Наприкінці минулого року Державне підприємство “Канівське лісове господарство” оголосило про конкурс на заміщення вакантної посади – директора установи. За результатами конкурсу, підприємство очолив Едуард Симоненко. Які зміни чекають на Канівський лісгосп і його працівників у зв’язку з приходом нового керівника, цікавився кореспондент “Дніпрової Зірки”.
– Я з династії лісівників. Мій батько все життя працював у лісі, відтак і мені прищепив любов до своєї професії. Розпочав я свій трудовий шлях простим робітником Ліплявського лісництва, потім у 1993 році закінчив Національний аграрний університет (м.Київ) за спеціальністю “Лісове та садово-паркове господарство”. Продовжив трудову діяльність у Ліплявському ліс-ництві на посаді лісника. Далі працював майстром лісу, згодом – помічником лісничого. В 2001 році перейшов у Державну організацію (ДО) “Лісове господарство “Білоозерське” Державного управління справами Президента України на посаду заступника директора, пізніше був призначений першим заступником директора, а в 2005 році – директором ДО “ЛГ “Білоозерське”. Із 2011 року працював лісничим Прохорівського лісництва, інженером лісового господарства та заступником директора ДП “Золотоніський лісгосп”. Наприкінці минулого року мене призначили тимчасово виконуючим обов’язки директора ДП “Канівське лісове господарство”, а згодом, отримавши перемогу в конкурсі, я обійняв посаду директора за контрактом із Державним агентством лісових ресурсів України. Як бачите, я пройшов усі щаблі на службі лісу.
– Які першочергові завдання ставите перед собою та колективом?
– Фінансове становище нашого підприємства стабільне, працюємо без боргів, із прибутковим балансом. Колектив хороший, тут трудяться досвідчені фахівці з великим потенціалом, тому кадрові зміни не плануються. Брати на роботу додаткових працівників поки що теж не плануємо, позаяк кадрами лісгосп укомплектований стовідсотково і, до того ж, із цього року на підприємство збільшилося податкове навантаження майже на третину, також наразі повністю припинено фінансування ведення лісового господарства із державного бюджету. Приємно відзначити, що ми повністю забезпечуємо себе коштами, сплачуючи, відповідно, до бюджету досить відчутну частину податків. Так, у 2015 році лісгосп перерахував до державного бюджету більше 2,7 млн. грн., до місцевого – більше 1,4 млн. грн., єдиного соціального внеску сплачено більш як 2 млн. грн.
Щодо завдань. Першочерговими для нас залишаються охорона, захист і примноження лісових масивів. Із початком весни, як і щороку, будемо садити ліс. Цьогоріч запланували посадити93 гектаримолодого лісу. Посадковим матеріалом для цього забезпечені на сто відсотків. Його, до речі, ми теж виростили власними силами. На 200 гектарах проведемо доповнення лісових культур, на площі близько500 гавестиметься догляд за раніше посадженими культурами. В планах лісівників – зібрати 5 тонн насіння дерев. Для якісної роботи з вирощування та догляду за лісовими культурами плануємо придбати плуга для підготовки грунту під посадку, розпушувач грунту для глибокого рихлення, обприскувач, спеціальний гель-вологонакопичувач, яким оброблятимемо сіянці перед посадкою, що, в свою чергу, збільшить приживлюваність лісових культур.
Найближчим часом на під-ставі відповідного розпорядження Черкаської облдержадміністрації площі Канівського лісгоспу збільшаться майже на1600 гектарівшляхом приєднання угідь кооперативу “Флора”, що знаходяться в межах Межиріцької сільради. У літній період там дуже часто виникають пожежі, що завдають непоправного лиха, також трапляються випадки неконтрольованих, або так званих самовільних рубок. Тамтешньому лісу теж треба дати лад. А це – добрячий шмат роботи.
Наразі маємо чим і похвалитися. Зокрема, наприкінці минулого року за зароблені кошти господарство придбало два трактори “Білорусь МТЗ-82.1”, легковий автомобіль “Нива-Шевроле”. Для забезпечення оперативного ведення електронного обліку деревини для всіх лісництв було закуплено спеціальне обладнання: шість кишенькових персональних комп’ютерів, три термопринтери, п’ять наборів засобів для кріплення бирок. У цьому році для ведення лісового господарства вже придбали два кущорізи, мотокосу та бензопилку.
– Знаємо, що з початком військової агресії на сході країни Канівський лісгосп активно допомагає українським військовим у зоні АТО. Що зроблено і що планується?
– Ми небайдужі до тих людей, які захищають нашу країну на сході. І хоча ДП “Канівське лісове господарство” не є благодійною організацією, ми завжди знаходимо можливості, щоб допомогти та підтримати наших хлопців. За неодноразовими зверненнями волонтерів коштом нашої профспілки купувалися форма, аптечки, необхідна екіпіровка. По можливості забезпечуємо родини мобілізованих із сіл району дровами. Наразі наш працівник 33-річний майстер лісу Канівського лісництва Олексій Глушко мобілізований до лав Збройних Сил України і проходить службу в Дніпропетровському зенітно-ракетному полку. Крім того, Канівський лісгосп із 2014 року розпочав постачання деревини для будів-ництва фортифікаційних споруд, відправивши вагон лісу. У 2015 році теж відправили три вагони деревини. У першому кварталі цього року планується відправити ще два вагони лісопродукції. Наші майстри лісу неодноразово добровільно їздили в зону АТО й допомагали солдатам у будівництві захисних укріплень.
Маємо багато планів, а від-так і роботи теж маємо вдосталь. Переконаний – маючи бажання, визначені орієнтири та самовіддано працюючи, задумане вдасться здійснити.
Фото “Дніпрова Зірка”, lis-ck.gov.ua
0 коммент.:
Дописати коментар