
«СРБ» пропрацювавши рік передала торговельну естафету на 2 квартал «САПБ». Характерною особливістю новоявлених бірж є те, що серед засновників цих бірж є представники деревообробників, що, очевидно, дозволяє їм надавати більш якісні послуги в порівнянні зі старою біржової гвардією. Так, СРБ за короткий термін освоїла електронні торги, які останнім часом вона проводить щотижня. Коли інші більше двох років тільки говорять, молоді менеджери СРБ роблять, не чекаючи Нових правил торгівлі деревиною. Вони просто творять ці правила на практиці. Залишається тільки їх запротоколювати і впровадити. Хто користувався їхніми послугами електронної торгівлі, той хотів би мати їх подальше продовження. До хорошого звикаєш швидко. Більш того, СРБ не живуть від сесії до сесії, а беруть активну участь в обговоренні актуальних проблем лісового сектора, часто роблячи цікаві інноваційні пропозиції в міжсесійний період. Якщо «Всеукраїнська лісова біржа» піде по їх стопах, то прапор їм в руки. Приклад боротьби старих і нових бірж повинен стати наукою для традиційних бірж. Хто не перебудовується і не змінює застарілі технологи, той програє.
У біржовому питанні є явний парадокс. Послуги біржі повністю оплачують покупці, а конкретну біржу вибирають продавці. Але ж хто оплачує оркестр, той і замовляє музику. Чому у нас навпаки?
Обсяг виставлених на продаж на 2 квартал лісових ресурсів не зменшився в порівнянні з 1 кварталом цього року, а в окремих областях навіть зріс. Але і це не полегшило тяжкість ресурсних проблем в лісовому секторі. Особливістю минулих аукціонних торгів можна вважати зростання кількості покупців (+ 10-12%). Криза і невдачі в інших секторах економіки призвів нових гравців на лісовий ринок. Причому не знаючи броду, вони відразу лізуть на глибоку воду. Піднімають ціни, тіснять традиційних деревообробників, створюють напружену обстановку на лісовому ринку. Причому, деякі з новачків ще не мають виробництва, але вже не тільки заявилися, але і придбали на торгах великі обсяги деревини. Що вони будуть робити з цими обсягами поки важко сказати. Традиційно найважчими і важко торгами були аукціони по дубу.
Про результати торгів по Чернігівському ОУЛХ вже говорилося. Кілька слів про аукціон в Сумах 25.02.16. В аукціонних торгах взяли участь 14 агро (5 264 м3) і 12 державних лісових хазяйства (52 116 м3), а також 167 покупців з 18 областей України. В ході аукціону агролісгоспи області продали 3919 м3 деревини на суму 3,4 млн. Грн., Держлісгоспи реалізували 42047 м3 деревини на суму 58,8 млн грн.
Нижче наводяться дані з обсягів і стартовими цінами по Сумському ОУЛХ.
Якщо малі підприємства в основному забезпечили себе сировиною на 2 квартал, то про великі деревообробні підприємства цього не скажеш. Деякі з них змогли придбати лише половину необхідних квартальних ресурсів. Де їм узяти інше, щоб не зупинятися і не закриватися? Вихід все ж є. І досить простий і не особливо витратний. Це перерозподіл не затребувані ресурсів.
Якщо ресурсів на всіх не вистачає, то необхідно, в першу чергу, посилити контроль за їх раціональним використанням. Чинний, але на практиці не завжди виконується наказ ГК ЛХУ № 42 від 19.02.2007 р, це дозволяє робити цілком легально за прямими договорами. Нижче на схемі показаний порядок його здійснення (виділено заливкою зеленого кольору). Якщо на добровільних засадах не вийде, то потрібно залучати місцевий адміністративний ресурс і регіональні асоціації деревообробників.
http://chldp.com.ua/2016/03/07/predvarytelnye-ytogy-lesnyh-auktsyonov-na-2-kvartal-2016-g/
0 коммент.:
Дописати коментар